Sabakowie

Genealogia rodu Sabaków i rodzin spokrewnionych

Stefania Sabak

Stefania Sabak

Kobieta 1912 - 1926  (14 lat)

Pokolenia:      Standartowe    |    Pionowo    |    Kompaktowe    |    Boks    |    Tekst    |    Rodowód    |    Wykres kołowy    |    Media    |    PDF

Pokolenie: 1

  1. 1.  Stefania Sabak urodzony(a) 10 mar. 1912, Laliny (córka Franciszek Sabak oraz Aleksandra Gielo); zgon 25 kwie. 1926, Laliny.

Pokolenie: 2

  1. 2.  Franciszek Sabak urodzony(a) 4 paź. 1870, Laliny (syn Klemens Sabak oraz Julianna Świątek); zgon 19 kwie. 1945, Laliny.

    Franciszek poślubił(a) Aleksandra Gielo 30 sty. 1899, Latowicz. Aleksandra (córka Ludwik Gelo oraz Katarzyna Świeczka) urodzony(a) 3 maj 1878, Redzyńskie; zgon 16 sty. 1967, Laliny. [Arkusz rodzinny]


  2. 3.  Aleksandra Gielo urodzony(a) 3 maj 1878, Redzyńskie (córka Ludwik Gelo oraz Katarzyna Świeczka); zgon 16 sty. 1967, Laliny.
    Dzieci:
    1. Stefania Sabak urodzony(a) 11 lip. 1901, Laliny; zgon 18 sty. 1912, Laliny.
    2. Feliks Sabak urodzony(a) 10 kwie. 1905, Laliny; zgon 19 list. 1938, Mińsk Mazowiecki.
    3. Bolesław Sabak urodzony(a) 30 list. 1909, Laliny; zgon 24 gru. 1987, Laliny.
    4. 1. Stefania Sabak urodzony(a) 10 mar. 1912, Laliny; zgon 25 kwie. 1926, Laliny.
    5. Jan Sabak urodzony(a) 29 lip. 1915, Laliny; zgon 14 lip. 1984, Laliny.
    6. Władysław Sabak urodzony(a) 23 paź. 1919, Laliny; zgon 20 gru. 1997, Oleksianka.


Pokolenie: 3

  1. 4.  Klemens Sabak urodzony(a) 18 list. 1843, Laliny (syn Tomasz Sabak oraz Agnieszka Wiechetek); zgon 20 gru. 1921, Laliny.

    Klemens poślubił(a) Julianna Świątek 17 list. 1862, Latowicz. Julianna (córka Franciszek Świątek oraz Weronika Nidek) urodzony(a) 29 paź. 1844, Strachomin; zgon 21 list. 1884, Laliny. [Arkusz rodzinny]


  2. 5.  Julianna Świątek urodzony(a) 29 paź. 1844, Strachomin (córka Franciszek Świątek oraz Weronika Nidek); zgon 21 list. 1884, Laliny.
    Dzieci:
    1. Walenty Sabak urodzony(a) 14 sty. 1865, Laliny.
    2. Marianna Sabak urodzony(a) 20 gru. 1866, Laliny; zgon 7 wrz. 1868, Laliny.
    3. 2. Franciszek Sabak urodzony(a) 4 paź. 1870, Laliny; zgon 19 kwie. 1945, Laliny.
    4. Stanisław Sabak urodzony(a) 29 mar. 1873, Laliny; zgon 18 list. 1901, Laliny.
    5. Jan Sabak urodzony(a) 11 sier. 1875, Laliny; zgon 18 wrz. 1895, Laliny.
    6. Waleria Sabak urodzony(a) 29 lip. 1878, Laliny; zgon 19 maj 1879, Laliny.
    7. Elżbieta Sabak urodzony(a) 3 lip. 1880, Laliny; zgon 22 luty 1937, Laliny.
    8. Aleksandra Sabak urodzony(a) 3 lip. 1880, Laliny; zgon 5 sier. 1880, Laliny.
    9. Waleria Sabak urodzony(a) 16 kwie. 1883, Laliny; zgon 18 mar. 1953, Iwowe.

  3. 6.  Ludwik Gelo urodzony(a) 17 sier. 1841, Oleksianka (syn Jan Gelo oraz Franciszka Honorata Dzięcioł).

    Ludwik poślubił(a) Katarzyna Świeczka 11 luty 1861, Latowicz. Katarzyna (córka Dionizy Świeczka oraz Marianna Skorupa) urodzony(a) 14 list. 1840, Iwowe. [Arkusz rodzinny]


  4. 7.  Katarzyna Świeczka urodzony(a) 14 list. 1840, Iwowe (córka Dionizy Świeczka oraz Marianna Skorupa).
    Dzieci:
    1. Teofil Gelo urodzony(a) 27 luty 1863, Redzyńskie.
    2. Jan Gelo urodzony(a) 23 paź. 1865, Redzyńskie.
    3. Franciszka Gelo urodzony(a) 22 wrz. 1868, Redzyńskie.
    4. Stanisław Gielo urodzony(a) 2 maj 1871, Redzyńskie.
    5. Zuzanna Gielo urodzony(a) 10 wrz. 1873, Redzyńskie.
    6. Wojciech Gielo urodzony(a) 30 mar. 1876, Redzyńskie.
    7. 3. Aleksandra Gielo urodzony(a) 3 maj 1878, Redzyńskie; zgon 16 sty. 1967, Laliny.
    8. Feliks Gielo urodzony(a) 5 maj 1880, Redzyńskie.
    9. Piotr Gelo urodzony(a) 26 lip. 1882, Redzyńskie.
    10. Franciszka Gelo urodzony(a) 19 kwie. 1887, Redzyńskie.


Pokolenie: 4

  1. 8.  Tomasz Sabak urodzony(a) 15 wrz. 1800, Laliny (syn Maciej Sabak oraz Teresa Gryz); zgon 28 kwie. 1855, Laliny.

    Tomasz poślubił(a) Agnieszka Wiechetek 22 list. 1818, Latowicz. Agnieszka (córka Adalbertus Wiechetek oraz Apolonia Śluzek) urodzony(a) 27 sty. 1802, Redzyńskie; zgon 28 sty. 1874, Laliny. [Arkusz rodzinny]


  2. 9.  Agnieszka Wiechetek urodzony(a) 27 sty. 1802, Redzyńskie (córka Adalbertus Wiechetek oraz Apolonia Śluzek); zgon 28 sty. 1874, Laliny.
    Dzieci:
    1. Katarzyna Petronella Sabak urodzony(a) 24 list. 1821, Laliny.
    2. Marianna Sabak urodzony(a) 30 sier. 1824, Laliny.
    3. Brygida Sabak urodzony(a) 25 wrz. 1828, Laliny; zgon 24 paź. 1904, Laliny.
    4. Karol Sabak urodzony(a) 29 paź. 1831, Laliny; zgon 1 maj 1895, Laliny.
    5. Karolina Sabak urodzony(a) 5 paź. 1834, Laliny; zgon 4 maj 1860, Laliny.
    6. Krystyna Sabak urodzony(a) 6 czer. 1839, Laliny; zgon 7 paź. 1873, Laliny.
    7. 4. Klemens Sabak urodzony(a) 18 list. 1843, Laliny; zgon 20 gru. 1921, Laliny.

  3. 10.  Franciszek Świątek urodzony(a) 12 paź. 1807, Strachomin (syn Mikołaj Świątek oraz Małgorzata Reda).

    Franciszek poślubił(a) Weronika Nidek 18 luty 1827, Latowicz. Weronika (córka Bernard Niedek oraz Katarzyna Ryfka (Zatorska)) urodzony(a) 11 lip. 1806, Strachomin. [Arkusz rodzinny]


  4. 11.  Weronika Nidek urodzony(a) 11 lip. 1806, Strachomin (córka Bernard Niedek oraz Katarzyna Ryfka (Zatorska)).
    Dzieci:
    1. Zuzanna Świątek urodzony(a) 14 wrz. 1829, Strachomin.
    2. Jan Świątek urodzony(a) 21 czer. 1833, Strachomin.
    3. Ignacy Świątek urodzony(a) 1 luty 1837, Strachomin.
    4. Stanisław Świątek urodzony(a) 22 wrz. 1839, Strachomin.
    5. Marianna Świątek urodzony(a) 27 luty 1842, Strachomin.
    6. Salomea Świątek urodzony(a) 30 paź. 1843, Strachomin.
    7. 5. Julianna Świątek urodzony(a) 29 paź. 1844, Strachomin; zgon 21 list. 1884, Laliny.
    8. Marianna Świątek urodzony(a) 24 mar. 1847, Strachomin; zgon 6 sty. 1922, Wężyczyn.
    9. Antonina Świątek urodzony(a) 31 maj 1850, Strachomin.

  5. 12.  Jan Gelo urodzony(a) 15 maj 1815, Oleksianka (syn Baltazar Gielo oraz Marianna Matraszek).

    Jan poślubił(a) Franciszka Honorata Dzięcioł 21 sty. 1839, Latowicz. Franciszka (córka Dydak Dzięcioł oraz Małgorzata Świeczka) urodzony(a) 25 luty 1820, Oleksianka. [Arkusz rodzinny]


  6. 13.  Franciszka Honorata Dzięcioł urodzony(a) 25 luty 1820, Oleksianka (córka Dydak Dzięcioł oraz Małgorzata Świeczka).
    Dzieci:
    1. 6. Ludwik Gelo urodzony(a) 17 sier. 1841, Oleksianka.
    2. Marianna Gelo urodzony(a) 28 sty. 1844, Redzyńskie.
    3. Walenty Gelo urodzony(a) 14 luty 1846, Redzyńskie.
    4. Aleksander Gelo urodzony(a) 27 luty 1848, Redzyńskie.
    5. Anastazja Gelo urodzony(a) 23 gru. 1850, Redzyńskie.
    6. Piotr Gelo urodzony(a) 15 sty. 1854, Redzyńskie.
    7. Marianna Gielo urodzony(a) 5 mar. 1857, Redzyńskie.
    8. Tomasz Gelo urodzony(a) 28 gru. 1859, Redzyńskie.
    9. Antoni Gelo urodzony(a) 5 czer. 1863, Redzyńskie.

  7. 14.  Dionizy Świeczka urodzony(a) 10 paź. 1804, Iwowe (syn Tomasz Świeczka oraz Zofia Sekta).

    Dionizy poślubił(a) Marianna Skorupa 24 czer. 1832, Latowicz. Marianna (córka Walenty Skorupa oraz Julianna Kosut) urodzony(a) 19 sier. 1809, Iwowe. [Arkusz rodzinny]


  8. 15.  Marianna Skorupa urodzony(a) 19 sier. 1809, Iwowe (córka Walenty Skorupa oraz Julianna Kosut).
    Dzieci:
    1. Mateusz Świeczka urodzony(a) 21 wrz. 1833, Iwowe.
    2. Franciszek Świeczka urodzony(a) 28 sty. 1835, Iwowe.
    3. Józef Świeczka urodzony(a) 25 mar. 1837, Iwowe.
    4. Magdalena Świeczka urodzony(a) 12 maj 1838, Iwowe.
    5. 7. Katarzyna Świeczka urodzony(a) 14 list. 1840, Iwowe.
    6. Wincenty Świeczka urodzony(a) 7 kwie. 1843, Iwowe.
    7. Jan Świeczka urodzony(a) 6 lip. 1845, Iwowe.
    8. Martyna Świeczka urodzony(a) 10 mar. 1848, Iwowe.
    9. Zuzanna Świeczka urodzony(a) 7 sier. 1851, Iwowe.


Pokolenie: 5

  1. 16.  Maciej Sabak urodzony(a) 1744, Laliny (syn Melchior Sabak oraz Marianna); zgon 15 luty 1814, Laliny.

    Maciej — Teresa Gryz. Teresa zgon 22 gru. 1824, Laliny. [Arkusz rodzinny]


  2. 17.  Teresa Gryz zgon 22 gru. 1824, Laliny.
    Dzieci:
    1. Ambroży Sabak urodzony(a) 9 gru. 1784, Laliny; zgon 23 paź. 1851, Laliny.
    2. Szymon Sabak urodzony(a) 1 list. 1787, Laliny; zgon 14 list. 1787, Laliny.
    3. Eleonora Sabak urodzony(a) 24 luty 1789, Laliny; zgon 28 sier. 1831, Laliny.
    4. Józefat (Józef) Sabak urodzony(a) 27 wrz. 1791, Laliny; zgon 25 kwie. 1857, Redzyńskie.
    5. Jan Sabak urodzony(a) 27 sty. 1794, Laliny; zgon 5 luty 1796, Laliny.
    6. Łucja Sabak urodzony(a) 11 gru. 1796, Laliny; zgon 12 gru. 1796, Laliny.
    7. Tomasz Sabak urodzony(a) 12 gru. 1796, Laliny; zgon 12 gru. 1796, Laliny.
    8. 8. Tomasz Sabak urodzony(a) 15 wrz. 1800, Laliny; zgon 28 kwie. 1855, Laliny.

  3. 18.  Adalbertus Wiechetek urodzony(a) 28 kwie. 1778, Redzyńskie (syn Augustyn Wiechetek oraz Krystyna Kusio).

    Adalbertus poślubił(a) Apolonia Śluzek 20 sty. 1800, Latowicz. Apolonia (córka Józef Śluzek oraz Apolonia Rechnio) urodzony(a) 20 luty 1781, Redzyńskie. [Arkusz rodzinny]


  4. 19.  Apolonia Śluzek urodzony(a) 20 luty 1781, Redzyńskie (córka Józef Śluzek oraz Apolonia Rechnio).
    Dzieci:
    1. 9. Agnieszka Wiechetek urodzony(a) 27 sty. 1802, Redzyńskie; zgon 28 sty. 1874, Laliny.
    2. Józefa Wiechetek urodzony(a) 18 mar. 1804, Redzyńskie; zgon 6 kwie. 1805, Redzyńskie.
    3. Onufry Wiechetek urodzony(a) 1 czer. 1806, Redzyńskie; zgon 10 sier. 1807, Redzyńskie.
    4. Marianna Wiechetek urodzony(a) 19 sier. 1808, Redzyńskie; zgon 4 wrz. 1809, Redzyńskie.
    5. Piotr Wiechetek urodzony(a) 24 lip. 1810, Redzyńskie.
    6. Monika Katarzyna Wiechetek urodzony(a) 8 maj 1813, Redzyńskie.
    7. Szymon Rafał Wiechetek urodzony(a) 22 paź. 1815, Redzyńskie.
    8. Kazimierz Ignacy Wiechetek urodzony(a) 17 luty 1818, Redzyńskie.
    9. Krzysztof Piotr Wiechetek urodzony(a) 26 lip. 1820, Redzyńskie.
    10. Tekla Wiechetek urodzony(a) 11 wrz. 1824, Redzyńskie.
    11. Franciszek Wiechetek urodzony(a) 27 mar. 1827, Redzyńskie.

  5. 20.  Mikołaj Świątek urodzony(a) 11 gru. 1764, Strachomin (syn Walenty Świątek oraz Katarzyna Gajowniczek).

    Mikołaj poślubił(a) Małgorzata Reda 23 luty 1794, Latowicz. Małgorzata (córka Franciszek Reda oraz Marianna Rechnio) urodzony(a) 13 lip. 1777, Strachomin. [Arkusz rodzinny]


  6. 21.  Małgorzata Reda urodzony(a) 13 lip. 1777, Strachomin (córka Franciszek Reda oraz Marianna Rechnio).
    Dzieci:
    1. Katarzyna Świątek urodzony(a) 26 kwie. 1796, Strachomin.
    2. Jan Świątek urodzony(a) 28 sty. 1798, Strachomin.
    3. Kunegunda Świątek urodzony(a) 24 czer. 1800, Strachomin; zgon 5 maj 1805, Strachomin.
    4. Konstancja Świątek urodzony(a) 19 luty 1803, Strachomin; zgon 12 maj 1805, Strachomin.
    5. Ludwika Świątek urodzony(a) 25 kwie. 1805, Strachomin.
    6. 10. Franciszek Świątek urodzony(a) 12 paź. 1807, Strachomin.
    7. Izydor Świątek urodzony(a) 4 kwie. 1810, Strachomin.
    8. Roch Piotr Świątek urodzony(a) 13 sier. 1812, Strachomin.
    9. Bonifacy Jan Świątek urodzony(a) 19 czer. 1815, Strachomin.
    10. Teresa Jadwiga Świątek urodzony(a) 16 paź. 1820, Strachomin.

  7. 22.  Bernard Niedek urodzony(a) 19 maj 1775, Strachomin (syn Kazimierz Miedek (Nidek) oraz Franciszka Kozianka).

    Bernard — Katarzyna Ryfka (Zatorska). [Arkusz rodzinny]


  8. 23.  Katarzyna Ryfka (Zatorska)
    Dzieci:
    1. Remigiusz Niedek urodzony(a) 2 wrz. 1799, Strachomin; zgon 1 list. 1799, Strachomin.
    2. Baltazar Miedek urodzony(a) 6 sty. 1801, Strachomin.
    3. Marianna Nidek urodzony(a) 6 kwie. 1803, Strachomin.
    4. Elżbieta Niedek urodzony(a) 29 czer. 1805, Strachomin; zgon 5 lip. 1805, Strachomin.
    5. 11. Weronika Nidek urodzony(a) 11 lip. 1806, Strachomin.
    6. Zofia Julianna Niedek urodzony(a) 18 czer. 1809, Strachomin.
    7. Łucja Marianna Niedek urodzony(a) 9 gru. 1811, Strachomin; zgon 28 gru. 1814, Strachomin.
    8. Karolina Jozefa Nidek urodzony(a) 31 paź. 1814, Strachomin.
    9. Anastazja Konstancja Niedek urodzony(a) 10 kwie. 1817, Strachomin; zgon 12 wrz. 1819, Strachomin.
    10. Apolonia Nidek urodzony(a) 1821, Strachomin.

  9. 24.  Baltazar Gielo urodzony(a) 19 sty. 1780, Oleksianka (syn Andrzej Gielo oraz Agata Rowicka).

    Baltazar — Marianna Matraszek. [Arkusz rodzinny]


  10. 25.  Marianna Matraszek
    Dzieci:
    1. Paweł Gielo urodzony(a) 25 sty. 1805, Oleksianka.
    2. Franciszka Gielo urodzony(a) 26 kwie. 1807, Oleksianka; zgon 7 czer. 1807, Oleksianka.
    3. Marianna Gielo urodzony(a) 18 kwie. 1808, Oleksianka; zgon 4 lip. 1808, Oleksianka.
    4. Katarzyna Gielo urodzony(a) 18 kwie. 1808, Oleksianka; zgon 4 lip. 1808, Oleksianka.
    5. Jędrzej Gielo urodzony(a) 11 luty 1810, Oleksianka.
    6. Zuzanna Marianna Gielo urodzony(a) 17 sier. 1812, Oleksianka.
    7. 12. Jan Gelo urodzony(a) 15 maj 1815, Oleksianka.
    8. Stanisław Gielo urodzony(a) 15 maj 1815, Oleksianka; zgon 19 czer. 1815, Oleksianka.
    9. Karol Franciszek Gielo urodzony(a) 30 paź. 1817, Oleksianka.

  11. 26.  Dydak Dzięcioł urodzony(a) 1789, Oleksianka (syn Wincenty Dzięcioł oraz Małgorzata Płatek).

    Dydak poślubił(a) Małgorzata Świeczka 21 luty 1819, Latowicz. Małgorzata (córka Jakub Świeczka oraz Marianna Świątek) urodzony(a) 14 lip. 1790, Strachomin. [Arkusz rodzinny]


  12. 27.  Małgorzata Świeczka urodzony(a) 14 lip. 1790, Strachomin (córka Jakub Świeczka oraz Marianna Świątek).
    Dzieci:
    1. 13. Franciszka Honorata Dzięcioł urodzony(a) 25 luty 1820, Oleksianka.
    2. Wawrzyniec Dzięcioł urodzony(a) 10 sier. 1822, Oleksianka.
    3. Julianna Dzięcioł urodzony(a) 17 luty 1825, Oleksianka.
    4. Ewa Dzięcioł urodzony(a) 8 gru. 1830, Oleksianka.
    5. Paweł Dzięcioł urodzony(a) 30 mar. 1834, Oleksianka.

  13. 28.  Tomasz Świeczka urodzony(a) 23 gru. 1778, Iwowe (syn Walenty Świeczka oraz Zofia Pazura).

    Tomasz poślubił(a) Zofia Sekta 1 czer. 1800, Latowicz. [Arkusz rodzinny]


  14. 29.  Zofia Sekta
    Dzieci:
    1. Marianna Świeczka urodzony(a) 19 gru. 1802, Iwowe.
    2. 14. Dionizy Świeczka urodzony(a) 10 paź. 1804, Iwowe.
    3. Agnieszka Świeczka urodzony(a) 27 sty. 1807, Iwowe.
    4. Kilian Bonifacy Świeczka urodzony(a) 6 lip. 1812, Iwowe.

  15. 30.  Walenty Skorupa urodzony(a) 12 luty 1783, Iwowe (syn Adalbertus Skorupa oraz Zofia Koza).

    Walenty poślubił(a) Julianna Kosut 24 sty. 1808, Latowicz. Julianna (córka Kazimierz Kosut oraz Agata Domoń) urodzony(a) 25 maj 1790, Iwowe. [Arkusz rodzinny]


  16. 31.  Julianna Kosut urodzony(a) 25 maj 1790, Iwowe (córka Kazimierz Kosut oraz Agata Domoń).
    Dzieci:
    1. 15. Marianna Skorupa urodzony(a) 19 sier. 1809, Iwowe.
    2. Ignacy Piotr Skorupa urodzony(a) 29 lip. 1812, Iwowe.
    3. Piotr Paweł Skorupa urodzony(a) 3 czer. 1814, Iwowe.
    4. Jan Feliks Skorupa urodzony(a) 3 czer. 1814, Iwowe.
    5. Krystyna Skorupa urodzony(a) 23 lip. 1815, Iwowe.
    6. Benedykt Józef Skorupa urodzony(a) 23 lip. 1815, Iwowe.
    7. Ambroży Mikołaj Skorupa urodzony(a) 7 gru. 1817, Iwowe.
    8. Tekla Krystyna Skorupa urodzony(a) 9 sier. 1820, Iwowe.
    9. Kunegunda Skorupa urodzony(a) 26 luty 1823, Iwowe.
    10. Klemens Skorupa urodzony(a) 27 list. 1825, Iwowe.
    11. Tekla Skorupa urodzony(a) 6 lip. 1829, Iwowe.
    12. Mateusz Skorupa urodzony(a) 29 paź. 1831, Iwowe.
    13. Karolina Skorupa urodzony(a) 29 paź. 1831, Iwowe.
    14. Katarzyna Skorupa urodzony(a) 24 list. 1835, Iwowe.