Sabakowie

Genealogia rodu Sabaków i rodzin spokrewnionych

Teofila Pęśko

Teofila Pęśko

Kobieta 1872 - 1873  (1 lat)

Pokolenia:      Standartowe    |    Pionowo    |    Kompaktowe    |    Boks    |    Tekst    |    Rodowód    |    Wykres kołowy    |    Media    |    PDF

Pokolenie: 1

  1. 1.  Teofila Pęśko urodzony(a) 28 luty 1872, Laliny (córka Łukasz Pęśko oraz Magdalena Świątek); zgon 30 kwie. 1873, Laliny.

Pokolenie: 2

  1. 2.  Łukasz Pęśko urodzony(a) 16 paź. 1838, Laliny (syn Władysław Łukasz Pęśko oraz Anastazja Franciszka Kowalska); zgon 12 maj 1922, Laliny.

    Łukasz poślubił(a) Magdalena Świątek 24 sty. 1859, Latowicz. Magdalena (córka Leon Świątek oraz Gertruda Karolina Gielo) urodzony(a) 27 maj 1834, Oleksianka; zgon 21 luty 1892, Laliny. [Arkusz rodzinny]


  2. 3.  Magdalena Świątek urodzony(a) 27 maj 1834, Oleksianka (córka Leon Świątek oraz Gertruda Karolina Gielo); zgon 21 luty 1892, Laliny.
    Dzieci:
    1. Katarzyna Pęśko urodzony(a) 13 list. 1860, Laliny; zgon 3 gru. 1862, Laliny.
    2. Helena Pęśko urodzony(a) 11 lip. 1863, Laliny; zgon 3 czer. 1864, Laliny.
    3. Stanisław Pęśko urodzony(a) 8 maj 1865, Laliny; zgon 8 gru. 1865, Laliny.
    4. Paweł Pęśko urodzony(a) 15 sty. 1867, Laliny; zgon 15 mar. 1868, Laliny.
    5. Franciszka Pęśko urodzony(a) 22 luty 1869, Laliny; zgon 25 maj 1937, Laliny.
    6. 1. Teofila Pęśko urodzony(a) 28 luty 1872, Laliny; zgon 30 kwie. 1873, Laliny.
    7. Jakub Pęśko urodzony(a) 25 kwie. 1874, Laliny; zgon 22 paź. 1943, Laliny.
    8. Jan Pęśko urodzony(a) 20 lip. 1877, Laliny.


Pokolenie: 3

  1. 4.  Władysław Łukasz Pęśko urodzony(a) 30 wrz. 1815, Laliny (syn Walenty Pęśko oraz Marcella Śluzek); zgon 28 paź. 1889, Laliny.

    Władysław poślubił(a) Anastazja Franciszka Kowalska 8 luty 1835, Latowicz. Anastazja (córka Adalbertus (Wojciech) Kowalski oraz Gertruda Całka) urodzony(a) 17 kwie. 1815, Redzyńskie; zgon 17 luty 1887, Laliny. [Arkusz rodzinny]


  2. 5.  Anastazja Franciszka Kowalska urodzony(a) 17 kwie. 1815, Redzyńskie (córka Adalbertus (Wojciech) Kowalski oraz Gertruda Całka); zgon 17 luty 1887, Laliny.
    Dzieci:
    1. Henryk Pęśko urodzony(a) 7 sier. 1836, Laliny; zgon 21 paź. 1893, Laliny.
    2. 2. Łukasz Pęśko urodzony(a) 16 paź. 1838, Laliny; zgon 12 maj 1922, Laliny.
    3. Franciszka Pęśko urodzony(a) 9 mar. 1841, Laliny.
    4. Marianna Pęśko urodzony(a) 2 sier. 1843, Laliny.
    5. Weronika Pęśko urodzony(a) 13 sty. 1846, Laliny; zgon 1 sty. 1847, Laliny.
    6. Weronika Pęśko urodzony(a) 25 kwie. 1852, Laliny; zgon 15 maj 1852, Laliny.
    7. Piotr Pęśko urodzony(a) 19 maj 1853, Laliny.

  3. 6.  Leon Świątek urodzony(a) 18 kwie. 1803, Strachomin (syn Paweł Świątek oraz Perpetua Chrościcka).

    Leon poślubił(a) Gertruda Karolina Gielo 16 sty. 1831, Latowicz. Gertruda (córka Jan Gielo oraz Marianna Stosio) urodzony(a) 11 list. 1811, Oleksianka. [Arkusz rodzinny]


  4. 7.  Gertruda Karolina Gielo urodzony(a) 11 list. 1811, Oleksianka (córka Jan Gielo oraz Marianna Stosio).
    Dzieci:
    1. Piotr Świątek urodzony(a) 28 czer. 1832, Oleksianka.
    2. 3. Magdalena Świątek urodzony(a) 27 maj 1834, Oleksianka; zgon 21 luty 1892, Laliny.
    3. Mikołaj Świątek urodzony(a) 30 list. 1836, Oleksianka.
    4. Katarzyna Świątek urodzony(a) 25 maj 1839, Oleksianka.
    5. Ludwika Świątek urodzony(a) 29 gru. 1840, Oleksianka.
    6. Wincenty Świątek urodzony(a) 2 lip. 1844, Oleksianka.
    7. Walenty Świątek urodzony(a) 14 luty 1848, Oleksianka.
    8. Teofil Świątek urodzony(a) 11 luty 1851, Oleksianka.


Pokolenie: 4

  1. 8.  Walenty Pęśko urodzony(a) 9 luty 1763, Laliny (syn Bartłomiej Pęśko oraz Barbara Zbrochówna); zgon 16 kwie. 1845, Laliny.

    Walenty poślubił(a) Marcella Śluzek 14 list. 1790, Latowicz. Marcella (córka Adam Śluzek oraz Jadwiga Sabak) urodzony(a) 9 sty. 1773, Redzyńskie; zgon 29 czer. 1844, Laliny. [Arkusz rodzinny]


  2. 9.  Marcella Śluzek urodzony(a) 9 sty. 1773, Redzyńskie (córka Adam Śluzek oraz Jadwiga Sabak); zgon 29 czer. 1844, Laliny.
    Dzieci:
    1. Marcella Pęśko urodzony(a) 11 sty. 1793, Laliny; zgon 12 gru. 1868, Laliny.
    2. Katarzyna Pęśko urodzony(a) 23 kwie. 1797, Laliny.
    3. Franciszek Pęśko urodzony(a) 12 kwie. 1800, Laliny; zgon 12 lip. 1841, Laliny.
    4. Franciszka Pęśko urodzony(a) 30 mar. 1803, Laliny.
    5. Józefa Pęśko urodzony(a) 16 wrz. 1805, Laliny.
    6. Marianna Klara Pęśko urodzony(a) 16 sier. 1811, Laliny.
    7. 4. Władysław Łukasz Pęśko urodzony(a) 30 wrz. 1815, Laliny; zgon 28 paź. 1889, Laliny.

  3. 10.  Adalbertus (Wojciech) Kowalski urodzony(a) 24 kwie. 1784, Redzyńskie (syn Kazimierz Kowalski oraz Katarzyna Kusio).

    Adalbertus poślubił(a) Gertruda Całka 10 luty 1805, Latowicz. Gertruda (córka Benedykt Całka oraz Elżbieta Pęśko) urodzony(a) 14 mar. 1790, Redzyńskie. [Arkusz rodzinny]


  4. 11.  Gertruda Całka urodzony(a) 14 mar. 1790, Redzyńskie (córka Benedykt Całka oraz Elżbieta Pęśko).
    Dzieci:
    1. Grygida Kowalska urodzony(a) 26 paź. 1806, Redzyńskie; zgon 28 maj 1807, Redzyńskie.
    2. Piotr Kowalski urodzony(a) 22 maj 1808, Redzyńskie.
    3. Franciszek Brunon Kowalski urodzony(a) 10 paź. 1810, Redzyńskie.
    4. Cecylia Marianna Kowalska urodzony(a) 19 list. 1812, Redzyńskie; zgon 6 gru. 1854, Laliny.
    5. 5. Anastazja Franciszka Kowalska urodzony(a) 17 kwie. 1815, Redzyńskie; zgon 17 luty 1887, Laliny.
    6. Daniel Sylwester Kowalski urodzony(a) 31 gru. 1816, Redzyńskie.
    7. Fabian Sebastian Kowalski urodzony(a) 19 sty. 1818, Redzyńskie.
    8. Julianna Antonina Kowalska urodzony(a) 12 czer. 1821, Redzyńskie.
    9. Antonina Kowalska urodzony(a) 27 luty 1823, Redzyńskie.
    10. Stanisław Kowalski urodzony(a) 13 list. 1826, Redzyńskie.

  5. 12.  Paweł Świątek urodzony(a) 1 lip. 1770, Strachomin (syn Walenty Świątek oraz Katarzyna Gajowniczek).

    Paweł poślubił(a) Perpetua Chrościcka 20 sty. 1799, Latowicz. Perpetua (córka Andrzej Chrościcki oraz Jadwiga) urodzony(a) 6 mar. 1777, Strachomin. [Arkusz rodzinny]


  6. 13.  Perpetua Chrościcka urodzony(a) 6 mar. 1777, Strachomin (córka Andrzej Chrościcki oraz Jadwiga).
    Dzieci:
    1. Adrian Świątek urodzony(a) 8 wrz. 1801, Strachomin.
    2. 6. Leon Świątek urodzony(a) 18 kwie. 1803, Strachomin.
    3. Anastazja Świątek urodzony(a) 5 sty. 1807, Strachomin.
    4. Augustyn Świątek urodzony(a) 28 sier. 1809, Strachomin.
    5. Katarzyna Monika Świątek urodzony(a) 4 maj 1811, Strachomin.

  7. 14.  Jan Gielo urodzony(a) 11 lip. 1773, Oleksianka (syn Krzysztof Gielo oraz Marianna Wiechetek).

    Jan — Marianna Stosio. [Arkusz rodzinny]


  8. 15.  Marianna Stosio
    Dzieci:
    1. Monika Gielo urodzony(a) 3 maj 1806, Oleksianka.
    2. Scholastyka Gielo urodzony(a) 24 maj 1809, Oleksianka.
    3. 7. Gertruda Karolina Gielo urodzony(a) 11 list. 1811, Oleksianka.
    4. Jędrzej Grzegorz Gielo urodzony(a) 27 list. 1814, Oleksianka.
    5. Salomea Józefa Gielo urodzony(a) 4 list. 1817, Oleksianka.
    6. Agnieszka Marianna Gielo urodzony(a) 22 sty. 1819, Oleksianka.


Pokolenie: 5

  1. 16.  Bartłomiej Pęśko urodzony(a) 1715 (syn N Pęśko); zgon 18 maj 1775, Laliny.

    Bartłomiej poślubił(a) Barbara Zbrochówna 29 sty. 1758, Latowicz. Barbara urodzony(a) 1739; zgon 17 maj 1775, Laliny. [Arkusz rodzinny]


  2. 17.  Barbara Zbrochówna urodzony(a) 1739; zgon 17 maj 1775, Laliny.
    Dzieci:
    1. Baltazar Pęśko urodzony(a) 1 sty. 1759, Laliny; zgon 20 lip. 1828, Laliny.
    2. 8. Walenty Pęśko urodzony(a) 9 luty 1763, Laliny; zgon 16 kwie. 1845, Laliny.
    3. Kazimierz Pęśko urodzony(a) 4 mar. 1765, Laliny; zgon 4 kwie. 1770, Laliny.
    4. Filip Benedykt Pęśko urodzony(a) 24 sier. 1768, Laliny; zgon 21 mar. 1782, Laliny.
    5. Marcin Pęśko urodzony(a) 27 sty. 1772, Laliny.

  3. 18.  Adam Śluzek urodzony(a) 1738, Redzyńskie (syn N Śluzek); zgon 15 kwie. 1798, Redzyńskie.

    Adam poślubił(a) Jadwiga Sabak 17 list. 1771, Latowicz. Jadwiga urodzony(a) 1749, Laliny; zgon 31 gru. 1777, Redzyńskie. [Arkusz rodzinny]


  4. 19.  Jadwiga Sabak urodzony(a) 1749, Laliny; zgon 31 gru. 1777, Redzyńskie.
    Dzieci:
    1. 9. Marcella Śluzek urodzony(a) 9 sty. 1773, Redzyńskie; zgon 29 czer. 1844, Laliny.
    2. Petronella Śluzek urodzony(a) 2 czer. 1775, Redzyńskie.
    3. Marianna Śluzek urodzony(a) 3 sier. 1777, Redzyńskie.

  5. 20.  Kazimierz Kowalski urodzony(a) 1752, Redzyńskie (syn N Kowalski); zgon 7 gru. 1822, Redzyńskie.

    Kazimierz poślubił(a) Katarzyna Kusio 12 sty. 1778, Latowicz. Katarzyna (córka Józef Kusio oraz Marianna) urodzony(a) 1755, Redzyńskie; was buried 27 maj 1798, Redzyńskie. [Arkusz rodzinny]


  6. 21.  Katarzyna Kusio urodzony(a) 1755, Redzyńskie (córka Józef Kusio oraz Marianna); was buried 27 maj 1798, Redzyńskie.
    Dzieci:
    1. Salomea Kowalska urodzony(a) 22 list. 1778, Redzyńskie.
    2. Jan Kowalski urodzony(a) 23 paź. 1779, Redzyńskie; zgon 29 list. 1824, Laliny.
    3. Krystyna Kowalska urodzony(a) 9 maj 1782, Redzyńskie.
    4. 10. Adalbertus (Wojciech) Kowalski urodzony(a) 24 kwie. 1784, Redzyńskie.
    5. Marianna Kowalska urodzony(a) 10 sty. 1787, Redzyńskie; zgon 14 maj 1843, Laliny.
    6. Michał Kowalski urodzony(a) 29 wrz. 1789, Redzyńskie.
    7. Karol Kowalski urodzony(a) 4 list. 1792, Redzyńskie; zgon 26 gru. 1794, Redzyńskie.

  7. 22.  Benedykt Całka urodzony(a) 21 mar. 1762, Redzyńskie (syn Kazimierz Całka oraz Jadwiga).

    Benedykt poślubił(a) Elżbieta Pęśko 11 luty 1787, Latowicz. [Arkusz rodzinny]


  8. 23.  Elżbieta Pęśko
    Dzieci:
    1. Wiktoria Całka urodzony(a) 22 gru. 1787, Redzyńskie; zgon 13 sty. 1791.
    2. 11. Gertruda Całka urodzony(a) 14 mar. 1790, Redzyńskie.
    3. Mateusz Całka urodzony(a) 25 luty 1792, Redzyńskie; zgon 21 czer. 1792, Redzyńskie.
    4. Katarzyna Całka urodzony(a) 17 list. 1793, Redzyńskie; zgon 24 luty 1795, Redzyńskie.
    5. Czesław Całka urodzony(a) 21 lip. 1795, Redzyńskie.
    6. Scholastyka Całka urodzony(a) 13 luty 1797, Redzyńskie; zgon 14 list. 1798, Redzyńskie.
    7. Julianna Całka urodzony(a) 19 czer. 1798, Redzyńskie.
    8. Klara Całka urodzony(a) 11 sier. 1803, Redzyńskie.

  9. 24.  Walenty Świątek urodzony(a) 1728, Strachomin (syn N Świątek); zgon 24 gru. 1792, Strachomin.

    Walenty — Katarzyna Gajowniczek. Katarzyna urodzony(a) 1735, Strachomin; zgon 13 sty. 1795, Strachomin. [Arkusz rodzinny]


  10. 25.  Katarzyna Gajowniczek urodzony(a) 1735, Strachomin; zgon 13 sty. 1795, Strachomin.
    Dzieci:
    1. Krystyna Świątek urodzony(a) 12 wrz. 1756, Strachomin.
    2. Katarzyna Świątek
    3. Anastazja Świątek urodzony(a) 27 gru. 1761, Strachomin.
    4. Mikołaj Świątek urodzony(a) 11 gru. 1764, Strachomin.
    5. Benedykt Świątek urodzony(a) 16 lip. 1767, Strachomin.
    6. 12. Paweł Świątek urodzony(a) 1 lip. 1770, Strachomin.
    7. Grzegorz Świątek urodzony(a) 28 maj 1773, Strachomin.
    8. Aleksander Świątek urodzony(a) 3 maj 1776, Strachomin.
    9. Scholastyka Świątek urodzony(a) 17 luty 1779, Strachomin.

  11. 26.  Andrzej Chrościcki

    Andrzej — Jadwiga. [Arkusz rodzinny]


  12. 27.  Jadwiga
    Dzieci:
    1. 13. Perpetua Chrościcka urodzony(a) 6 mar. 1777, Strachomin.

  13. 28.  Krzysztof Gielo urodzony(a) 1712 (syn N Gielo); zgon 19 paź. 1812, Oleksianka.

    Krzysztof — Marianna Wiechetek. Marianna urodzony(a) 1730; zgon 24 mar. 1788, Oleksianka. [Arkusz rodzinny]


  14. 29.  Marianna Wiechetek urodzony(a) 1730; zgon 24 mar. 1788, Oleksianka.
    Dzieci:
    1. Marcin Gielo urodzony(a) 2 list. 1756, Oleksianka.
    2. Franciszek Paulo Gielo urodzony(a) 5 kwie. 1761, Oleksianka.
    3. Zofia Gielo urodzony(a) 20 wrz. 1761, Oleksianka.
    4. Marianna Gielo urodzony(a) 29 wrz. 1763, Oleksianka.
    5. Jakub Gielo urodzony(a) 25 lip. 1765, Oleksianka; zgon 28 lip. 1767, Oleksianka.
    6. Wiktoria Gielo urodzony(a) 18 kwie. 1768, Oleksianka.
    7. Feliks Gielo urodzony(a) 1771, Oleksianka.
    8. 14. Jan Gielo urodzony(a) 11 lip. 1773, Oleksianka.