Sabakowie

Genealogia rodu Sabaków i rodzin spokrewnionych

Żyjący

Żyjący

Mężczyzna

Pokolenia:      Standartowe    |    Pionowo    |    Kompaktowe    |    Boks    |    Tekst    |    Rodowód    |    Wykres kołowy    |    Media    |    PDF

Pokolenie: 1

  1. 1.  Żyjący

    Żyjący poślubił(a) Żyjący [Arkusz rodzinny]

    Dzieci:
    1. Żyjący
    2. Żyjący

Pokolenie: 2

  1. 2.  Stanisław Prus urodzony(a) 24 kwie. 1877, Transbór (syn Ludwik Prus oraz Marcella Wiechetek).

    Stanisław poślubił(a) Katarzyna Całka 30 sty. 1899, Latowicz. Katarzyna (córka Józef Całka oraz Marianna Pęśko) urodzony(a) 4 kwie. 1880, Redzyńskie. [Arkusz rodzinny]


  2. 3.  Katarzyna Całka urodzony(a) 4 kwie. 1880, Redzyńskie (córka Józef Całka oraz Marianna Pęśko).
    Dzieci:
    1. Jan Prus urodzony(a) 5 lip. 1900, Redzyńskie.
    2. Marianna Prus urodzony(a) 24 sier. 1902, Redzyńskie.
    3. Natalia Prus urodzony(a) 5 wrz. 1904, Redzyńskie.
    4. Stanisława Prus urodzony(a) 26 kwie. 1906, Redzyńskie; zgon 10 paź. 1987, Laliny.
    5. Władysław Prus urodzony(a) 27 czer. 1908, Redzyńskie.
    6. Stefan Prus urodzony(a) 27 sier. 1910, Redzyńskie.
    7. Dominik Prus urodzony(a) 18 paź. 1912, Redzyńskie.
    8. Edward Prus urodzony(a) 22 lip. 1914, Redzyńskie.
    9. Żyjący
    10. Żyjący
    11. 1. Żyjący


Pokolenie: 3

  1. 4.  Ludwik Prus urodzony(a) 26 sier. 1840, Chyżyny (syn Antoni Balcer Prus oraz Anastazja Bobotek).

    Ludwik poślubił(a) Marcella Wiechetek 30 sty. 1860, Latowicz. Marcella (córka Piotr Wiechetek oraz Elzbieta Małgorzata Chrzyptowicz) urodzony(a) 9 sty. 1841, Redzyńskie. [Arkusz rodzinny]


  2. 5.  Marcella Wiechetek urodzony(a) 9 sty. 1841, Redzyńskie (córka Piotr Wiechetek oraz Elzbieta Małgorzata Chrzyptowicz).
    Dzieci:
    1. Franciszka Prus urodzony(a) 11 list. 1861, Transbór.
    2. Jan Prus urodzony(a) 1 list. 1864, Transbór.
    3. Katarzyna Prus urodzony(a) 18 sier. 1866, Transbór.
    4. Tomasz Prus urodzony(a) 28 list. 1869, Transbór.
    5. Marianna Prus urodzony(a) 30 czer. 1872, Transbór.
    6. 2. Stanisław Prus urodzony(a) 24 kwie. 1877, Transbór.
    7. Anna Prus urodzony(a) 25 czer. 1881, Transbór; zgon 9 list. 1963, Redzyńskie.

  3. 6.  Józef Całka urodzony(a) 27 maj 1839, Redzyńskie (syn Franciszek Całka oraz Agnieszka Bobotek).

    Józef poślubił(a) Marianna Pęśko 24 list. 1862, Latowicz. Marianna (córka Władysław Łukasz Pęśko oraz Anastazja Franciszka Kowalska) urodzony(a) 2 sier. 1843, Laliny. [Arkusz rodzinny]


  4. 7.  Marianna Pęśko urodzony(a) 2 sier. 1843, Laliny (córka Władysław Łukasz Pęśko oraz Anastazja Franciszka Kowalska).
    Dzieci:
    1. Paweł Całka urodzony(a) 30 czer. 1864, Redzyńskie.
    2. Wincenty Całka urodzony(a) 5 kwie. 1868, Redzyńskie.
    3. Ludwika Całka urodzony(a) 24 sier. 1870, Redzyńskie.
    4. Aleksandra Całka urodzony(a) 23 luty 1874, Redzyńskie.
    5. Piotr Całka urodzony(a) 14 paź. 1877, Redzyńskie.
    6. Jadwiga Całka urodzony(a) 14 paź. 1877, Redzyńskie.
    7. 3. Katarzyna Całka urodzony(a) 4 kwie. 1880, Redzyńskie.
    8. Petronella Całka urodzony(a) 26 maj 1884, Redzyńskie.
    9. Stanisław Całka urodzony(a) 24 paź. 1887, Redzyńskie.


Pokolenie: 4

  1. 8.  Antoni Balcer Prus urodzony(a) 7 sty. 1814, Chyżyny (syn Hilary (Paweł) Prus oraz Helena Chróst).

    Antoni poślubił(a) Anastazja Bobotek 2 luty 1834, Latowicz. Anastazja (córka Sylwester Bobotek oraz Joanna Rybak) urodzony(a) 1 sty. 1819, Chyżyny. [Arkusz rodzinny]


  2. 9.  Anastazja Bobotek urodzony(a) 1 sty. 1819, Chyżyny (córka Sylwester Bobotek oraz Joanna Rybak).
    Dzieci:
    1. Marianna Prus urodzony(a) 9 mar. 1835, Chyżyny.
    2. Michał Prus urodzony(a) 22 wrz. 1836, Chyżyny.
    3. Marianna Prus urodzony(a) 9 kwie. 1838, Chyżyny.
    4. 4. Ludwik Prus urodzony(a) 26 sier. 1840, Chyżyny.
    5. Tomasz Prus urodzony(a) 9 gru. 1842, Chyżyny.
    6. Jan Prus urodzony(a) 20 sty. 1845, Chyżyny.
    7. Kazimierz Prus urodzony(a) 23 luty 1847, Chyżyny.
    8. Julia Prus urodzony(a) 16 maj 1849, Chyżyny.
    9. Ludwika Prus urodzony(a) 14 sier. 1851, Chyżyny; zgon 7 list. 1917, Laliny.
    10. Agnieszka Prus urodzony(a) 24 sty. 1854, Chyżyny.
    11. Marianna Prus urodzony(a) 8 gru. 1858, Chyżyny.
    12. Ignacy Prus urodzony(a) 15 mar. 1861, Chyżyny.
    13. Weronika Prus urodzony(a) 5 luty 1864, Chyżyny.

  3. 10.  Piotr Wiechetek urodzony(a) 24 lip. 1810, Redzyńskie (syn Adalbertus Wiechetek oraz Apolonia Śluzek).

    Piotr poślubił(a) Elzbieta Małgorzata Chrzyptowicz 15 luty 1829, Latowicz. Elzbieta (córka Franciszek Chrzyptowicz oraz Katarzyna Świeczka) urodzony(a) 29 czer. 1811, Redzyńskie. [Arkusz rodzinny]


  4. 11.  Elzbieta Małgorzata Chrzyptowicz urodzony(a) 29 czer. 1811, Redzyńskie (córka Franciszek Chrzyptowicz oraz Katarzyna Świeczka).
    Dzieci:
    1. Mateusz Wiechetek urodzony(a) 16 wrz. 1830, Redzyńskie.
    2. Franciszek Wiechetek urodzony(a) 2 paź. 1833, Redzyńskie.
    3. Marianna Wiechetek urodzony(a) 9 gru. 1835, Redzyńskie.
    4. Katarzyna Wiechetek urodzony(a) 2 maj 1837, Redzyńskie; zgon 24 kwie. 1891, Laliny.
    5. 5. Marcella Wiechetek urodzony(a) 9 sty. 1841, Redzyńskie.
    6. Jan Wiechetek urodzony(a) 15 czer. 1843, Redzyńskie.
    7. Marianna Wiechetek urodzony(a) 29 paź. 1845, Redzyńskie.
    8. Damian Wiechetek urodzony(a) 29 paź. 1845, Redzyńskie.
    9. Wincenty Wiechetek urodzony(a) 19 lip. 1847, Redzyńskie.
    10. Wojciech Wiechetek urodzony(a) 21 kwie. 1851, Redzyńskie.
    11. Agnieszka Wiechetek urodzony(a) 4 maj 1853, Redzyńskie.

  5. 12.  Franciszek Całka urodzony(a) 16 wrz. 1810, Redzyńskie (syn Wit Całka oraz Krystyna Reda).

    Franciszek poślubił(a) Agnieszka Bobotek 31 sty. 1830, Latowicz. Agnieszka (córka Sylwester Bobotek oraz Joanna Rybak) urodzony(a) 21 sty. 1812, Chyżyny. [Arkusz rodzinny]


  6. 13.  Agnieszka Bobotek urodzony(a) 21 sty. 1812, Chyżyny (córka Sylwester Bobotek oraz Joanna Rybak).
    Dzieci:
    1. Dorota Całka urodzony(a) 7 luty 1832, Redzyńskie.
    2. Żyjący
    3. Magdalena Całka urodzony(a) 13 czer. 1834, Redzyńskie.
    4. Łukasz Całka urodzony(a) 9 paź. 1835, Redzyńskie.
    5. Józefa Całka urodzony(a) 21 wrz. 1837, Redzyńskie.
    6. 6. Józef Całka urodzony(a) 27 maj 1839, Redzyńskie.
    7. Wojciech Całka urodzony(a) 7 kwie. 1841, Redzyńskie.
    8. Łukasz Całka urodzony(a) 6 mar. 1843, Redzyńskie.
    9. Marianna Całka urodzony(a) 9 maj 1845, Redzyńskie.
    10. Walenty Całka urodzony(a) 8 sty. 1848, Redzyńskie.
    11. Helena Całka urodzony(a) 27 czer. 1851, Redzyńskie.

  7. 14.  Władysław Łukasz Pęśko urodzony(a) 30 wrz. 1815, Laliny (syn Walenty Pęśko oraz Marcella Śluzek); zgon 28 paź. 1889, Laliny.

    Władysław poślubił(a) Anastazja Franciszka Kowalska 8 luty 1835, Latowicz. Anastazja (córka Adalbertus (Wojciech) Kowalski oraz Gertruda Całka) urodzony(a) 17 kwie. 1815, Redzyńskie; zgon 17 luty 1887, Laliny. [Arkusz rodzinny]


  8. 15.  Anastazja Franciszka Kowalska urodzony(a) 17 kwie. 1815, Redzyńskie (córka Adalbertus (Wojciech) Kowalski oraz Gertruda Całka); zgon 17 luty 1887, Laliny.
    Dzieci:
    1. Henryk Pęśko urodzony(a) 7 sier. 1836, Laliny; zgon 21 paź. 1893, Laliny.
    2. Łukasz Pęśko urodzony(a) 16 paź. 1838, Laliny; zgon 12 maj 1922, Laliny.
    3. Franciszka Pęśko urodzony(a) 9 mar. 1841, Laliny.
    4. 7. Marianna Pęśko urodzony(a) 2 sier. 1843, Laliny.
    5. Weronika Pęśko urodzony(a) 13 sty. 1846, Laliny; zgon 1 sty. 1847, Laliny.
    6. Weronika Pęśko urodzony(a) 25 kwie. 1852, Laliny; zgon 15 maj 1852, Laliny.
    7. Piotr Pęśko urodzony(a) 19 maj 1853, Laliny.


Pokolenie: 5

  1. 16.  Hilary (Paweł) Prus urodzony(a) 11 maj 1789, Chyżyny (syn Andrzej Prus oraz Krystyna Świątek).

    Hilary poślubił(a) Helena Chróst 10 luty 1811, Latowicz. Helena (córka Mikołaj Chróst oraz Urszula Śledź) urodzony(a) 23 maj 1791, Kamionka. [Arkusz rodzinny]


  2. 17.  Helena Chróst urodzony(a) 23 maj 1791, Kamionka (córka Mikołaj Chróst oraz Urszula Śledź).
    Dzieci:
    1. Stanisław Jakub Prus urodzony(a) 9 maj 1812, Chyżyny.
    2. 8. Antoni Balcer Prus urodzony(a) 7 sty. 1814, Chyżyny.
    3. Marianna Elżbieta Prus urodzony(a) 13 sier. 1816, Chyżyny.
    4. Polikarp Paweł Prus urodzony(a) 26 sty. 1819, Chyżyny.
    5. Karol Teodor Prus urodzony(a) 5 list. 1820, Chyżyny.
    6. Gabriel Prus urodzony(a) 13 mar. 1823, Chyżyny.
    7. Józef Prus urodzony(a) 2 lip. 1825, Chyżyny.
    8. Katarzyna Prus urodzony(a) 9 list. 1827, Chyżyny.
    9. Zuzanna Prus urodzony(a) 15 wrz. 1830, Chyżyny.

  3. 18.  Sylwester Bobotek urodzony(a) 1 sty. 1781, Chyżyny (syn Tadeusz Bobotek oraz Agnieszka Borówek).

    Sylwester poślubił(a) Joanna Rybak 25 luty 1810, Latowicz. Joanna (córka Stanisław Rybak oraz Katarzyna Zwierz) urodzony(a) 28 gru. 1790, Transbór. [Arkusz rodzinny]


  4. 19.  Joanna Rybak urodzony(a) 28 gru. 1790, Transbór (córka Stanisław Rybak oraz Katarzyna Zwierz).
    Dzieci:
    1. 13. Agnieszka Bobotek urodzony(a) 21 sty. 1812, Chyżyny.
    2. Maciej Bobotek urodzony(a) 23 luty 1815, Chyżyny.
    3. Katarzyna Karolina Bobotek urodzony(a) 6 list. 1816, Chyżyny.
    4. 9. Anastazja Bobotek urodzony(a) 1 sty. 1819, Chyżyny.
    5. Małgorzata Bobotek urodzony(a) 8 czer. 1822, Chyżyny.
    6. Stanisław Bobotek urodzony(a) 29 kwie. 1827, Chyżyny.
    7. Marianna Bobotek urodzony(a) 15 sier. 1832, Chyżyny.

  5. 20.  Adalbertus Wiechetek urodzony(a) 28 kwie. 1778, Redzyńskie (syn Augustyn Wiechetek oraz Krystyna Kusio).

    Adalbertus poślubił(a) Apolonia Śluzek 20 sty. 1800, Latowicz. Apolonia (córka Józef Śluzek oraz Apolonia Rechnio) urodzony(a) 20 luty 1781, Redzyńskie. [Arkusz rodzinny]


  6. 21.  Apolonia Śluzek urodzony(a) 20 luty 1781, Redzyńskie (córka Józef Śluzek oraz Apolonia Rechnio).
    Dzieci:
    1. Agnieszka Wiechetek urodzony(a) 27 sty. 1802, Redzyńskie; zgon 28 sty. 1874, Laliny.
    2. Józefa Wiechetek urodzony(a) 18 mar. 1804, Redzyńskie; zgon 6 kwie. 1805, Redzyńskie.
    3. Onufry Wiechetek urodzony(a) 1 czer. 1806, Redzyńskie; zgon 10 sier. 1807, Redzyńskie.
    4. Marianna Wiechetek urodzony(a) 19 sier. 1808, Redzyńskie; zgon 4 wrz. 1809, Redzyńskie.
    5. 10. Piotr Wiechetek urodzony(a) 24 lip. 1810, Redzyńskie.
    6. Monika Katarzyna Wiechetek urodzony(a) 8 maj 1813, Redzyńskie.
    7. Szymon Rafał Wiechetek urodzony(a) 22 paź. 1815, Redzyńskie.
    8. Kazimierz Ignacy Wiechetek urodzony(a) 17 luty 1818, Redzyńskie.
    9. Krzysztof Piotr Wiechetek urodzony(a) 26 lip. 1820, Redzyńskie.
    10. Tekla Wiechetek urodzony(a) 11 wrz. 1824, Redzyńskie.
    11. Franciszek Wiechetek urodzony(a) 27 mar. 1827, Redzyńskie.

  7. 22.  Franciszek Chrzyptowicz urodzony(a) 15 kwie. 1763, Redzyńskie (syn Sebastian Chrzyptowicz oraz Anastazja).

    Franciszek poślubił(a) Katarzyna Świeczka 31 sty. 1796, Latowicz. Katarzyna (córka Tomasz Świeczka oraz Agnieszka Cygan) urodzony(a) 17 mar. 1779, Wielgolas. [Arkusz rodzinny]


  8. 23.  Katarzyna Świeczka urodzony(a) 17 mar. 1779, Wielgolas (córka Tomasz Świeczka oraz Agnieszka Cygan).
    Dzieci:
    1. Krystyna Chrzyptowicz urodzony(a) 22 lip. 1799, Redzyńskie; zgon 22 luty 1803, Redzyńskie.
    2. Wincenty Chrzyptowicz urodzony(a) 7 kwie. 1802, Redzyńskie; zgon 24 kwie. 1802, Redzyńskie.
    3. Żyjący
    4. Idzi Chrzyptowicz urodzony(a) 5 wrz. 1806, Redzyńskie.
    5. Żyjący
    6. Marianna Chrzyptowicz urodzony(a) 25 mar. 1809, Redzyńskie.
    7. 11. Elzbieta Małgorzata Chrzyptowicz urodzony(a) 29 czer. 1811, Redzyńskie.
    8. Brygida Chrzyptowicz urodzony(a) 7 paź. 1813, Redzyńskie.
    9. Rozalia Chrzyptowicz urodzony(a) 26 sier. 1817, Redzyńskie.

  9. 24.  Wit Całka urodzony(a) 15JUN 1779, Redzyńskie (syn Stanisław Całka oraz Franciszka Kupiec).

    Wit poślubił(a) Krystyna Reda 11 luty 1798, Latowicz. Krystyna (córka Franciszek Reda oraz Marianna Rechnio) urodzony(a) 14 wrz. 1780, Strachomin. [Arkusz rodzinny]


  10. 25.  Krystyna Reda urodzony(a) 14 wrz. 1780, Strachomin (córka Franciszek Reda oraz Marianna Rechnio).
    Dzieci:
    1. Bonifacy Całka urodzony(a) 18 maj 1800, Redzyńskie.
    2. Paweł Całka urodzony(a) 12 sty. 1803, Redzyńskie.
    3. Katarzyna Całka urodzony(a) 20 kwie. 1805, Redzyńskie.
    4. Józefa Całka urodzony(a) 30 sier. 1807, Redzyńskie.
    5. 12. Franciszek Całka urodzony(a) 16 wrz. 1810, Redzyńskie.
    6. Franciszek Józef Całka urodzony(a) 15 wrz. 1810, Redzyńskie.
    7. Jan Mikołaj Całka urodzony(a) 8 gru. 1812, Redzyńskie.
    8. Michał Mateusz Całka urodzony(a) 25 wrz. 1815, Redzyńskie.
    9. Mateusz Adrian Całka urodzony(a) 19 wrz. 1816, Redzyńskie.
    10. Marianna Józefa Całka urodzony(a) 1 lip. 1819, Redzyńskie.

  11. 28.  Walenty Pęśko urodzony(a) 9 luty 1763, Laliny (syn Bartłomiej Pęśko oraz Barbara Zbrochówna); zgon 16 kwie. 1845, Laliny.

    Walenty poślubił(a) Marcella Śluzek 14 list. 1790, Latowicz. Marcella (córka Adam Śluzek oraz Jadwiga Sabak) urodzony(a) 9 sty. 1773, Redzyńskie; zgon 29 czer. 1844, Laliny. [Arkusz rodzinny]


  12. 29.  Marcella Śluzek urodzony(a) 9 sty. 1773, Redzyńskie (córka Adam Śluzek oraz Jadwiga Sabak); zgon 29 czer. 1844, Laliny.
    Dzieci:
    1. Marcella Pęśko urodzony(a) 11 sty. 1793, Laliny; zgon 12 gru. 1868, Laliny.
    2. Katarzyna Pęśko urodzony(a) 23 kwie. 1797, Laliny.
    3. Franciszek Pęśko urodzony(a) 12 kwie. 1800, Laliny; zgon 12 lip. 1841, Laliny.
    4. Franciszka Pęśko urodzony(a) 30 mar. 1803, Laliny.
    5. Józefa Pęśko urodzony(a) 16 wrz. 1805, Laliny.
    6. Marianna Klara Pęśko urodzony(a) 16 sier. 1811, Laliny.
    7. 14. Władysław Łukasz Pęśko urodzony(a) 30 wrz. 1815, Laliny; zgon 28 paź. 1889, Laliny.

  13. 30.  Adalbertus (Wojciech) Kowalski urodzony(a) 24 kwie. 1784, Redzyńskie (syn Kazimierz Kowalski oraz Katarzyna Kusio).

    Adalbertus poślubił(a) Gertruda Całka 10 luty 1805, Latowicz. Gertruda (córka Benedykt Całka oraz Elżbieta Pęśko) urodzony(a) 14 mar. 1790, Redzyńskie. [Arkusz rodzinny]


  14. 31.  Gertruda Całka urodzony(a) 14 mar. 1790, Redzyńskie (córka Benedykt Całka oraz Elżbieta Pęśko).
    Dzieci:
    1. Grygida Kowalska urodzony(a) 26 paź. 1806, Redzyńskie; zgon 28 maj 1807, Redzyńskie.
    2. Piotr Kowalski urodzony(a) 22 maj 1808, Redzyńskie.
    3. Franciszek Brunon Kowalski urodzony(a) 10 paź. 1810, Redzyńskie.
    4. Cecylia Marianna Kowalska urodzony(a) 19 list. 1812, Redzyńskie; zgon 6 gru. 1854, Laliny.
    5. 15. Anastazja Franciszka Kowalska urodzony(a) 17 kwie. 1815, Redzyńskie; zgon 17 luty 1887, Laliny.
    6. Daniel Sylwester Kowalski urodzony(a) 31 gru. 1816, Redzyńskie.
    7. Fabian Sebastian Kowalski urodzony(a) 19 sty. 1818, Redzyńskie.
    8. Julianna Antonina Kowalska urodzony(a) 12 czer. 1821, Redzyńskie.
    9. Antonina Kowalska urodzony(a) 27 luty 1823, Redzyńskie.
    10. Stanisław Kowalski urodzony(a) 13 list. 1826, Redzyńskie.