Sabakowie

Genealogia rodu Sabaków i rodzin spokrewnionych

Stanisława Niedek

Stanisława Niedek

Kobieta 1911 -

Pokolenia:      Standartowe    |    Pionowo    |    Kompaktowe    |    Boks    |    Tekst    |    Rodowód    |    Wykres kołowy    |    Media    |    PDF

Pokolenie: 1

  1. 1.  Stanisława Niedek urodzony(a) 28 sier. 1911, Strachomin (córka Michał Niedek oraz Marianna Gajowniczek).

    Stanisława poślubił(a) Walenty Mrozek 13 luty 1935, Latowicz. Walenty (syn Piotr Mrozek oraz Józefa Dziugieł) urodzony(a) 22 kwie. 1906, Strachomin. [Arkusz rodzinny]

    Dzieci:
    1. Żyjący
    2. Żyjący
    3. Żyjący

Pokolenie: 2

  1. 2.  Michał Niedek urodzony(a) 1883, Strachomin (syn Łukasz Niedek oraz Krystyna Reda).

    Michał poślubił(a) Marianna Gajowniczek 25 luty 1908, Latowicz. Marianna (córka Jan Gajowniczek oraz Eleonora Pazura) urodzony(a) 4 lip. 1888, Strachomin. [Arkusz rodzinny]


  2. 3.  Marianna Gajowniczek urodzony(a) 4 lip. 1888, Strachomin (córka Jan Gajowniczek oraz Eleonora Pazura).
    Dzieci:
    1. Regina Niedek urodzony(a) 13 kwie. 1909, Iwowe.
    2. 1. Stanisława Niedek urodzony(a) 28 sier. 1911, Strachomin.
    3. Jan Niedek urodzony(a) 29 mar. 1913, Strachomin.
    4. Żyjący
    5. Żyjący
    6. Żyjący


Pokolenie: 3

  1. 4.  Łukasz Niedek urodzony(a) 10 paź. 1834, Strachomin (syn Baltazar Miedek oraz Marianna Chrzyptowicz).

    Łukasz poślubił(a) Krystyna Reda 24 luty 1867, Latowicz. Krystyna (córka Grzegorz Marcin Reda oraz Katarzyna Petronella Sabak) urodzony(a) 16 paź. 1844, Strachomin. [Arkusz rodzinny]


  2. 5.  Krystyna Reda urodzony(a) 16 paź. 1844, Strachomin (córka Grzegorz Marcin Reda oraz Katarzyna Petronella Sabak).
    Dzieci:
    1. Marianna Niedek urodzony(a) 23 sty. 1868, Strachomin.
    2. Katarzyna Niedek urodzony(a) 11 mar. 1870, Strachomin.
    3. Jan Miedek urodzony(a) 21 gru. 1872, Strachomin.
    4. Weronika Niedek urodzony(a) 19 list. 1875, Strachomin.
    5. Stanisław Miedek urodzony(a) 15 gru. 1877, Strachomin.
    6. Weronika Miedek urodzony(a) 19 sty. 1881, Strachomin.
    7. 2. Michał Niedek urodzony(a) 1883, Strachomin.
    8. Aleksandra Niedek urodzony(a) 24 luty 1889, Strachomin.

  3. 6.  Jan Gajowniczek urodzony(a) 16 gru. 1857, Strachomin (syn Piotr Gajowniczek oraz Marianna Świątek).

    Jan poślubił(a) Eleonora Pazura 19 sty. 1880, Latowicz. Eleonora (córka Ignacy Błażej Pazura oraz Franciszka Ptasińska) urodzony(a) 20 luty 1859, Laliny. [Arkusz rodzinny]


  4. 7.  Eleonora Pazura urodzony(a) 20 luty 1859, Laliny (córka Ignacy Błażej Pazura oraz Franciszka Ptasińska).
    Dzieci:
    1. Anna Gajowniczek urodzony(a) 28 maj 1881, Strachomin.
    2. Weronika Gajowniczek urodzony(a) 6 luty 1884, Strachomin.
    3. Piotr Gajowniczek urodzony(a) 25 sty. 1885, Strachomin.
    4. 3. Marianna Gajowniczek urodzony(a) 4 lip. 1888, Strachomin.
    5. Helena Gajowniczek urodzony(a) 10 lip. 1892, Strachomin.
    6. Franciszek Paulin Gajowniczek urodzony(a) 22 czer. 1894, Strachomin.
    7. Jan Franciszek Gajowniczek urodzony(a) 27 sty. 1897, Strachomin.
    8. Kolekta Franciszka Gajowniczek urodzony(a) 7 mar. 1900, Strachomin.


Pokolenie: 4

  1. 8.  Baltazar Miedek urodzony(a) 6 sty. 1801, Strachomin (syn Bernard Niedek oraz Katarzyna Ryfka (Zatorska)).

    Baltazar poślubił(a) Marianna Chrzyptowicz 18 luty 1827, Latowicz. Marianna (córka Franciszek Chrzyptowicz oraz Katarzyna Świeczka) urodzony(a) 25 mar. 1809, Redzyńskie. [Arkusz rodzinny]


  2. 9.  Marianna Chrzyptowicz urodzony(a) 25 mar. 1809, Redzyńskie (córka Franciszek Chrzyptowicz oraz Katarzyna Świeczka).
    Dzieci:
    1. Mikołaj Michał Nidek urodzony(a) 10 wrz. 1828, Strachomin.
    2. Marek Nidek urodzony(a) 6 paź. 1832, Strachomin.
    3. 4. Łukasz Niedek urodzony(a) 10 paź. 1834, Strachomin.
    4. Franciszka Nidek urodzony(a) 12 luty 1837, Strachomin.
    5. Kacper Miedek urodzony(a) 5 sty. 1840, Strachomin.
    6. Jan Midek urodzony(a) 13 gru. 1842, Strachomin.
    7. Katarzyna Miedek urodzony(a) 26 paź. 1846, Strachomin.
    8. Anna Miedek urodzony(a) 22 lip. 1850, Strachomin.

  3. 10.  Grzegorz Marcin Reda urodzony(a) 15 list. 1820, Strachomin (syn Romuald Reda oraz Ewa Miszta).

    Grzegorz poślubił(a) Katarzyna Petronella Sabak 18 sty. 1841, Latowicz. Katarzyna (córka Tomasz Sabak oraz Agnieszka Wiechetek) urodzony(a) 24 list. 1821, Laliny. [Arkusz rodzinny]


  4. 11.  Katarzyna Petronella Sabak urodzony(a) 24 list. 1821, Laliny (córka Tomasz Sabak oraz Agnieszka Wiechetek).
    Dzieci:
    1. Magdalena Reda urodzony(a) 28 maj 1843, Strachomin.
    2. 5. Krystyna Reda urodzony(a) 16 paź. 1844, Strachomin.
    3. Ludwika Reda urodzony(a) 21 sier. 1847, Strachomin.
    4. Kazimierz Reda urodzony(a) 4 mar. 1850, Strachomin.
    5. Szczepan Reda urodzony(a) 21 gru. 1853, Strachomin.
    6. Marianna Reda urodzony(a) 20 mar. 1857, Strachomin.
    7. Józef Reda urodzony(a) 7 3 1860, Strachomin.

  5. 12.  Piotr Gajowniczek urodzony(a) 12 paź. 1825, Strachomin (syn Benedykt Gajowniczek oraz Teresa Świątek).

    Piotr poślubił(a) Marianna Świątek 24 list. 1845, Latowicz. Marianna (córka Szczęsny Świątek oraz Julianna Reda) urodzony(a) 17 list. 1826, Oleksianka. [Arkusz rodzinny]


  6. 13.  Marianna Świątek urodzony(a) 17 list. 1826, Oleksianka (córka Szczęsny Świątek oraz Julianna Reda).
    Dzieci:
    1. Julianna Gajowniczek urodzony(a) 30 sty. 1847, Strachomin.
    2. Łucja Gajowniczek urodzony(a) 6 gru. 1848, Strachomin.
    3. Jan Gajowniczek urodzony(a) 22 mar. 1851, Strachomin.
    4. Agata Gajowniczek urodzony(a) 25 sty. 1853, Strachomin.
    5. Józef Gajowniczek urodzony(a) 13 mar. 1856, Strachomin.
    6. 6. Jan Gajowniczek urodzony(a) 16 gru. 1857, Strachomin.
    7. Stanisław Gajowniczek urodzony(a) 26 kwie. 1859, Strachomin.
    8. Franciszek Gajowniczek urodzony(a) 25 kwie. 1860, Strachomin.
    9. Marek Gajowniczek urodzony(a) 25 kwie. 1860, Strachomin.
    10. Paweł Gajowniczek urodzony(a) 28 czer. 1861, Strachomin.

  7. 14.  Ignacy Błażej Pazura urodzony(a) 2 luty 1817, Laliny (syn Remigiusz Pazura oraz Rozalia Dynek); zgon 14 sty. 1886, Laliny.

    Ignacy poślubił(a) Franciszka Ptasińska 15 lip. 1855, Latowicz. Franciszka (córka Wojciech Ptasiński oraz Marcella Bobotek) urodzony(a) 9 paź. 1830, Wielgolas; zgon 12 wrz. 1893, Laliny. [Arkusz rodzinny]


  8. 15.  Franciszka Ptasińska urodzony(a) 9 paź. 1830, Wielgolas (córka Wojciech Ptasiński oraz Marcella Bobotek); zgon 12 wrz. 1893, Laliny.
    Dzieci:
    1. Grzegorz Pazura urodzony(a) 17 list. 1856, Laliny; zgon 13 gru. 1931, Laliny.
    2. 7. Eleonora Pazura urodzony(a) 20 luty 1859, Laliny.
    3. Marianna Pazura urodzony(a) 25 paź. 1861, Laliny; zgon 17 luty 1863, Laliny.
    4. Teofil Pazura urodzony(a) 29 luty 1864, Laliny; zgon 21 maj 1937, Warszawa; was buried , Cmentarz Powązkowski.
    5. Jan Pazura urodzony(a) 21 sty. 1867, Laliny.
    6. Karol Pazura urodzony(a) 26 paź. 1869, Laliny.
    7. Marianna Pazura urodzony(a) 17 kwie. 1873, Laliny; zgon 3 luty 1874, Laliny.
    8. Antoni Pazura urodzony(a) 26 kwie. 1875, Laliny; zgon 22 kwie. 1919, Staszów.


Pokolenie: 5

  1. 16.  Bernard Niedek urodzony(a) 19 maj 1775, Strachomin (syn Kazimierz Miedek (Nidek) oraz Franciszka Kozianka).

    Bernard — Katarzyna Ryfka (Zatorska). [Arkusz rodzinny]


  2. 17.  Katarzyna Ryfka (Zatorska)
    Dzieci:
    1. Remigiusz Niedek urodzony(a) 2 wrz. 1799, Strachomin; zgon 1 list. 1799, Strachomin.
    2. 8. Baltazar Miedek urodzony(a) 6 sty. 1801, Strachomin.
    3. Marianna Nidek urodzony(a) 6 kwie. 1803, Strachomin.
    4. Elżbieta Niedek urodzony(a) 29 czer. 1805, Strachomin; zgon 5 lip. 1805, Strachomin.
    5. Weronika Nidek urodzony(a) 11 lip. 1806, Strachomin.
    6. Zofia Julianna Niedek urodzony(a) 18 czer. 1809, Strachomin.
    7. Łucja Marianna Niedek urodzony(a) 9 gru. 1811, Strachomin; zgon 28 gru. 1814, Strachomin.
    8. Karolina Jozefa Nidek urodzony(a) 31 paź. 1814, Strachomin.
    9. Anastazja Konstancja Niedek urodzony(a) 10 kwie. 1817, Strachomin; zgon 12 wrz. 1819, Strachomin.
    10. Apolonia Nidek urodzony(a) 1821, Strachomin.

  3. 18.  Franciszek Chrzyptowicz urodzony(a) 15 kwie. 1763, Redzyńskie (syn Sebastian Chrzyptowicz oraz Anastazja).

    Franciszek poślubił(a) Katarzyna Świeczka 31 sty. 1796, Latowicz. Katarzyna (córka Tomasz Świeczka oraz Agnieszka Cygan) urodzony(a) 17 mar. 1779, Wielgolas. [Arkusz rodzinny]


  4. 19.  Katarzyna Świeczka urodzony(a) 17 mar. 1779, Wielgolas (córka Tomasz Świeczka oraz Agnieszka Cygan).
    Dzieci:
    1. Krystyna Chrzyptowicz urodzony(a) 22 lip. 1799, Redzyńskie; zgon 22 luty 1803, Redzyńskie.
    2. Wincenty Chrzyptowicz urodzony(a) 7 kwie. 1802, Redzyńskie; zgon 24 kwie. 1802, Redzyńskie.
    3. Żyjący
    4. Idzi Chrzyptowicz urodzony(a) 5 wrz. 1806, Redzyńskie.
    5. Żyjący
    6. 9. Marianna Chrzyptowicz urodzony(a) 25 mar. 1809, Redzyńskie.
    7. Elzbieta Małgorzata Chrzyptowicz urodzony(a) 29 czer. 1811, Redzyńskie.
    8. Brygida Chrzyptowicz urodzony(a) 7 paź. 1813, Redzyńskie.
    9. Rozalia Chrzyptowicz urodzony(a) 26 sier. 1817, Redzyńskie.

  5. 20.  Romuald Reda urodzony(a) 6 luty 1789, Strachomin (syn Bartłomiej Reda oraz Marianna Kusio).

    Romuald poślubił(a) Ewa Miszta 26 maj 1811, Latowicz. [Arkusz rodzinny]


  6. 21.  Ewa Miszta
    Dzieci:
    1. Piotr Paweł Reda urodzony(a) 29 czer. 1812, Strachomin.
    2. Marianna Julianna Reda urodzony(a) 25 czer. 1814, Strachomin.
    3. Elżbieta Petronella Reda urodzony(a) 7 lip. 1816, Strachomin.
    4. Brygida Marianna Reda urodzony(a) 9 paź. 1818, Strachomin.
    5. 10. Grzegorz Marcin Reda urodzony(a) 15 list. 1820, Strachomin.
    6. Kajetan Reda urodzony(a) 7 sier. 1823, Strachomin.
    7. Marcella Reda urodzony(a) 5 mar. 1825, Strachomin.
    8. Agnieszka Reda urodzony(a) 2 sty. 1827, Strachomin.
    9. Marianna Reda urodzony(a) 5 gru. 1830, Strachomin.

  7. 22.  Tomasz Sabak urodzony(a) 15 wrz. 1800, Laliny (syn Maciej Sabak oraz Teresa Gryz); zgon 28 kwie. 1855, Laliny.

    Tomasz poślubił(a) Agnieszka Wiechetek 22 list. 1818, Latowicz. Agnieszka (córka Adalbertus Wiechetek oraz Apolonia Śluzek) urodzony(a) 27 sty. 1802, Redzyńskie; zgon 28 sty. 1874, Laliny. [Arkusz rodzinny]


  8. 23.  Agnieszka Wiechetek urodzony(a) 27 sty. 1802, Redzyńskie (córka Adalbertus Wiechetek oraz Apolonia Śluzek); zgon 28 sty. 1874, Laliny.
    Dzieci:
    1. 11. Katarzyna Petronella Sabak urodzony(a) 24 list. 1821, Laliny.
    2. Marianna Sabak urodzony(a) 30 sier. 1824, Laliny.
    3. Brygida Sabak urodzony(a) 25 wrz. 1828, Laliny; zgon 24 paź. 1904, Laliny.
    4. Karol Sabak urodzony(a) 29 paź. 1831, Laliny; zgon 1 maj 1895, Laliny.
    5. Karolina Sabak urodzony(a) 5 paź. 1834, Laliny; zgon 4 maj 1860, Laliny.
    6. Krystyna Sabak urodzony(a) 6 czer. 1839, Laliny; zgon 7 paź. 1873, Laliny.
    7. Klemens Sabak urodzony(a) 18 list. 1843, Laliny; zgon 20 gru. 1921, Laliny.

  9. 24.  Benedykt Gajowniczek urodzony(a) 22 mar. 1802, Strachomin (syn Józef Gajowniczek oraz Marianna Wronowska).

    Benedykt poślubił(a) Teresa Świątek 25 luty 1821, Latowicz. Teresa (córka Łukasz Świątek oraz Zofia Gertruda Dzięcioł) urodzony(a) 31 paź. 1802, Oleksianka. [Arkusz rodzinny]


  10. 25.  Teresa Świątek urodzony(a) 31 paź. 1802, Oleksianka (córka Łukasz Świątek oraz Zofia Gertruda Dzięcioł).
    Dzieci:
    1. Katarzyna Gajowniczek urodzony(a) 16 wrz. 1823, Strachomin.
    2. 12. Piotr Gajowniczek urodzony(a) 12 paź. 1825, Strachomin.
    3. Szymon Gajowniczek urodzony(a) 7 paź. 1827, Strachomin.
    4. Elżbieta Gajowniczek urodzony(a) 31 paź. 1829, Strachomin.

  11. 26.  Szczęsny Świątek urodzony(a) 9 sty. 1806, Strachomin (syn Andrzej Świątek oraz Anastazja Gajowniczek).

    Szczęsny poślubił(a) Julianna Reda 13 luty 1825, Latowicz. Julianna (córka Tomasz Reda oraz Helena Gielo) urodzony(a) 19 luty 1809, Oleksianka. [Arkusz rodzinny]


  12. 27.  Julianna Reda urodzony(a) 19 luty 1809, Oleksianka (córka Tomasz Reda oraz Helena Gielo).
    Dzieci:
    1. 13. Marianna Świątek urodzony(a) 17 list. 1826, Oleksianka.
    2. Szczepan Świątek urodzony(a) 4 sier. 1828, Oleksianka.
    3. Anna Świątek urodzony(a) 24 lip. 1830, Oleksianka.
    4. Ludwika Świątek urodzony(a) 16 sier. 1835, Oleksianka.
    5. Magdalena Świątek urodzony(a) 4 kwie. 1839, Oleksianka.
    6. Leon Świątek urodzony(a) 7 kwie. 1840, Oleksianka.
    7. Stanisław Świątek urodzony(a) 8 maj 1844, Oleksianka.
    8. Stanisław Świątek urodzony(a) 3 maj 1845, Oleksianka.
    9. Katarzyna Świątek urodzony(a) 17 paź. 1847, Oleksianka.
    10. Franciszek Świątek urodzony(a) 25 mar. 1849, Oleksianka.
    11. Agnieszka Świątek urodzony(a) 21 sty. 1853, Oleksianka.

  13. 28.  Remigiusz Pazura urodzony(a) 2 paź. 1787, Laliny (syn Szczepan (Stefan) Pazura oraz Magdalena Krawiec); zgon 18 sty. 1844, Laliny.

    Remigiusz poślubił(a) Rozalia Dynek 29 czer. 1806, Latowicz. Rozalia (córka Jacek (Hiacynt) Dynek oraz Agata Urbanek) urodzony(a) 29 sier. 1790, Laliny; zgon 20 list. 1843, Laliny. [Arkusz rodzinny]


  14. 29.  Rozalia Dynek urodzony(a) 29 sier. 1790, Laliny (córka Jacek (Hiacynt) Dynek oraz Agata Urbanek); zgon 20 list. 1843, Laliny.
    Dzieci:
    1. Tekla Pazura urodzony(a) 23 wrz. 1810, Laliny; zgon 21 sier. 1872, Laliny.
    2. Katarzyna Małgorzata Pazura urodzony(a) 11 czer. 1813, Laliny.
    3. 14. Ignacy Błażej Pazura urodzony(a) 2 luty 1817, Laliny; zgon 14 sty. 1886, Laliny.
    4. Fabian Sebastian Pazura urodzony(a) 18 sty. 1820, Laliny.
    5. Appollonia Pazura urodzony(a) 15 luty 1823, Laliny; zgon 14 kwie. 1824, Laliny.
    6. Wincenty Pazura urodzony(a) 8 lip. 1827, Laliny.

  15. 30.  Wojciech Ptasiński urodzony(a) 1810, Ptaki (syn Franciszek Ptaszyński oraz Joanna Stanieta).

    Wojciech poślubił(a) Marcella Bobotek 26 paź. 1828, Latowicz. Marcella (córka Hilary Bobotek oraz Krystyna Zabielska) urodzony(a) 28 kwie. 1807, Wielgolas. [Arkusz rodzinny]


  16. 31.  Marcella Bobotek urodzony(a) 28 kwie. 1807, Wielgolas (córka Hilary Bobotek oraz Krystyna Zabielska).
    Dzieci:
    1. 15. Franciszka Ptasińska urodzony(a) 9 paź. 1830, Wielgolas; zgon 12 wrz. 1893, Laliny.
    2. Karol Ptasiński urodzony(a) 4 list. 1832, Wielgolas.
    3. Karol Ptasiński urodzony(a) 20 lip. 1835, Wielgolas.
    4. Łucja Ptasińska urodzony(a) 6 gru. 1842, Wielgolas.
    5. Elżbieta Ptasińska urodzony(a) 4 lip. 1845, Wielgolas.