Sabakowie

Genealogia rodu Sabaków i rodzin spokrewnionych

Henryk Saganowski

Henryk Saganowski

Mężczyzna 1908 -

Pokolenia:      Standartowe    |    Pionowo    |    Kompaktowe    |    Boks    |    Tekst    |    Rodowód    |    Wykres kołowy    |    Media    |    PDF

Pokolenie: 1

  1. 1.  Henryk Saganowski urodzony(a) 9 gru. 1908, Wężyczyn (syn Jan Saganowski oraz Helena Fiołek).

    Henryk poślubił(a) Helena Płatek 15 list. 1936, Latowicz. Helena (córka Wiktor Walenty Płatek oraz Aleksandra Śluzek) urodzony(a) 1920, Oleksianka. [Arkusz rodzinny]

    Dzieci:
    1. Żyjący
    2. Żyjący
    3. Żyjący
    4. Żyjący

Pokolenie: 2

  1. 2.  Jan Saganowski urodzony(a) 20 lip. 1869, Budziska (syn Józef Saganowski oraz Józefa Sabak).

    Jan poślubił(a) Helena Fiołek 13 sty. 1908, Latowicz. Helena (córka Grzegorz Fiołek, córka Grzegorz Fijołek oraz Marianna Jaglak) urodzony(a) 4 paź. 1884, Wężyczyn. [Arkusz rodzinny]


  2. 3.  Helena Fiołek urodzony(a) 4 paź. 1884, Wężyczyn (córka Grzegorz Fiołek, córka Grzegorz Fijołek oraz Marianna Jaglak).
    Dzieci:
    1. 1. Henryk Saganowski urodzony(a) 9 gru. 1908, Wężyczyn.
    2. Wacław Saganowski urodzony(a) 14 gru. 1913, Wężyczyn.
    3. Helena Saganowska urodzony(a) 23 lip. 1916, Wężyczyn.
    4. Stefan Saganowski urodzony(a) 28 list. 1917, Wężyczyn.
    5. Regina Saganowska urodzony(a) 14 maj 1920, Wężyczyn.
    6. Zygmunt Saganowski urodzony(a) 15 list. 1922, Wężyczyn.
    7. Feliks Saganowski urodzony(a) 27 maj 1926, Wężyczyn.


Pokolenie: 3

  1. 4.  Józef Saganowski urodzony(a) 11 mar. 1846, Budziska (syn Jan Józef Saganowski oraz Marianna Ćmoch).

    Józef poślubił(a) Józefa Sabak 29 sty. 1865, Latowicz. Józefa (córka Tomasz Sabak oraz Magdalena Wiechetek) urodzony(a) 2 kwie. 1846, Redzyńskie; zgon 10 list. 1920, Redzyńskie. [Arkusz rodzinny]


  2. 5.  Józefa Sabak urodzony(a) 2 kwie. 1846, Redzyńskie (córka Tomasz Sabak oraz Magdalena Wiechetek); zgon 10 list. 1920, Redzyńskie.
    Dzieci:
    1. Walenty Saganowski urodzony(a) 20 sty. 1867, Budziska.
    2. 2. Jan Saganowski urodzony(a) 20 lip. 1869, Budziska.
    3. Piotr Saganowski urodzony(a) 7 list. 1871, Budziska.
    4. Katarzyna Saganowska urodzony(a) 4 kwie. 1874, Budziska.
    5. Marianna Saganowska urodzony(a) 14 kwie. 1876, Budziska.
    6. Weronika Saganowska urodzony(a) 17 gru. 1878, Budziska.
    7. Helena Saganowska urodzony(a) 30 wrz. 1880, Budziska; zgon 23 luty 1968, Laliny.
    8. Julianna Saganowska urodzony(a) 24 mar. 1883, Budziska.
    9. Wiktoria Saganowska urodzony(a) 29 maj 1885, Budziska.
    10. Antoni Saganowski urodzony(a) 8 czer. 1888, Budziska.
    11. Franciszek Saganowski urodzony(a) 4 wrz. 1891, Budziska.

  3. 6.  Grzegorz Fijołek urodzony(a) 11 mar. 1851, Wężyczyn (syn Franciszek Ludwik Fijołek oraz Agnieszka Świątek).

    Grzegorz — Marianna Jaglak. [Arkusz rodzinny]


  4. 7.  Marianna Jaglak
    Dzieci:
    1. Józefa Fijołek urodzony(a) 11 paź. 1872, Wężyczyn.
    2. Katarzyna Fijołek urodzony(a) 1877, Wężyczyn.
    3. Franciszka Fijołek urodzony(a) 11 list. 1878, Wężyczyn.
    4. Ludwika Fijołek urodzony(a) 8 gru. 1879, Wężyczyn.
    5. 3. Helena Fiołek urodzony(a) 4 paź. 1884, Wężyczyn.
    6. Stanisław Fijołek urodzony(a) 27 luty 1883, Wężyczyn.
    7. Rozalia Fijołek urodzony(a) 28 czer. 1891, Wężyczyn.
    8. Helena Fijołek urodzony(a) 4 paź. 1884, Wężyczyn.
    9. Jan Fijołek urodzony(a) 12 lip. 1887, Wężyczyn.
    10. Władysław Fijołek urodzony(a) 10 sier. 1894, Wężyczyn.


Pokolenie: 4

  1. 8.  Jan Józef Saganowski urodzony(a) 18 czer. 1820, Dębe Małe (syn Adam Saganowski oraz Rozalia Filipiak-Wiśniewska).

    Jan poślubił(a) Marianna Ćmoch 8 luty 1841, Latowicz. Marianna (córka Kazimierz Ćmoch oraz Agnieszka Duszyńska) urodzony(a) 26 sier. 1824, Budziska. [Arkusz rodzinny]


  2. 9.  Marianna Ćmoch urodzony(a) 26 sier. 1824, Budziska (córka Kazimierz Ćmoch oraz Agnieszka Duszyńska).
    Dzieci:
    1. Urszula Saganowska urodzony(a) 20 paź. 1843, Budziska.
    2. 4. Józef Saganowski urodzony(a) 11 mar. 1846, Budziska.
    3. Roch Saganowski urodzony(a) 15 sier. 1848, Budziska.
    4. Antonina Saganowska urodzony(a) 14 sty. 1852, Budziska.
    5. Franciszka Saganowska urodzony(a) 16 wrz. 1853, Budziska.
    6. Weronika Saganowska urodzony(a) 10 sty. 1857, Budziska.
    7. Wojciech Saganowski urodzony(a) 11 kwie. 1860, Budziska.
    8. Stanisław Saganowski urodzony(a) 9 maj 1863, Budziska.
    9. Antoni Saganowski urodzony(a) 12 czer. 1864, Budziska.

  3. 10.  Tomasz Sabak urodzony(a) 30 gru. 1797, Redzyńskie (syn Feliks Sabak oraz Katarzyna Bogusz); zgon 14 kwie. 1852, Redzyńskie.

    Tomasz poślubił(a) Magdalena Wiechetek 7 luty 1819, Latowicz. Magdalena (córka Laurenty (Wawrzyniec) Wiechetek oraz Katarzyna Nocek) urodzony(a) 8 maj 1802, Redzyńskie; zgon 28 kwie. 1864, Redzyńskie. [Arkusz rodzinny]


  4. 11.  Magdalena Wiechetek urodzony(a) 8 maj 1802, Redzyńskie (córka Laurenty (Wawrzyniec) Wiechetek oraz Katarzyna Nocek); zgon 28 kwie. 1864, Redzyńskie.
    Dzieci:
    1. Klara Sabak urodzony(a) 18 sier. 1822, Laliny.
    2. Katarzyna Sabak urodzony(a) 8 paź. 1824, Redzyńskie.
    3. Piotr Sabak urodzony(a) 2 sier. 1826, Redzyńskie; zgon 23 wrz. 1837, Redzyńskie.
    4. Izydor Sabak urodzony(a) 12 maj 1828, Redzyńskie; zgon 27 mar. 1831, Redzyńskie.
    5. Michał Sabak urodzony(a) 24 wrz. 1830, Redzyńskie; zgon 26 sty. 1909, Redzyńskie.
    6. Józef Sabak urodzony(a) 3 kwie. 1833, Redzyńskie; zgon 3 lip. 1836, Redzyńskie.
    7. Antoni Sabak urodzony(a) 13 sty. 1835, Redzyńskie; zgon 22 paź. 1898, Redzyńskie.
    8. Józef Sabak urodzony(a) 4 mar. 1837, Redzyńskie; zgon 28 wrz. 1886, Latowicz.
    9. Jan Sabak urodzony(a) 16 mar. 1839, Redzyńskie; zgon 20 sty. 1843, Redzyńskie.
    10. Marianna Sabak urodzony(a) 27 czer. 1841, Redzyńskie; zgon 5 wrz. 1914, Budziska.
    11. Franciszka Sabak urodzony(a) 8 paź. 1843, Redzyńskie; zgon 14 wrz. 1855, Redzyńskie.
    12. 5. Józefa Sabak urodzony(a) 2 kwie. 1846, Redzyńskie; zgon 10 list. 1920, Redzyńskie.

  5. 12.  Franciszek Ludwik Fijołek urodzony(a) 2 kwie. 1819, Wężyczyn (syn Marek Fiałek oraz Jadwiga Raczyńska).

    Franciszek poślubił(a) Agnieszka Świątek 28 sty. 1839, Latowicz. Agnieszka (córka Walenty Świątek oraz Julianna Niedek) urodzony(a) 20 sty. 1823, Strachomin. [Arkusz rodzinny]


  6. 13.  Agnieszka Świątek urodzony(a) 20 sty. 1823, Strachomin (córka Walenty Świątek oraz Julianna Niedek).
    Dzieci:
    1. Tomasz Fijołek urodzony(a) 14 wrz. 1841, Wężyczyn.
    2. Marianna Fijołek urodzony(a) 28 gru. 1843, Wężyczyn.
    3. Marianna Fijołek urodzony(a) 23 sier. 1846, Wężyczyn.
    4. Katarzyna Fijołek urodzony(a) 6 list. 1848, Wężyczyn.
    5. 6. Grzegorz Fijołek urodzony(a) 11 mar. 1851, Wężyczyn.
    6. Sylwester Fijołek urodzony(a) 25 sier. 1853, Wężyczyn.


Pokolenie: 5

  1. 16.  Adam Saganowski urodzony(a) 1792, Kozłów (syn Tomasz Saganowski oraz Katarzyna Żurawek).

    Adam poślubił(a) Rozalia Filipiak-Wiśniewska 14 luty 1813, Latowicz. Rozalia (córka Wojciech Filipiak-Wiśniewski oraz Marianna Mucha) urodzony(a) 1796, Stok p. Ulan. [Arkusz rodzinny]


  2. 17.  Rozalia Filipiak-Wiśniewska urodzony(a) 1796, Stok p. Ulan (córka Wojciech Filipiak-Wiśniewski oraz Marianna Mucha).
    Dzieci:
    1. Wojciech Franciszek Saganowski urodzony(a) 30 mar. 1816, Dębe Małe.
    2. Manika Aniela Saganowska urodzony(a) 2 maj 1817, Dębe Małe.
    3. 8. Jan Józef Saganowski urodzony(a) 18 czer. 1820, Dębe Małe.
    4. Kajeran Saganowski urodzony(a) 2 sier. 1823, Dębe Małe.
    5. Marianna Saganowska urodzony(a) 4 maj 1826, Dębe Małe.
    6. Anna Saganowska urodzony(a) 25 lip. 1827, Dębe Małe.

  3. 18.  Kazimierz Ćmoch urodzony(a) 5 mar. 1800, Budziska (syn Ambroży Ćmoch oraz Agnieszka Mucha).

    Kazimierz poślubił(a) Agnieszka Duszyńska 30 sty. 1820, Latowicz. Agnieszka (córka Felicjan Dusiński oraz Weronika Cupkówna) urodzony(a) 25 sty. 1800, Budziska. [Arkusz rodzinny]


  4. 19.  Agnieszka Duszyńska urodzony(a) 25 sty. 1800, Budziska (córka Felicjan Dusiński oraz Weronika Cupkówna).
    Dzieci:
    1. Karolina Ćmoch urodzony(a) 30 paź. 1821, Budziska.
    2. 9. Marianna Ćmoch urodzony(a) 26 sier. 1824, Budziska.
    3. Piotr Ćmoch urodzony(a) 31 lip. 1827, Budziska.
    4. Piotr Ćmoch urodzony(a) 26 czer. 1830, Budziska.
    5. Franciszka Ćmoch urodzony(a) 1834, Budziska.
    6. Kunegunda Czmoch urodzony(a) 1 gru. 1836, Budziska.

  5. 20.  Feliks Sabak urodzony(a) 13 lip. 1774, Redzyńskie (syn Franciszek Sabak oraz Magdalena Kusio); zgon 23 sty. 1842, Redzyńskie.

    Feliks poślubił(a) Katarzyna Bogusz 24 sty. 1796, Latowicz. Katarzyna (córka Grzegorz Bogus oraz Marianna Pieniak) urodzony(a) 1779, Iwowe; zgon 27 list. 1839, Redzyńskie. [Arkusz rodzinny]


  6. 21.  Katarzyna Bogusz urodzony(a) 1779, Iwowe (córka Grzegorz Bogus oraz Marianna Pieniak); zgon 27 list. 1839, Redzyńskie.
    Dzieci:
    1. 10. Tomasz Sabak urodzony(a) 30 gru. 1797, Redzyńskie; zgon 14 kwie. 1852, Redzyńskie.
    2. Franciszek Sabak urodzony(a) 9 wrz. 1800, Redzyńskie; zgon 27 kwie. 1802, Redzyńskie.
    3. Monika Sabak urodzony(a) 14 maj 1803, Redzyńskie; zgon 22 maj 1803, Redzyńskie.
    4. Wincenty Sabak urodzony(a) 14 lip. 1804, Redzyńskie; zgon 30 lip. 1811, Redzyńskie.
    5. Krystyna Sabak urodzony(a) 15 mar. 1807, Redzyńskie.
    6. Faustyn Sabak urodzony(a) 12 luty 1810, Redzyńskie; zgon 22 sier. 1811, Redzyńskie.
    7. Jadwiga Teresa Sabak urodzony(a) 4 paź. 1812, Redzyńskie; zgon 14 maj 1816, Redzyńskie.
    8. Wojciech Franciszek Sabak urodzony(a) 16 kwie. 1816, Redzyńskie; zgon 2 list. 1900, Laliny.
    9. Marianna Franciszka Sabak urodzony(a) 28 mar. 1819, Redzyńskie; zgon 20 list. 1820, Laliny.

  7. 22.  Laurenty (Wawrzyniec) Wiechetek urodzony(a) 12 sier. 1764, Redzyńskie (syn Jakub Wiechetek oraz Zofia).

    Laurenty — Katarzyna Nocek. [Arkusz rodzinny]


  8. 23.  Katarzyna Nocek
    Dzieci:
    1. Krystyna Wiechetek zgon 16 paź. 1844, Laliny.
    2. Mikołaj Wiechetek urodzony(a) 7 gru. 1790, Redzyńskie; zgon 25 lip. 1844, Laliny.
    3. Ladysław Wiechetek urodzony(a) 25 wrz. 1792, Redzyńskie.
    4. Agnieszka Wiechetek urodzony(a) 19 sty. 1795, Redzyńskie.
    5. Dorota Wiechetek urodzony(a) 7 luty 1797, Redzyńskie.
    6. Karolina Wiechetek urodzony(a) 7 paź. 1798, Redzyńskie.
    7. Franciszka Wiechetek urodzony(a) 9 wrz. 1800, Redzyńskie.
    8. 11. Magdalena Wiechetek urodzony(a) 8 maj 1802, Redzyńskie; zgon 28 kwie. 1864, Redzyńskie.
    9. Monika Wiechetek urodzony(a) 21 sier. 1804, Redzyńskie; zgon 30 mar. 1868, Laliny.
    10. Joanna Wiechetek urodzony(a) 23 paź. 1806, Redzyńskie.

  9. 24.  Marek Fiałek urodzony(a) 26 kwie. 1790, Wężyczyn (syn Maciej Fiałek oraz Agata (Agnieszka) Szostek).

    Marek — Jadwiga Raczyńska. [Arkusz rodzinny]


  10. 25.  Jadwiga Raczyńska
    Dzieci:
    1. Jędrzej Izydor Fijołek urodzony(a) 18 list. 1814, Wężyczyn.
    2. 12. Franciszek Ludwik Fijołek urodzony(a) 2 kwie. 1819, Wężyczyn.
    3. Józefa Krystyna Fijołek urodzony(a) 10 mar. 1821, Wężyczyn.
    4. Marianna Fijołek urodzony(a) 30 sty. 1826, Wężyczyn.
    5. Weronika Fijołek urodzony(a) 3 kwie. 1830, Wężyczyn.

  11. 26.  Walenty Świątek urodzony(a) 8 kwie. 1786, Strachomin (syn Andrzej Świątek oraz Anastazja Gajowniczek).

    Walenty poślubił(a) Julianna Niedek 26 list. 1805, Latowicz. Julianna (córka Kazimierz Miedek (Nidek) oraz Franciszka Kozianka) urodzony(a) 13 sier. 1788, Strachomin. [Arkusz rodzinny]


  12. 27.  Julianna Niedek urodzony(a) 13 sier. 1788, Strachomin (córka Kazimierz Miedek (Nidek) oraz Franciszka Kozianka).
    Dzieci:
    1. Marianna Świątek urodzony(a) 20 sier. 1808, Strachomin.
    2. Hedwiga Świątek urodzony(a) 17 paź. 1809, Strachomin.
    3. Sylwester Świątek urodzony(a) 31 gru. 1810, Strachomin.
    4. Marianna Jadwiga Świątek urodzony(a) 8 paź. 1813, Strachomin.
    5. Magdalena Martyna Świątek urodzony(a) 22 maj 1816, Strachomin.
    6. Karolina Salomea Świątek urodzony(a) 1 list. 1818, Strachomin.
    7. 13. Agnieszka Świątek urodzony(a) 20 sty. 1823, Strachomin.
    8. Antoni Świątek urodzony(a) 4 czer. 1825, Strachomin.
    9. Anastazja Świątek urodzony(a) 29 wrz. 1827, Strachomin.