Sabakowie

Genealogia rodu Sabaków i rodzin spokrewnionych

Helena Gelo

Helena Gelo

Kobieta 1886 -

Pokolenia:      Standartowe    |    Pionowo    |    Kompaktowe    |    Boks    |    Tekst    |    Rodowód    |    Wykres kołowy    |    Media    |    PDF

Pokolenie: 1

  1. 1.  Helena Gelo urodzony(a) 24 luty 1886, Redzyńskie (córka Aleksander Gelo oraz Franciszka Całka).

Pokolenie: 2

  1. 2.  Aleksander Gelo urodzony(a) 27 luty 1848, Redzyńskie (syn Jan Gelo oraz Franciszka Honorata Dzięcioł).

    Aleksander poślubił(a) Franciszka Całka 21 maj 1871, Latowicz. Franciszka (córka Jan Całka oraz Katarzyna Sabak) urodzony(a) 3 mar. 1850, Redzyńskie. [Arkusz rodzinny]


  2. 3.  Franciszka Całka urodzony(a) 3 mar. 1850, Redzyńskie (córka Jan Całka oraz Katarzyna Sabak).
    Dzieci:
    1. Walenty Gelo urodzony(a) 3 luty 1880, Redzyńskie.
    2. Florentyna Gelo urodzony(a) 31 maj 1872, Redzyńskie.
    3. Józef Gielo urodzony(a) 16 luty 1875, Redzyńskie.
    4. Łukasz Gielo urodzony(a) 18 paź. 1877, Redzyńskie.
    5. Julian Gielo urodzony(a) 9 kwie. 1883, Oleksianka.
    6. 1. Helena Gelo urodzony(a) 24 luty 1886, Redzyńskie.
    7. Jan Gelo urodzony(a) 27 maj 1888, Redzyńskie.
    8. Józefa Gelo urodzony(a) 1 lip. 1890, Redzyńskie.


Pokolenie: 3

  1. 4.  Jan Gelo urodzony(a) 15 maj 1815, Oleksianka (syn Baltazar Gielo oraz Marianna Matraszek).

    Jan poślubił(a) Franciszka Honorata Dzięcioł 21 sty. 1839, Latowicz. Franciszka (córka Dydak Dzięcioł oraz Małgorzata Świeczka) urodzony(a) 25 luty 1820, Oleksianka. [Arkusz rodzinny]


  2. 5.  Franciszka Honorata Dzięcioł urodzony(a) 25 luty 1820, Oleksianka (córka Dydak Dzięcioł oraz Małgorzata Świeczka).
    Dzieci:
    1. Ludwik Gelo urodzony(a) 17 sier. 1841, Oleksianka.
    2. Marianna Gelo urodzony(a) 28 sty. 1844, Redzyńskie.
    3. Walenty Gelo urodzony(a) 14 luty 1846, Redzyńskie.
    4. 2. Aleksander Gelo urodzony(a) 27 luty 1848, Redzyńskie.
    5. Anastazja Gelo urodzony(a) 23 gru. 1850, Redzyńskie.
    6. Piotr Gelo urodzony(a) 15 sty. 1854, Redzyńskie.
    7. Marianna Gielo urodzony(a) 5 mar. 1857, Redzyńskie.
    8. Tomasz Gelo urodzony(a) 28 gru. 1859, Redzyńskie.
    9. Antoni Gelo urodzony(a) 5 czer. 1863, Redzyńskie.

  3. 6.  Jan Całka urodzony(a) 8 czer. 1828, Redzyńskie (syn Czesław Całka oraz Gertruda Rechnio).

    Jan poślubił(a) Katarzyna Sabak 7 luty 1848, Latowicz. Katarzyna (córka Tomasz Sabak oraz Magdalena Wiechetek) urodzony(a) 8 paź. 1824, Redzyńskie. [Arkusz rodzinny]


  4. 7.  Katarzyna Sabak urodzony(a) 8 paź. 1824, Redzyńskie (córka Tomasz Sabak oraz Magdalena Wiechetek).
    Dzieci:
    1. 3. Franciszka Całka urodzony(a) 3 mar. 1850, Redzyńskie.
    2. Marianna Całka urodzony(a) 26 czer. 1853, Redzyńskie.


Pokolenie: 4

  1. 8.  Baltazar Gielo urodzony(a) 19 sty. 1780, Oleksianka (syn Andrzej Gielo oraz Agata Rowicka).

    Baltazar — Marianna Matraszek. [Arkusz rodzinny]


  2. 9.  Marianna Matraszek
    Dzieci:
    1. Paweł Gielo urodzony(a) 25 sty. 1805, Oleksianka.
    2. Franciszka Gielo urodzony(a) 26 kwie. 1807, Oleksianka; zgon 7 czer. 1807, Oleksianka.
    3. Marianna Gielo urodzony(a) 18 kwie. 1808, Oleksianka; zgon 4 lip. 1808, Oleksianka.
    4. Katarzyna Gielo urodzony(a) 18 kwie. 1808, Oleksianka; zgon 4 lip. 1808, Oleksianka.
    5. Jędrzej Gielo urodzony(a) 11 luty 1810, Oleksianka.
    6. Zuzanna Marianna Gielo urodzony(a) 17 sier. 1812, Oleksianka.
    7. 4. Jan Gelo urodzony(a) 15 maj 1815, Oleksianka.
    8. Stanisław Gielo urodzony(a) 15 maj 1815, Oleksianka; zgon 19 czer. 1815, Oleksianka.
    9. Karol Franciszek Gielo urodzony(a) 30 paź. 1817, Oleksianka.

  3. 10.  Dydak Dzięcioł urodzony(a) 1789, Oleksianka (syn Wincenty Dzięcioł oraz Małgorzata Płatek).

    Dydak poślubił(a) Małgorzata Świeczka 21 luty 1819, Latowicz. Małgorzata (córka Jakub Świeczka oraz Marianna Świątek) urodzony(a) 14 lip. 1790, Strachomin. [Arkusz rodzinny]


  4. 11.  Małgorzata Świeczka urodzony(a) 14 lip. 1790, Strachomin (córka Jakub Świeczka oraz Marianna Świątek).
    Dzieci:
    1. 5. Franciszka Honorata Dzięcioł urodzony(a) 25 luty 1820, Oleksianka.
    2. Wawrzyniec Dzięcioł urodzony(a) 10 sier. 1822, Oleksianka.
    3. Julianna Dzięcioł urodzony(a) 17 luty 1825, Oleksianka.
    4. Ewa Dzięcioł urodzony(a) 8 gru. 1830, Oleksianka.
    5. Paweł Dzięcioł urodzony(a) 30 mar. 1834, Oleksianka.

  5. 12.  Czesław Całka urodzony(a) 21 lip. 1795, Redzyńskie (syn Benedykt Całka oraz Elżbieta Pęśko).

    Czesław poślubił(a) Gertruda Rechnio 9 luty 1817, Latowicz. Gertruda (córka Grzegorz Rechnio oraz Brygida Płatek) urodzony(a) 28 paź. 1793, Oleksianka. [Arkusz rodzinny]


  6. 13.  Gertruda Rechnio urodzony(a) 28 paź. 1793, Oleksianka (córka Grzegorz Rechnio oraz Brygida Płatek).
    Dzieci:
    1. Dorota Apolonia Całka urodzony(a) 3 luty 1818, Redzyńskie.
    2. Anastazja Marianna Całka urodzony(a) 1 sty. 1821, Redzyńskie.
    3. Apolonia Całka urodzony(a) 15 luty 1823, Redzyńskie.
    4. Barbara Całka urodzony(a) 5 gru. 1825, Redzyńskie.
    5. 6. Jan Całka urodzony(a) 8 czer. 1828, Redzyńskie.
    6. Monika Całka urodzony(a) 30 mar. 1831, Redzyńskie.
    7. Kacper Całka urodzony(a) 27 gru. 1833, Redzyńskie.
    8. Tomasz Całka urodzony(a) 17 gru. 1840, Redzyńskie.

  7. 14.  Tomasz Sabak urodzony(a) 30 gru. 1797, Redzyńskie (syn Feliks Sabak oraz Katarzyna Bogusz); zgon 14 kwie. 1852, Redzyńskie.

    Tomasz poślubił(a) Magdalena Wiechetek 7 luty 1819, Latowicz. Magdalena (córka Laurenty (Wawrzyniec) Wiechetek oraz Katarzyna Nocek) urodzony(a) 8 maj 1802, Redzyńskie; zgon 28 kwie. 1864, Redzyńskie. [Arkusz rodzinny]


  8. 15.  Magdalena Wiechetek urodzony(a) 8 maj 1802, Redzyńskie (córka Laurenty (Wawrzyniec) Wiechetek oraz Katarzyna Nocek); zgon 28 kwie. 1864, Redzyńskie.
    Dzieci:
    1. Klara Sabak urodzony(a) 18 sier. 1822, Laliny.
    2. 7. Katarzyna Sabak urodzony(a) 8 paź. 1824, Redzyńskie.
    3. Piotr Sabak urodzony(a) 2 sier. 1826, Redzyńskie; zgon 23 wrz. 1837, Redzyńskie.
    4. Izydor Sabak urodzony(a) 12 maj 1828, Redzyńskie; zgon 27 mar. 1831, Redzyńskie.
    5. Michał Sabak urodzony(a) 24 wrz. 1830, Redzyńskie; zgon 26 sty. 1909, Redzyńskie.
    6. Józef Sabak urodzony(a) 3 kwie. 1833, Redzyńskie; zgon 3 lip. 1836, Redzyńskie.
    7. Antoni Sabak urodzony(a) 13 sty. 1835, Redzyńskie; zgon 22 paź. 1898, Redzyńskie.
    8. Józef Sabak urodzony(a) 4 mar. 1837, Redzyńskie; zgon 28 wrz. 1886, Latowicz.
    9. Jan Sabak urodzony(a) 16 mar. 1839, Redzyńskie; zgon 20 sty. 1843, Redzyńskie.
    10. Marianna Sabak urodzony(a) 27 czer. 1841, Redzyńskie; zgon 5 wrz. 1914, Budziska.
    11. Franciszka Sabak urodzony(a) 8 paź. 1843, Redzyńskie; zgon 14 wrz. 1855, Redzyńskie.
    12. Józefa Sabak urodzony(a) 2 kwie. 1846, Redzyńskie; zgon 10 list. 1920, Redzyńskie.


Pokolenie: 5

  1. 16.  Andrzej Gielo (syn N Gielo).

    Andrzej — Agata Rowicka. [Arkusz rodzinny]


  2. 17.  Agata Rowicka
    Dzieci:
    1. Klara Gielo urodzony(a) 15 sier. 1778, Oleksianka.
    2. 8. Baltazar Gielo urodzony(a) 19 sty. 1780, Oleksianka.
    3. Stanisław Gielo urodzony(a) 9 maj 1782, Oleksianka.
    4. Leopold Gielo urodzony(a) 29 list. 1784, Oleksianka.
    5. Julianna Gielo urodzony(a) 20 czer. 1787, Oleksianka.
    6. Łukasz Gielo urodzony(a) 16 paź. 1788, Oleksianka.
    7. Gerwazy Protazy Gielo urodzony(a) 23 czer. 1791, Oleksianka.
    8. Helena Gielo urodzony(a) 28 luty 1793, Oleksianka.
    9. Katarzyna Gielo urodzony(a) 22 list. 1795, Oleksianka.

  3. 20.  Wincenty Dzięcioł (syn N Dzięcioł).

    Wincenty poślubił(a) Małgorzata Płatek 19 sty. 1777, Latowicz. [Arkusz rodzinny]


  4. 21.  Małgorzata Płatek
    Dzieci:
    1. Zofia Gertruda Dzięcioł urodzony(a) 11 list. 1777, Oleksianka.
    2. Magdalena Dzięcioł urodzony(a) 20 lip. 1779, Oleksianka.
    3. Regina Dzięcioł urodzony(a) 14 wrz. 1781, Oleksianka.
    4. Zuzanna Dzięcioł urodzony(a) 10 sier. 1786, Oleksianka.
    5. 10. Dydak Dzięcioł urodzony(a) 1789, Oleksianka.
    6. Roch Dzięcioł urodzony(a) 17 sier. 1791, Oleksianka.
    7. Elżbieta Dzięcioł
    8. Marcin Dzięcioł urodzony(a) 20 wrz. 1796, Oleksianka.
    9. Filip Dzięcioł urodzony(a) 1 maj 1799, Oleksianka.

  5. 22.  Jakub Świeczka urodzony(a) 1752 (syn N Świeczka); zgon 29 maj 1812, Strachomin.

    Jakub poślubił(a) Marianna Świątek 4 luty 1775, Latowicz. [Arkusz rodzinny]


  6. 23.  Marianna Świątek
    Dzieci:
    1. Stanisław Świeczka urodzony(a) 8 maj 1776, Strachomin.
    2. Anastazja Świeczka urodzony(a) 29 gru. 1779, Strachomin.
    3. Petronalla Świeczka urodzony(a) 20 maj 1783, Strachomin.
    4. Paweł Świeczka urodzony(a) 6 lip. 1786, Strachomin.
    5. Jacenty Świeczka urodzony(a) 21 lip. 1787, Strachomin.
    6. 11. Małgorzata Świeczka urodzony(a) 14 lip. 1790, Strachomin.
    7. Piotr Świeczka urodzony(a) 30 kwie. 1795, Strachomin.

  7. 24.  Benedykt Całka urodzony(a) 21 mar. 1762, Redzyńskie (syn Kazimierz Całka oraz Jadwiga).

    Benedykt poślubił(a) Elżbieta Pęśko 11 luty 1787, Latowicz. [Arkusz rodzinny]


  8. 25.  Elżbieta Pęśko
    Dzieci:
    1. Wiktoria Całka urodzony(a) 22 gru. 1787, Redzyńskie; zgon 13 sty. 1791.
    2. Gertruda Całka urodzony(a) 14 mar. 1790, Redzyńskie.
    3. Mateusz Całka urodzony(a) 25 luty 1792, Redzyńskie; zgon 21 czer. 1792, Redzyńskie.
    4. Katarzyna Całka urodzony(a) 17 list. 1793, Redzyńskie; zgon 24 luty 1795, Redzyńskie.
    5. 12. Czesław Całka urodzony(a) 21 lip. 1795, Redzyńskie.
    6. Scholastyka Całka urodzony(a) 13 luty 1797, Redzyńskie; zgon 14 list. 1798, Redzyńskie.
    7. Julianna Całka urodzony(a) 19 czer. 1798, Redzyńskie.
    8. Klara Całka urodzony(a) 11 sier. 1803, Redzyńskie.

  9. 26.  Grzegorz Rechnio urodzony(a) 9 mar. 1760, Oleksianka (syn Marcin Rechnio oraz Anastazja).

    Grzegorz poślubił(a) Brygida Płatek 8 luty 1789, Latowicz. Brygida (córka Paweł Płatek oraz Petronella Jesionówna) urodzony(a) 1 paź. 1771, Oleksianka. [Arkusz rodzinny]


  10. 27.  Brygida Płatek urodzony(a) 1 paź. 1771, Oleksianka (córka Paweł Płatek oraz Petronella Jesionówna).
    Dzieci:
    1. Julianna Rechnio urodzony(a) 16 maj 1791, Oleksianka.
    2. 13. Gertruda Rechnio urodzony(a) 28 paź. 1793, Oleksianka.
    3. Magdalena Rechnio urodzony(a) 24 mar. 1796, Oleksianka.
    4. Mateusz Rechnio urodzony(a) 1798, Oleksianka.
    5. Hiacynt Rechnio urodzony(a) 16 sier. 1801, Oleksianka.
    6. Adam Janusz Rechnio urodzony(a) 26 gru. 1803, Oleksianka.
    7. Anastazja Rechnio urodzony(a) 28 gru. 1807, Oleksianka.
    8. Jan Rechnio urodzony(a) 4 czer. 1809, Oleksianka.
    9. Barbara Bibianna Rechnio urodzony(a) 26 list. 1811, Oleksianka.
    10. Paweł Hilary Rechnio urodzony(a) 8 sty. 1813, Oleksianka.
    11. Marcella Teresa Rechnio urodzony(a) 20 kwie. 1817, Oleksianka.

  11. 28.  Feliks Sabak urodzony(a) 13 lip. 1774, Redzyńskie (syn Franciszek Sabak oraz Magdalena Kusio); zgon 23 sty. 1842, Redzyńskie.

    Feliks poślubił(a) Katarzyna Bogusz 24 sty. 1796, Latowicz. Katarzyna (córka Grzegorz Bogus oraz Marianna Pieniak) urodzony(a) 1779, Iwowe; zgon 27 list. 1839, Redzyńskie. [Arkusz rodzinny]


  12. 29.  Katarzyna Bogusz urodzony(a) 1779, Iwowe (córka Grzegorz Bogus oraz Marianna Pieniak); zgon 27 list. 1839, Redzyńskie.
    Dzieci:
    1. 14. Tomasz Sabak urodzony(a) 30 gru. 1797, Redzyńskie; zgon 14 kwie. 1852, Redzyńskie.
    2. Franciszek Sabak urodzony(a) 9 wrz. 1800, Redzyńskie; zgon 27 kwie. 1802, Redzyńskie.
    3. Monika Sabak urodzony(a) 14 maj 1803, Redzyńskie; zgon 22 maj 1803, Redzyńskie.
    4. Wincenty Sabak urodzony(a) 14 lip. 1804, Redzyńskie; zgon 30 lip. 1811, Redzyńskie.
    5. Krystyna Sabak urodzony(a) 15 mar. 1807, Redzyńskie.
    6. Faustyn Sabak urodzony(a) 12 luty 1810, Redzyńskie; zgon 22 sier. 1811, Redzyńskie.
    7. Jadwiga Teresa Sabak urodzony(a) 4 paź. 1812, Redzyńskie; zgon 14 maj 1816, Redzyńskie.
    8. Wojciech Franciszek Sabak urodzony(a) 16 kwie. 1816, Redzyńskie; zgon 2 list. 1900, Laliny.
    9. Marianna Franciszka Sabak urodzony(a) 28 mar. 1819, Redzyńskie; zgon 20 list. 1820, Laliny.

  13. 30.  Laurenty (Wawrzyniec) Wiechetek urodzony(a) 12 sier. 1764, Redzyńskie (syn Jakub Wiechetek oraz Zofia).

    Laurenty — Katarzyna Nocek. [Arkusz rodzinny]


  14. 31.  Katarzyna Nocek
    Dzieci:
    1. Krystyna Wiechetek zgon 16 paź. 1844, Laliny.
    2. Mikołaj Wiechetek urodzony(a) 7 gru. 1790, Redzyńskie; zgon 25 lip. 1844, Laliny.
    3. Ladysław Wiechetek urodzony(a) 25 wrz. 1792, Redzyńskie.
    4. Agnieszka Wiechetek urodzony(a) 19 sty. 1795, Redzyńskie.
    5. Dorota Wiechetek urodzony(a) 7 luty 1797, Redzyńskie.
    6. Karolina Wiechetek urodzony(a) 7 paź. 1798, Redzyńskie.
    7. Franciszka Wiechetek urodzony(a) 9 wrz. 1800, Redzyńskie.
    8. 15. Magdalena Wiechetek urodzony(a) 8 maj 1802, Redzyńskie; zgon 28 kwie. 1864, Redzyńskie.
    9. Monika Wiechetek urodzony(a) 21 sier. 1804, Redzyńskie; zgon 30 mar. 1868, Laliny.
    10. Joanna Wiechetek urodzony(a) 23 paź. 1806, Redzyńskie.