Sabakowie

Genealogia rodu Sabaków i rodzin spokrewnionych

Walenty Brzozowski

Walenty Brzozowski

Mężczyzna 1869 -

Pokolenia:      Standartowe    |    Pionowo    |    Kompaktowe    |    Boks    |    Tekst    |    Rodowód    |    Wykres kołowy    |    Media    |    PDF

Pokolenie: 1

  1. 1.  Walenty Brzozowski urodzony(a) 23 sty. 1869, Transbór (syn Wojciech Brzozowski oraz Ludwika Gelo).

    Walenty — Agnieszka Osica. [Arkusz rodzinny]

    Dzieci:
    1. Jan Brzozowski urodzony(a) 27 gru. 1901, Transbór.
    2. Stefania Brzozowska urodzony(a) 25 list. 1904, Transbór.
    3. Stefania Brzozowska urodzony(a) 2 gru. 1905, Transbór.
    4. Stanisław Brzozowski urodzony(a) 14 mar. 1909, Transbór.
    5. Aleksander Brzozowski urodzony(a) 5 luty 1912, Transbór.
    6. Bolesław Brzozowski urodzony(a) 21 sty. 1915, Transbór.
    7. Franciszek Brzozowski urodzony(a) 22 czer. 1918, Transbór.

Pokolenie: 2

  1. 2.  Wojciech Brzozowski urodzony(a) 26 mar. 1827, Transbór (syn Jan Brzeziński oraz Kunegunda Rybak).

    Wojciech poślubił(a) Ludwika Gelo 15 czer. 1856, Latowicz. Ludwika (córka Ludwik Gielo oraz Katarzyna Marianna Sadowska) urodzony(a) 22 sier. 1838, Borówek. [Arkusz rodzinny]


  2. 3.  Ludwika Gelo urodzony(a) 22 sier. 1838, Borówek (córka Ludwik Gielo oraz Katarzyna Marianna Sadowska).
    Dzieci:
    1. Katarzyna Brzozowska urodzony(a) 29 lip. 1857, Transbór.
    2. Jan Brzozowski urodzony(a) 11 sier. 1859, Transbór.
    3. Franciszka Brzozowska urodzony(a) 24 luty 1862, Transbór.
    4. Ludwik Brzozowski urodzony(a) 1 wrz. 1864, Transbór.
    5. 1. Walenty Brzozowski urodzony(a) 23 sty. 1869, Transbór.


Pokolenie: 3

  1. 4.  Jan Brzeziński urodzony(a) 16 czer. 1799, Wielgolas (syn Mateusz Brzozowski oraz Petronella Miziarska).

    Jan poślubił(a) Kunegunda Rybak 15 luty 1819, Latowicz. Kunegunda (córka Stanisław Rybak oraz Katarzyna Zwierz) urodzony(a) 2 sier. 1801, Transbór. [Arkusz rodzinny]


  2. 5.  Kunegunda Rybak urodzony(a) 2 sier. 1801, Transbór (córka Stanisław Rybak oraz Katarzyna Zwierz).
    Dzieci:
    1. Cyprian Michał Brzozowski urodzony(a) 19 wrz. 1821, Wielgolas.
    2. Małgorzata Brzozowska urodzony(a) 10 czer. 1824, Wielgolas.
    3. 2. Wojciech Brzozowski urodzony(a) 26 mar. 1827, Transbór.
    4. Walenty Brzozowski urodzony(a) 13 luty 1830, Transbór.

  3. 6.  Ludwik Gielo urodzony(a) 25 sier. 1805, Strachomin (syn Bonifacy Gielo oraz Teresa Woźniak (Osio)).

    Ludwik poślubił(a) Katarzyna Marianna Sadowska 7 luty 1830, Latowicz. Katarzyna (córka Kacper Sadowski oraz Domicella Zwierz) urodzony(a) 24 list. 1814, Borówek. [Arkusz rodzinny]


  4. 7.  Katarzyna Marianna Sadowska urodzony(a) 24 list. 1814, Borówek (córka Kacper Sadowski oraz Domicella Zwierz).
    Dzieci:
    1. Marcella Gielo urodzony(a) 3 kwie. 1831, Borówek.
    2. Stanisław Gelo urodzony(a) 7 maj 1833, Borówek.
    3. Salomea Gielo urodzony(a) 17 list. 1835, Borówek.
    4. 3. Ludwika Gelo urodzony(a) 22 sier. 1838, Borówek.
    5. Anna Gielo urodzony(a) 23 lip. 1841, Borówek.
    6. Marianna Gielo urodzony(a) 26 maj 1844, Borówek.


Pokolenie: 4

  1. 8.  Mateusz Brzozowski urodzony(a) 1774, Wielgolas (syn Bazyli Brzozowski oraz Zofia Kowalska).

    Mateusz poślubił(a) Petronella Miziarska 29 sty. 1797, Latowicz. Petronella (córka Adam Miziarski oraz Katarzyna Kurowska) urodzony(a) 29 maj 1777, Wielgolas. [Arkusz rodzinny]


  2. 9.  Petronella Miziarska urodzony(a) 29 maj 1777, Wielgolas (córka Adam Miziarski oraz Katarzyna Kurowska).
    Dzieci:
    1. 4. Jan Brzeziński urodzony(a) 16 czer. 1799, Wielgolas.
    2. Paweł Brzeziński urodzony(a) 25 czer. 1802, Wielgolas.
    3. Tomasz Brzeziński urodzony(a) 8 sty. 1806, Wielgolas.
    4. Józef Brzeziński urodzony(a) 20 sier. 1809, Wielgolas.
    5. Franciszka Łucja Brzezińska urodzony(a) 15 wrz. 1812, Wielgolas.

  3. 10.  Stanisław Rybak urodzony(a) 24 list. 1765, Transbór (syn Baltazar Rybak oraz Marianna).

    Stanisław poślubił(a) Katarzyna Zwierz 14 sty. 1787, Latowicz. Katarzyna (córka Grzegorz Zwierz oraz Agnieszka) urodzony(a) 26 list. 1765, Transbór. [Arkusz rodzinny]


  4. 11.  Katarzyna Zwierz urodzony(a) 26 list. 1765, Transbór (córka Grzegorz Zwierz oraz Agnieszka).
    Dzieci:
    1. Dydak Rybak urodzony(a) 13 list. 1787, Transbór.
    2. Joanna Rybak urodzony(a) 28 gru. 1790, Transbór.
    3. Józef Rybak urodzony(a) 19 mar. 1793, Transbór.
    4. Kacper Rybak urodzony(a) 5 sty. 1796, Transbór.
    5. Marianna Rybak urodzony(a) 2 lip. 1798, Transbór.
    6. 5. Kunegunda Rybak urodzony(a) 2 sier. 1801, Transbór.
    7. Izydor Rybak urodzony(a) 26 mar. 1804, Transbór.
    8. Helwa Rybak urodzony(a) 1 sty. 1807, Transbór.
    9. Anastazja Rybak urodzony(a) 1 sty. 1807, Transbór.
    10. Małgorzata Rybak urodzony(a) 4 lip. 1808, Transbór.
    11. Franciszka Rybak urodzony(a) 4 lip. 1808, Transbór.

  5. 12.  Bonifacy Gielo urodzony(a) 22 czer. 1768, Strachomin (syn Stanisław Gielo oraz Krystyna Gajowniczek).

    Bonifacy — Teresa Woźniak (Osio). [Arkusz rodzinny]


  6. 13.  Teresa Woźniak (Osio)
    Dzieci:
    1. Paweł Gielo urodzony(a) 14 sty. 1801, Strachomin.
    2. Stefan Gielo urodzony(a) 25 gru. 1803, Strachomin; zgon 17 wrz. 1804, Strachomin.
    3. 6. Ludwik Gielo urodzony(a) 25 sier. 1805, Strachomin.
    4. Bernard Gielo urodzony(a) 21 sier. 1808, Strachomin.
    5. Piotr Henryk Gielo urodzony(a) 16 sty. 1811, Strachomin.
    6. Roch Feliks Gielo urodzony(a) 14 sier. 1813, Strachomin.
    7. Jan Gielo urodzony(a) 19 czer. 1817, Strachomin.

  7. 14.  Kacper Sadowski urodzony(a) 13 sty. 1771, Starogród (syn Krzysztof Sadowski oraz Cecylia Czarnecka).

    Kacper poślubił(a) Domicella Zwierz 20 luty 1814, Latowicz. Domicella (córka Jakub Zwierz oraz Franciszka Sątorek) urodzony(a) 12 maj 1776, Borówek. [Arkusz rodzinny]


  8. 15.  Domicella Zwierz urodzony(a) 12 maj 1776, Borówek (córka Jakub Zwierz oraz Franciszka Sątorek).
    Dzieci:
    1. 7. Katarzyna Marianna Sadowska urodzony(a) 24 list. 1814, Borówek.
    2. Kunegunda Franciszka Sadowska urodzony(a) 1 sier. 1817, Chyżyny.


Pokolenie: 5

  1. 16.  Bazyli Brzozowski

    Bazyli — Zofia Kowalska. [Arkusz rodzinny]


  2. 17.  Zofia Kowalska
    Dzieci:
    1. 8. Mateusz Brzozowski urodzony(a) 1774, Wielgolas.
    2. Scholastyka Brzozowska urodzony(a) 11 luty 1766, Wielgolas.
    3. Ewa Brzozowska urodzony(a) 20 gru. 1772, Wielgolas.

  3. 18.  Adam Miziarski urodzony(a) 1748, Wielgolas (syn Adalbertus Miziarski); zgon 11 maj 1793, Wielgolas.

    Adam poślubił(a) Katarzyna Kurowska 12 luty 1775, Latowicz. [Arkusz rodzinny]


  4. 19.  Katarzyna Kurowska
    Dzieci:
    1. Bartłomiej Miziarski urodzony(a) 24 sier. 1775, Wielgolas.
    2. 9. Petronella Miziarska urodzony(a) 29 maj 1777, Wielgolas.
    3. Franciszka Miziarska urodzony(a) 28 mar. 1780, Wielgolas.
    4. Franciszek Miziarski urodzony(a) 6 paź. 1782, Wielgolas.
    5. Tomasz Miziarski urodzony(a) 22 wrz. 1784, Wielgolas.
    6. Klara Miziarska urodzony(a) 12 sier. 1787, Wielgolas.

  5. 20.  Baltazar Rybak (syn N Rybak); zgon 30 paź. 1795, Transbór.

    Baltazar — Marianna. [Arkusz rodzinny]


  6. 21.  Marianna
    Dzieci:
    1. Jan Rybak urodzony(a) , Transbór.
    2. Magdalena Rybak urodzony(a) 6 maj 1759, Transbór.
    3. Krystyna Rybak urodzony(a) 25 lip. 1761, Transbór.
    4. Katarzyna Rybak
    5. 10. Stanisław Rybak urodzony(a) 24 list. 1765, Transbór.
    6. Fryderyk Rybak urodzony(a) 10 mar. 1768, Transbór; zgon 28 czer. 1769, Transbór.
    7. Jan Gwalbert Rybak urodzony(a) 3 lip. 1770, Transbór; zgon 5 luty 1773, Transbór.
    8. Gertruda Rybak urodzony(a) 18 list. 1773, Transbór.

  7. 22.  Grzegorz Zwierz urodzony(a) 1720 (syn N Zwierz); zgon 15 paź. 1800, Transbór.

    Grzegorz — Agnieszka. [Arkusz rodzinny]


  8. 23.  Agnieszka
    Dzieci:
    1. Żyjący
    2. Kazimierz Zwierz urodzony(a) 27 luty 1759, Transbór.
    3. Żyjący
    4. Ignacy Zwierz urodzony(a) 31 sty. 1762, Transbór; zgon 15 gru. 1766, Transbór.
    5. Walenty Zwierz urodzony(a) 13 luty 1764, Transbór.
    6. 11. Katarzyna Zwierz urodzony(a) 26 list. 1765, Transbór.
    7. Żyjący

  9. 24.  Stanisław Gielo urodzony(a) 1725 (syn N Gielo); zgon 19 luty 1793, Strachomin.

    Stanisław poślubił(a) Krystyna Gajowniczek 26 sty. 1756, Latowicz. Krystyna urodzony(a) 1733, Strachomin; zgon 4 czer. 1793, Strachomin. [Arkusz rodzinny]


  10. 25.  Krystyna Gajowniczek urodzony(a) 1733, Strachomin; zgon 4 czer. 1793, Strachomin.
    Dzieci:
    1. Stanisław Gielo urodzony(a) 19 list. 1759, Strachomin.
    2. Grzegorz Gielo urodzony(a) 7 mar. 1763, Strachomin.
    3. Franciszek Gielo urodzony(a) 30 wrz. 1765, Strachomin; zgon 10 czer. 1768, Strachomin.
    4. 12. Bonifacy Gielo urodzony(a) 22 czer. 1768, Strachomin.

  11. 28.  Krzysztof Sadowski (syn N Sadowski).

    Krzysztof — Cecylia Czarnecka. [Arkusz rodzinny]


  12. 29.  Cecylia Czarnecka
    Dzieci:
    1. Agnieszka Sadowska urodzony(a) 9 sty. 1756, Starogród.
    2. Katarzyna Sadowska urodzony(a) 11 list. 1759, Starogród.
    3. Klara Sadowska urodzony(a) 1 sier. 1765, Starogród.
    4. Piotr Sadowski urodzony(a) 1 sier. 1765, Starogród.
    5. 14. Kacper Sadowski urodzony(a) 13 sty. 1771, Starogród.
    6. Jan Sadowski

  13. 30.  Jakub Zwierz urodzony(a) 1742, Borówek (syn N Zwierz); zgon 22 lip. 1802, Borówek.

    Jakub poślubił(a) Franciszka Sątorek 26 sty. 1772, Latowicz. Franciszka urodzony(a) , Starogród. [Arkusz rodzinny]


  14. 31.  Franciszka Sątorek urodzony(a) , Starogród.
    Dzieci:
    1. Szymon Zwierz urodzony(a) 30 mar. 1773, Borówek.
    2. 15. Domicella Zwierz urodzony(a) 12 maj 1776, Borówek.
    3. Brygida Zwierz urodzony(a) 9 paź. 1780, Borówek.
    4. Hieronim Zwierz urodzony(a) 11 sier. 1784, Borówek.
    5. Daniel Zwierz urodzony(a) 4 sty. 1789, Borówek.