Sabakowie

Genealogia rodu Sabaków i rodzin spokrewnionych

Jan Myka

Jan Myka

Mężczyzna 1866 -

Pokolenia:      Standartowe    |    Pionowo    |    Kompaktowe    |    Boks    |    Tekst    |    Rodowód    |    Wykres kołowy    |    Media    |    PDF

Pokolenie: 1

  1. 1.  Jan Myka urodzony(a) 9 sty. 1866, Transbór (syn Paweł Myka oraz Helena Pielasa).

Pokolenie: 2

  1. 2.  Paweł Myka urodzony(a) 1843, Transbór (syn Aleksy Wincenty Myka oraz Gertruda Franciszka Rybak).

    Paweł poślubił(a) Helena Pielasa 2 luty 1864, Latowicz. Helena (córka Kazimierz Maciej Pielasa oraz Rozalia Chrzyptowicz) urodzony(a) 26 luty 1844, Chyżyny. [Arkusz rodzinny]


  2. 3.  Helena Pielasa urodzony(a) 26 luty 1844, Chyżyny (córka Kazimierz Maciej Pielasa oraz Rozalia Chrzyptowicz).
    Dzieci:
    1. 1. Jan Myka urodzony(a) 9 sty. 1866, Transbór.
    2. Jan Myka urodzony(a) 18,01.1867, Transbór.
    3. Florian Myka urodzony(a) 18 kwie. 1869, Transbór.
    4. Marianna Myka urodzony(a) 1 sier. 1871, Transbór.
    5. Walenty Myka urodzony(a) 19 sty. 1874, Transbór.
    6. Piotr Myka urodzony(a) 1 lip. 1876, Transbór.
    7. Walenty Myka urodzony(a) 22 luty 1879, Transbór.
    8. Katarzyna Myka urodzony(a) 7 gru. 1881, Transbór.
    9. Stanisław Myka urodzony(a) 18 luty 1884, Transbór.


Pokolenie: 3

  1. 4.  Aleksy Wincenty Myka urodzony(a) 18 lip. 1816, Transbór (syn Samuel Myka oraz Antonina Bobotko).

    Aleksy poślubił(a) Gertruda Franciszka Rybak Gertruda (córka Józef Rybak oraz Joanna Zwierz) urodzony(a) 14 mar. 1817, Transbór. [Arkusz rodzinny]


  2. 5.  Gertruda Franciszka Rybak urodzony(a) 14 mar. 1817, Transbór (córka Józef Rybak oraz Joanna Zwierz).
    Dzieci:
    1. Żyjący
    2. 2. Paweł Myka urodzony(a) 1843, Transbór.
    3. Żyjący
    4. Marianna Myka urodzony(a) 14 wrz. 1847, Transbór.
    5. Katarzyna Myka urodzony(a) 1853, Transbór; zgon 30 wrz. 1915, Laliny.
    6. Żyjący
    7. Piotr Myka urodzony(a) 1 sier. 1856, Transbór.
    8. Żyjący

  3. 6.  Kazimierz Maciej Pielasa urodzony(a) 27 luty 1818, Chyżyny (syn Franciszek Pielasa oraz Marianna Śluzek).

    Kazimierz poślubił(a) Rozalia Chrzyptowicz 29 sty. 1837, Latowicz. Rozalia (córka Franciszek Chrzyptowicz oraz Katarzyna Świeczka) urodzony(a) 26 sier. 1817, Redzyńskie. [Arkusz rodzinny]


  4. 7.  Rozalia Chrzyptowicz urodzony(a) 26 sier. 1817, Redzyńskie (córka Franciszek Chrzyptowicz oraz Katarzyna Świeczka).
    Dzieci:
    1. Ludwika Pielasa urodzony(a) 24 luty 1839, Chyżyny.
    2. Teresa Pielasa urodzony(a) 5 mar. 1842, Chyżyny.
    3. 3. Helena Pielasa urodzony(a) 26 luty 1844, Chyżyny.
    4. Marianna Pielasa urodzony(a) 14 sier. 1846, Chyżyny.
    5. Katarzyna Pielasa urodzony(a) 15 kwie. 1848, Chyżyny.
    6. Julianna Pielasa urodzony(a) 4 sier. 1850, Chyżyny; zgon 27 wrz. 1926, Laliny.
    7. Franciszek Pielasa urodzony(a) 9 maj 1854, Chyżyny.


Pokolenie: 4

  1. 8.  Samuel Myka urodzony(a) 22 sier. 1784, Transbór (syn Jan Myka oraz Katarzyna Zwierz).

    Samuel poślubił(a) Antonina Bobotko 21 sty. 1811, Latowicz. Antonina (córka Tadeusz Bobotek oraz Agnieszka Borówek) urodzony(a) 12 maj 1789, Chyżyny. [Arkusz rodzinny]


  2. 9.  Antonina Bobotko urodzony(a) 12 maj 1789, Chyżyny (córka Tadeusz Bobotek oraz Agnieszka Borówek).
    Dzieci:
    1. Anna Marianna Myka urodzony(a) 25 czer. 1813, Transbór.
    2. Wojciech Franciszek Myka urodzony(a) 28 mar. 1815, Transbór.
    3. 4. Aleksy Wincenty Myka urodzony(a) 18 lip. 1816, Transbór.

  3. 10.  Józef Rybak urodzony(a) 19 mar. 1793, Transbór (syn Stanisław Rybak oraz Katarzyna Zwierz).

    Józef poślubił(a) Joanna Zwierz 28 luty 1813, Latowicz. Joanna (córka Idzi Zwierz oraz Katarzyna Tomaszewska) urodzony(a) 19 sier. 1797, Transbór. [Arkusz rodzinny]


  4. 11.  Joanna Zwierz urodzony(a) 19 sier. 1797, Transbór (córka Idzi Zwierz oraz Katarzyna Tomaszewska).
    Dzieci:
    1. Kazimierz Jan Rybak urodzony(a) 4 mar. 1815, Transbór.
    2. 5. Gertruda Franciszka Rybak urodzony(a) 14 mar. 1817, Transbór.
    3. Aleksandra Marianna Rybak urodzony(a) 27 sier. 1819, Transbór.
    4. Filip Jakub Rybak urodzony(a) 1 maj 1821, Transbór.
    5. Bartłomiej Rybak urodzony(a) 30 sier. 1823, Transbór.
    6. Michał Rybak urodzony(a) 16 wrz. 1826, Transbór.
    7. Piotr Rybak urodzony(a) 27 czer. 1831, Transbór.
    8. Józef Rybak urodzony(a) 27 czer. 1831, Transbór.
    9. Franciszek Rybak urodzony(a) 2 kwie. 1843, Transbór.
    10. Tomasz Rybak urodzony(a) 22 wrz. 1845, Transbór.

  5. 12.  Franciszek Pielasa urodzony(a) 3 gru. 1781, Chyżyny (syn Jan Pielasa oraz Petronella Jaworska).

    Franciszek poślubił(a) Marianna Śluzek 25 luty 1810, Latowicz. Marianna (córka Baltazar Śluzek oraz Franciszka Chrzyptowicz) urodzony(a) 17 sty. 1790, Redzyńskie. [Arkusz rodzinny]


  6. 13.  Marianna Śluzek urodzony(a) 17 sty. 1790, Redzyńskie (córka Baltazar Śluzek oraz Franciszka Chrzyptowicz).
    Dzieci:
    1. Wojciech Franciszek Pielasa urodzony(a) 11 wrz. 1812, Chyżyny.
    2. Piotr Paweł Pielasa urodzony(a) 29 czer. 1815, Chyżyny.
    3. 6. Kazimierz Maciej Pielasa urodzony(a) 27 luty 1818, Chyżyny.
    4. Rafał Franciszek Pielasa urodzony(a) 9 paź. 1820, Chyżyny.
    5. Zuzanna Pielasa urodzony(a) 3 sier. 1823, Chyżyny.
    6. Jakub Pielasa urodzony(a) 18 lip. 1826, Chyżyny.
    7. Marianna Pielasa urodzony(a) 28 luty 1829, Chyżyny.
    8. Bernard Pielasa urodzony(a) 27 maj 1832, Chyżyny.
    9. Leon Pielasa urodzony(a) 8 kwie. 1835, Chyżyny.

  7. 14.  Franciszek Chrzyptowicz urodzony(a) 15 kwie. 1763, Redzyńskie (syn Sebastian Chrzyptowicz oraz Anastazja).

    Franciszek poślubił(a) Katarzyna Świeczka 31 sty. 1796, Latowicz. Katarzyna (córka Tomasz Świeczka oraz Agnieszka Cygan) urodzony(a) 17 mar. 1779, Wielgolas. [Arkusz rodzinny]


  8. 15.  Katarzyna Świeczka urodzony(a) 17 mar. 1779, Wielgolas (córka Tomasz Świeczka oraz Agnieszka Cygan).
    Dzieci:
    1. Krystyna Chrzyptowicz urodzony(a) 22 lip. 1799, Redzyńskie; zgon 22 luty 1803, Redzyńskie.
    2. Wincenty Chrzyptowicz urodzony(a) 7 kwie. 1802, Redzyńskie; zgon 24 kwie. 1802, Redzyńskie.
    3. Żyjący
    4. Idzi Chrzyptowicz urodzony(a) 5 wrz. 1806, Redzyńskie.
    5. Żyjący
    6. Marianna Chrzyptowicz urodzony(a) 25 mar. 1809, Redzyńskie.
    7. Elzbieta Małgorzata Chrzyptowicz urodzony(a) 29 czer. 1811, Redzyńskie.
    8. Brygida Chrzyptowicz urodzony(a) 7 paź. 1813, Redzyńskie.
    9. 7. Rozalia Chrzyptowicz urodzony(a) 26 sier. 1817, Redzyńskie.


Pokolenie: 5

  1. 16.  Jan Myka

    Jan — Katarzyna Zwierz. [Arkusz rodzinny]


  2. 17.  Katarzyna Zwierz
    Dzieci:
    1. Żyjący
    2. 8. Samuel Myka urodzony(a) 22 sier. 1784, Transbór.

  3. 18.  Tadeusz Bobotek urodzony(a) 1750 (syn Żyjący); zgon 25 maj 1808, Chyżyny.

    Tadeusz poślubił(a) Agnieszka Borówek 24 sty. 1779, Latowicz. [Arkusz rodzinny]


  4. 19.  Agnieszka Borówek (córka Żyjący).
    Dzieci:
    1. Antonina Bobotek urodzony(a) 8 czer. 1779, Chyżyny.
    2. Sylwester Bobotek urodzony(a) 1 sty. 1781, Chyżyny.
    3. Julianna Bobotek urodzony(a) 22 czer. 1783, Chyżyny.
    4. Jakub Bobotek urodzony(a) 24 lip. 1785, Chyżyny.
    5. Jadwiga Bobotek urodzony(a) 11 paź. 1787, Chyżyny; zgon 15 sier. 1788, Chyżyny.
    6. 9. Antonina Bobotko urodzony(a) 12 maj 1789, Chyżyny.
    7. Cecylia Bobotek urodzony(a) 28 list. 1790, Chyżyny; zgon 29 sty. 1795, Chyżyny.
    8. Jan Bobotek urodzony(a) 23 paź. 1792, Chyżyny.

  5. 20.  Stanisław Rybak urodzony(a) 24 list. 1765, Transbór (syn Baltazar Rybak oraz Marianna).

    Stanisław poślubił(a) Katarzyna Zwierz 14 sty. 1787, Latowicz. Katarzyna (córka Grzegorz Zwierz oraz Agnieszka) urodzony(a) 26 list. 1765, Transbór. [Arkusz rodzinny]


  6. 21.  Katarzyna Zwierz urodzony(a) 26 list. 1765, Transbór (córka Grzegorz Zwierz oraz Agnieszka).
    Dzieci:
    1. Dydak Rybak urodzony(a) 13 list. 1787, Transbór.
    2. Joanna Rybak urodzony(a) 28 gru. 1790, Transbór.
    3. 10. Józef Rybak urodzony(a) 19 mar. 1793, Transbór.
    4. Kacper Rybak urodzony(a) 5 sty. 1796, Transbór.
    5. Marianna Rybak urodzony(a) 2 lip. 1798, Transbór.
    6. Kunegunda Rybak urodzony(a) 2 sier. 1801, Transbór.
    7. Izydor Rybak urodzony(a) 26 mar. 1804, Transbór.
    8. Helwa Rybak urodzony(a) 1 sty. 1807, Transbór.
    9. Anastazja Rybak urodzony(a) 1 sty. 1807, Transbór.
    10. Małgorzata Rybak urodzony(a) 4 lip. 1808, Transbór.
    11. Franciszka Rybak urodzony(a) 4 lip. 1808, Transbór.

  7. 22.  Idzi Zwierz urodzony(a) 4 wrz. 1771, Transbór (syn Łukasz Zwierz oraz Kunegunda Skorupska).

    Idzi poślubił(a) Katarzyna Tomaszewska 13 list. 1796, Latowicz. Katarzyna (córka Jan Kowal oraz Anastazja) urodzony(a) 25 mar. 1770, Wielgolas. [Arkusz rodzinny]


  8. 23.  Katarzyna Tomaszewska urodzony(a) 25 mar. 1770, Wielgolas (córka Jan Kowal oraz Anastazja).
    Dzieci:
    1. 11. Joanna Zwierz urodzony(a) 19 sier. 1797, Transbór.
    2. Urszula Zwierz urodzony(a) 21 paź. 1798, Transbór.
    3. Franciszek Zwierz urodzony(a) 15 kwie. 1804, Transbór.

  9. 24.  Jan Pielasa (syn N Pielasa).

    Jan poślubił(a) Petronella Jaworska 4 luty 1781, Latowicz. Petronella (córka Franciszek Jaworski oraz Zofia) urodzony(a) 3 lip. 1761, Chyżyny. [Arkusz rodzinny]


  10. 25.  Petronella Jaworska urodzony(a) 3 lip. 1761, Chyżyny (córka Franciszek Jaworski oraz Zofia).
    Dzieci:
    1. 12. Franciszek Pielasa urodzony(a) 3 gru. 1781, Chyżyny.
    2. Łucja Pielasa urodzony(a) 12 gru. 1783, Chyżyny.
    3. Tekla Pielasa urodzony(a) 1 paź. 1786, Chyżyny; zgon 8 gru. 1788, Chyżyny.
    4. Kunegunda Pielasa urodzony(a) 30 lip. 1788, Chyżyny; zgon 6 mar. 1795, Chyżyny.
    5. Walenty Pielasa urodzony(a) 14 luty 1791, Chyżyny; zgon 21 mar. 1791, Chyżyny.
    6. Joanna Pielasa urodzony(a) 24 czer. 1792, Chyżyny; zgon 24 luty 1794, Chyżyny.
    7. Tomasz Pielasa urodzony(a) 23 wrz. 1794, Chyżyny; zgon 16 luty 1795, Chyżyny.
    8. Jan Pielasa urodzony(a) 1796, Chyżyny.
    9. Piotr Pielasa urodzony(a) 20 paź. 1799, Chyżyny; zgon 22 kwie. 1800, Chyżyny.
    10. Faustyn Pielasa urodzony(a) 15 luty 1804, Chyżyny.

  11. 26.  Baltazar Śluzek (syn N Śluzek).

    Baltazar poślubił(a) Franciszka Chrzyptowicz 15 luty 1784, Latowicz. Franciszka (córka Sebastian Chrzyptowicz oraz Anastazja) urodzony(a) 15 kwie. 1763, Redzyńskie; zgon 3 luty 1825, Redzyńskie. [Arkusz rodzinny]


  12. 27.  Franciszka Chrzyptowicz urodzony(a) 15 kwie. 1763, Redzyńskie (córka Sebastian Chrzyptowicz oraz Anastazja); zgon 3 luty 1825, Redzyńskie.
    Dzieci:
    1. Adam Śluzek urodzony(a) 25 gru. 1784, Redzyńskie; zgon 12 luty 1787, Redzyńskie.
    2. Regina Śluzek urodzony(a) 14 czer. 1787, Redzyńskie; zgon 2 sty. 1806, Redzyńskie.
    3. Marcella Śluzek urodzony(a) 17 sty. 1790, Redzyńskie; zgon 4 wrz. 1809, Laliny.
    4. 13. Marianna Śluzek urodzony(a) 17 sty. 1790, Redzyńskie.
    5. Kajetan Śluzek urodzony(a) 7 sier. 1792, Redzyńskie; zgon 12 kwie. 1799, Redzyńskie.

  13. 28.  Sebastian Chrzyptowicz

    Sebastian — Anastazja. Anastazja urodzony(a) 1734; zgon 14 gru. 1794, Redzyńskie. [Arkusz rodzinny]


  14. 29.  Anastazja urodzony(a) 1734; zgon 14 gru. 1794, Redzyńskie.
    Dzieci:
    1. 14. Franciszek Chrzyptowicz urodzony(a) 15 kwie. 1763, Redzyńskie.
    2. Żyjący
    3. Franciszka Chrzyptowicz urodzony(a) 15 kwie. 1763, Redzyńskie; zgon 3 luty 1825, Redzyńskie.
    4. Żyjący
    5. Ladysław Chrzyptowicz urodzony(a) 3 lip. 1768, Redzyńskie.

  15. 30.  Tomasz Świeczka urodzony(a) 1749, Wielgolas (syn N Świeczka); zgon 6 sty. 1795, Wielgolas.

    Tomasz poślubił(a) Agnieszka Cygan 2 luty 1777, Latowicz. Agnieszka (córka N Cygan) urodzony(a) , Borówek. [Arkusz rodzinny]


  16. 31.  Agnieszka Cygan urodzony(a) , Borówek (córka N Cygan).
    Dzieci:
    1. 15. Katarzyna Świeczka urodzony(a) 17 mar. 1779, Wielgolas.
    2. Marianna Świeczka urodzony(a) 9 gru. 1781, Wielgolas.
    3. Klara Świeczka urodzony(a) 12 sier. 1787, Wielgolas.
    4. Magdalena Świeczka urodzony(a) 21 lip. 1790, Wielgolas.
    5. Scholastyka Świeczka urodzony(a) 17 luty 1793, Wielgolas; zgon 6 sier. 1794, Wielgolas.