Sabakowie

Genealogia rodu Sabaków i rodzin spokrewnionych

Stanisław Grzenda

Stanisław Grzenda

Mężczyzna 1906 -

Pokolenia:      Standartowe    |    Pionowo    |    Kompaktowe    |    Boks    |    Tekst    |    Rodowód    |    Wykres kołowy    |    Media    |    PDF

Pokolenie: 1

  1. 1.  Stanisław Grzenda urodzony(a) 3 mar. 1906, Budziska (syn Konstanty Grzenda oraz Marianna Saganowska).

Pokolenie: 2

  1. 2.  Konstanty Grzenda urodzony(a) 12 sier. 1871, Chyżyny (syn Adam Grzenda oraz Katarzyna Miedek).

    Konstanty poślubił(a) Marianna Saganowska 25 sty. 1899, Latowicz. Marianna (córka Józef Saganowski oraz Józefa Sabak) urodzony(a) 14 kwie. 1876, Budziska. [Arkusz rodzinny]


  2. 3.  Marianna Saganowska urodzony(a) 14 kwie. 1876, Budziska (córka Józef Saganowski oraz Józefa Sabak).
    Dzieci:
    1. Jan Grzenda urodzony(a) 10 mar. 1902, Budziska.
    2. Aleksandra Grzenda urodzony(a) 13 luty 1904, Budziska.
    3. 1. Stanisław Grzenda urodzony(a) 3 mar. 1906, Budziska.
    4. Marianna Grzenda urodzony(a) 3 paź. 1908, Budziska.
    5. Stefan Grzenda urodzony(a) 16 wrz. 1911, Budziska.
    6. Stefania Grzenda urodzony(a) 15 gru. 1913, Budziska.


Pokolenie: 3

  1. 4.  Adam Grzenda urodzony(a) 23 gru. 1844, Chyżyny (syn Bartłomiej Grzenda oraz Anastazja Zwierz).

    Adam poślubił(a) Katarzyna Miedek 23 sty. 1865, Latowicz. Katarzyna (córka Antoni Jan Nidek oraz Marianna Franciszka Gajowniczek) urodzony(a) 9 kwie. 1845, Kamionka. [Arkusz rodzinny]


  2. 5.  Katarzyna Miedek urodzony(a) 9 kwie. 1845, Kamionka (córka Antoni Jan Nidek oraz Marianna Franciszka Gajowniczek).
    Dzieci:
    1. 2. Konstanty Grzenda urodzony(a) 12 sier. 1871, Chyżyny.

  3. 6.  Józef Saganowski urodzony(a) 11 mar. 1846, Budziska (syn Jan Józef Saganowski oraz Marianna Ćmoch).

    Józef poślubił(a) Józefa Sabak 29 sty. 1865, Latowicz. Józefa (córka Tomasz Sabak oraz Magdalena Wiechetek) urodzony(a) 2 kwie. 1846, Redzyńskie; zgon 10 list. 1920, Redzyńskie. [Arkusz rodzinny]


  4. 7.  Józefa Sabak urodzony(a) 2 kwie. 1846, Redzyńskie (córka Tomasz Sabak oraz Magdalena Wiechetek); zgon 10 list. 1920, Redzyńskie.
    Dzieci:
    1. Walenty Saganowski urodzony(a) 20 sty. 1867, Budziska.
    2. Jan Saganowski urodzony(a) 20 lip. 1869, Budziska.
    3. Piotr Saganowski urodzony(a) 7 list. 1871, Budziska.
    4. Katarzyna Saganowska urodzony(a) 4 kwie. 1874, Budziska.
    5. 3. Marianna Saganowska urodzony(a) 14 kwie. 1876, Budziska.
    6. Weronika Saganowska urodzony(a) 17 gru. 1878, Budziska.
    7. Helena Saganowska urodzony(a) 30 wrz. 1880, Budziska; zgon 23 luty 1968, Laliny.
    8. Julianna Saganowska urodzony(a) 24 mar. 1883, Budziska.
    9. Wiktoria Saganowska urodzony(a) 29 maj 1885, Budziska.
    10. Antoni Saganowski urodzony(a) 8 czer. 1888, Budziska.
    11. Franciszek Saganowski urodzony(a) 4 wrz. 1891, Budziska.


Pokolenie: 4

  1. 8.  Bartłomiej Grzenda urodzony(a) 26 sier. 1800, Chyżyny (syn Augustyn Grzenda oraz Magdalena Michna).

    Bartłomiej poślubił(a) Anastazja Zwierz 13 luty 1820, Latowicz. Anastazja (córka Adalbertus (Wojciech) Zwierz oraz Petronella Jarzębska - Cygan) urodzony(a) 7 sty. 1802, Borówek. [Arkusz rodzinny]


  2. 9.  Anastazja Zwierz urodzony(a) 7 sty. 1802, Borówek (córka Adalbertus (Wojciech) Zwierz oraz Petronella Jarzębska - Cygan).
    Dzieci:
    1. Cecylia Katarzyna Grzenda urodzony(a) 26 list. 1821, Chyżyny; zgon 14 paź. 1847, Chyżyny.
    2. Marianna Grzenda urodzony(a) 2 mar. 1824, Chyżyny.
    3. Marcin Grzenda urodzony(a) 11 list. 1828, Chyżyny.
    4. Jędrzej Grzenda urodzony(a) 27 list. 1829, Chyżyny.
    5. Paweł Grzenda urodzony(a) 3 wrz. 1832, Chyżyny.
    6. Józefa Grzenda urodzony(a) 15 mar. 1835, Chyżyny.
    7. Agnieszka Grzenda urodzony(a) 14 mar. 1837, Chyżyny.
    8. Katarzyna Grzenda urodzony(a) 23 maj 1839, Chyżyny.
    9. Jan Grzenda urodzony(a) 19 czer. 1841, Chyżyny.
    10. 4. Adam Grzenda urodzony(a) 23 gru. 1844, Chyżyny.
    11. Stanisław Konstanty Grzenda urodzony(a) 21 list. 1846, Chyżyny.

  3. 10.  Antoni Jan Nidek urodzony(a) 6 czer. 1821, Kamionka (syn Grzegorz Nidek oraz Monika Komorek).

    Antoni poślubił(a) Marianna Franciszka Gajowniczek 8 luty 1841, Latowicz. Marianna (córka Błażej Gajowniczek oraz Józefa Gajowniczek) urodzony(a) 6 wrz. 1818, Strachomin. [Arkusz rodzinny]


  4. 11.  Marianna Franciszka Gajowniczek urodzony(a) 6 wrz. 1818, Strachomin (córka Błażej Gajowniczek oraz Józefa Gajowniczek).
    Dzieci:
    1. Franciszka Midek urodzony(a) 8 paź. 1842, Kamionka.
    2. Walenty Midek urodzony(a) 8 luty 1844, Kamionka.
    3. 5. Katarzyna Miedek urodzony(a) 9 kwie. 1845, Kamionka.
    4. Marcin Midek urodzony(a) 6 list. 1846, Kamionka.
    5. Marianna Miedek urodzony(a) 22 mar. 1849, Kamionka.
    6. Józefa Miedek urodzony(a) 6 mar. 1851, Kamionka.
    7. Ludwika Niedek urodzony(a) 5 lip. 1853, Kamionka.
    8. Julianna Niedek urodzony(a) 24 maj 1857, Kamionka.
    9. Weronika Miedek urodzony(a) 14 maj 1859, Kamionka.
    10. Piotr Niedek urodzony(a) 11 wrz. 1861, Kamionka.
    11. Marianna Niedek urodzony(a) 21 mar. 1865, Kamionka.

  5. 12.  Jan Józef Saganowski urodzony(a) 18 czer. 1820, Dębe Małe (syn Adam Saganowski oraz Rozalia Filipiak-Wiśniewska).

    Jan poślubił(a) Marianna Ćmoch 8 luty 1841, Latowicz. Marianna (córka Kazimierz Ćmoch oraz Agnieszka Duszyńska) urodzony(a) 26 sier. 1824, Budziska. [Arkusz rodzinny]


  6. 13.  Marianna Ćmoch urodzony(a) 26 sier. 1824, Budziska (córka Kazimierz Ćmoch oraz Agnieszka Duszyńska).
    Dzieci:
    1. Urszula Saganowska urodzony(a) 20 paź. 1843, Budziska.
    2. 6. Józef Saganowski urodzony(a) 11 mar. 1846, Budziska.
    3. Roch Saganowski urodzony(a) 15 sier. 1848, Budziska.
    4. Antonina Saganowska urodzony(a) 14 sty. 1852, Budziska.
    5. Franciszka Saganowska urodzony(a) 16 wrz. 1853, Budziska.
    6. Weronika Saganowska urodzony(a) 10 sty. 1857, Budziska.
    7. Wojciech Saganowski urodzony(a) 11 kwie. 1860, Budziska.
    8. Stanisław Saganowski urodzony(a) 9 maj 1863, Budziska.
    9. Antoni Saganowski urodzony(a) 12 czer. 1864, Budziska.

  7. 14.  Tomasz Sabak urodzony(a) 30 gru. 1797, Redzyńskie (syn Feliks Sabak oraz Katarzyna Bogusz); zgon 14 kwie. 1852, Redzyńskie.

    Tomasz poślubił(a) Magdalena Wiechetek 7 luty 1819, Latowicz. Magdalena (córka Laurenty (Wawrzyniec) Wiechetek oraz Katarzyna Nocek) urodzony(a) 8 maj 1802, Redzyńskie; zgon 28 kwie. 1864, Redzyńskie. [Arkusz rodzinny]


  8. 15.  Magdalena Wiechetek urodzony(a) 8 maj 1802, Redzyńskie (córka Laurenty (Wawrzyniec) Wiechetek oraz Katarzyna Nocek); zgon 28 kwie. 1864, Redzyńskie.
    Dzieci:
    1. Klara Sabak urodzony(a) 18 sier. 1822, Laliny.
    2. Katarzyna Sabak urodzony(a) 8 paź. 1824, Redzyńskie.
    3. Piotr Sabak urodzony(a) 2 sier. 1826, Redzyńskie; zgon 23 wrz. 1837, Redzyńskie.
    4. Izydor Sabak urodzony(a) 12 maj 1828, Redzyńskie; zgon 27 mar. 1831, Redzyńskie.
    5. Michał Sabak urodzony(a) 24 wrz. 1830, Redzyńskie; zgon 26 sty. 1909, Redzyńskie.
    6. Józef Sabak urodzony(a) 3 kwie. 1833, Redzyńskie; zgon 3 lip. 1836, Redzyńskie.
    7. Antoni Sabak urodzony(a) 13 sty. 1835, Redzyńskie; zgon 22 paź. 1898, Redzyńskie.
    8. Józef Sabak urodzony(a) 4 mar. 1837, Redzyńskie; zgon 28 wrz. 1886, Latowicz.
    9. Jan Sabak urodzony(a) 16 mar. 1839, Redzyńskie; zgon 20 sty. 1843, Redzyńskie.
    10. Marianna Sabak urodzony(a) 27 czer. 1841, Redzyńskie; zgon 5 wrz. 1914, Budziska.
    11. Franciszka Sabak urodzony(a) 8 paź. 1843, Redzyńskie; zgon 14 wrz. 1855, Redzyńskie.
    12. 7. Józefa Sabak urodzony(a) 2 kwie. 1846, Redzyńskie; zgon 10 list. 1920, Redzyńskie.


Pokolenie: 5

  1. 16.  Augustyn Grzenda urodzony(a) 28 sier. 1768, Chyżyny (syn Józef Grzenda oraz Marianna Michna); zgon 3 sier. 1819, Chyżyny.

    Augustyn poślubił(a) Magdalena Michna 31 sty. 1790, Latowicz. Magdalena (córka Jan Michna oraz Magdalena Zadrożna) urodzony(a) 27 maj 1767, Redzyńskie. [Arkusz rodzinny]


  2. 17.  Magdalena Michna urodzony(a) 27 maj 1767, Redzyńskie (córka Jan Michna oraz Magdalena Zadrożna).
    Dzieci:
    1. Bertylda Grzenda urodzony(a) 6 list. 1790, Chyżyny.
    2. Mateusz Grzenda urodzony(a) 15 sier. 1793, Chyżyny.
    3. Brygida Grzęda urodzony(a) 24 paź. 1796, Chyżyny.
    4. Marianna Grzenda urodzony(a) 20 maj 1798, Chyżyny; zgon 7 wrz. 1799, Chyżyny.
    5. 8. Bartłomiej Grzenda urodzony(a) 26 sier. 1800, Chyżyny.
    6. Apolinary Daniel Grzenda urodzony(a) 23 lip. 1803, Chyżyny.
    7. Petronella Grzenda urodzony(a) 3 czer. 1805, Chyżyny; zgon 25 sty. 1808, Chyżyny.
    8. Katarzyna Grzenda urodzony(a) 23 list. 1808, Chyżyny; zgon 14 lip. 1811, Chyżyny.

  3. 18.  Adalbertus (Wojciech) Zwierz (syn N Zwierz).

    Adalbertus poślubił(a) Petronella Jarzębska - Cygan 17 sty. 1796, Latowicz. Petronella (córka Walenty Cygan oraz Krystyna Mazek) urodzony(a) 7 czer. 1778, Borówek. [Arkusz rodzinny]


  4. 19.  Petronella Jarzębska - Cygan urodzony(a) 7 czer. 1778, Borówek (córka Walenty Cygan oraz Krystyna Mazek).
    Dzieci:
    1. Mikołaj Zwierz urodzony(a) 11 gru. 1797, Borówek.
    2. Franciszek Zwierz urodzony(a) 8 paź. 1799, Borówek; zgon 25 lip. 1805, Borówek.
    3. 9. Anastazja Zwierz urodzony(a) 7 sty. 1802, Borówek.
    4. Marianna Zwierz urodzony(a) 1 sier. 1804, Borówek; zgon 24 sier. 1805, Borówek.
    5. Antonina Zwierz urodzony(a) 24 czer. 1806, Borówek.
    6. Franciszek Zwierz urodzony(a) 4 paź. 1808, Borówek.
    7. Kunegunda Franciszka Zwierz urodzony(a) 5 mar. 1811, Borówek.
    8. Katarzyna Magdalena Zwierz urodzony(a) 31 maj 1813, Borówek.
    9. Marianna Cecylia Zwierz urodzony(a) 10 list. 1815, Borówek.
    10. Krystyna Marianna Zwierz urodzony(a) 9 mar. 1818, Borówek.
    11. Marcella Monika Zwierz urodzony(a) 25 kwie. 1821, Borówek.

  5. 20.  Grzegorz Nidek urodzony(a) 13 mar. 1782, Strachomin (syn Kazimierz Miedek (Nidek) oraz Franciszka Kozianka).

    Grzegorz poślubił(a) Monika Komorek 5 luty 1809, Latowicz. Monika (córka Paweł Komorek oraz Teresa Prus) urodzony(a) 12 maj 1793, Kamionka. [Arkusz rodzinny]


  6. 21.  Monika Komorek urodzony(a) 12 maj 1793, Kamionka (córka Paweł Komorek oraz Teresa Prus).
    Dzieci:
    1. Marianna Salomea Niedek urodzony(a) 27 sier. 1811, Kamionka; zgon 17 list. 1815, Kamionka.
    2. Magdalena Franciszka Nidek urodzony(a) 23 maj 1816, Kamionka.
    3. 10. Antoni Jan Nidek urodzony(a) 6 czer. 1821, Kamionka.
    4. Andrzej Niedek urodzony(a) 20 list. 1825, Kamionka.
    5. Weronika Niedek urodzony(a) 14 kwie. 1830, Kamionka.

  7. 22.  Błażej Gajowniczek urodzony(a) 1 luty 1790, Strachomin (syn Józef Gajowniczek oraz Marianna Wronowska).

    Błażej poślubił(a) Józefa Gajowniczek 13 luty 1814, Latowicz. Józefa (córka Ignacy Gajowniczek oraz Monika Grasiak) urodzony(a) 19 mar. 1792, Strachomin. [Arkusz rodzinny]


  8. 23.  Józefa Gajowniczek urodzony(a) 19 mar. 1792, Strachomin (córka Ignacy Gajowniczek oraz Monika Grasiak).
    Dzieci:
    1. Walenty Jan Gajowniczek urodzony(a) 6 luty 1815, Strachomin.
    2. Katarzyna Teresa Gajowniczek urodzony(a) 22 kwie. 1817, Strachomin.
    3. 11. Marianna Franciszka Gajowniczek urodzony(a) 6 wrz. 1818, Strachomin.
    4. Faustyn Walenty Gajowniczek urodzony(a) 13 luty 1820, Strachomin.
    5. Piotr Gajowniczek urodzony(a) 30 lip. 1823, Strachomin.
    6. Cecylia Gajowniczek urodzony(a) 5 list. 1824, Strachomin.
    7. Romuald Gajowniczek urodzony(a) 10 luty 1826, Strachomin.
    8. Małgorzata Gajowniczek urodzony(a) 7 lip. 1827, Strachomin.
    9. Krystyna Gajowniczek urodzony(a) 12 mar. 1829, Strachomin.
    10. Filip Gajowniczek urodzony(a) 1 maj 1832, Strachomin; zgon 9 kwie. 1872, Laliny.

  9. 24.  Adam Saganowski urodzony(a) 1792, Kozłów (syn Tomasz Saganowski oraz Katarzyna Żurawek).

    Adam poślubił(a) Rozalia Filipiak-Wiśniewska 14 luty 1813, Latowicz. Rozalia (córka Wojciech Filipiak-Wiśniewski oraz Marianna Mucha) urodzony(a) 1796, Stok p. Ulan. [Arkusz rodzinny]


  10. 25.  Rozalia Filipiak-Wiśniewska urodzony(a) 1796, Stok p. Ulan (córka Wojciech Filipiak-Wiśniewski oraz Marianna Mucha).
    Dzieci:
    1. Wojciech Franciszek Saganowski urodzony(a) 30 mar. 1816, Dębe Małe.
    2. Manika Aniela Saganowska urodzony(a) 2 maj 1817, Dębe Małe.
    3. 12. Jan Józef Saganowski urodzony(a) 18 czer. 1820, Dębe Małe.
    4. Kajeran Saganowski urodzony(a) 2 sier. 1823, Dębe Małe.
    5. Marianna Saganowska urodzony(a) 4 maj 1826, Dębe Małe.
    6. Anna Saganowska urodzony(a) 25 lip. 1827, Dębe Małe.

  11. 26.  Kazimierz Ćmoch urodzony(a) 5 mar. 1800, Budziska (syn Ambroży Ćmoch oraz Agnieszka Mucha).

    Kazimierz poślubił(a) Agnieszka Duszyńska 30 sty. 1820, Latowicz. Agnieszka (córka Felicjan Dusiński oraz Weronika Cupkówna) urodzony(a) 25 sty. 1800, Budziska. [Arkusz rodzinny]


  12. 27.  Agnieszka Duszyńska urodzony(a) 25 sty. 1800, Budziska (córka Felicjan Dusiński oraz Weronika Cupkówna).
    Dzieci:
    1. Karolina Ćmoch urodzony(a) 30 paź. 1821, Budziska.
    2. 13. Marianna Ćmoch urodzony(a) 26 sier. 1824, Budziska.
    3. Piotr Ćmoch urodzony(a) 31 lip. 1827, Budziska.
    4. Piotr Ćmoch urodzony(a) 26 czer. 1830, Budziska.
    5. Franciszka Ćmoch urodzony(a) 1834, Budziska.
    6. Kunegunda Czmoch urodzony(a) 1 gru. 1836, Budziska.

  13. 28.  Feliks Sabak urodzony(a) 13 lip. 1774, Redzyńskie (syn Franciszek Sabak oraz Magdalena Kusio); zgon 23 sty. 1842, Redzyńskie.

    Feliks poślubił(a) Katarzyna Bogusz 24 sty. 1796, Latowicz. Katarzyna (córka Grzegorz Bogus oraz Marianna Pieniak) urodzony(a) 1779, Iwowe; zgon 27 list. 1839, Redzyńskie. [Arkusz rodzinny]


  14. 29.  Katarzyna Bogusz urodzony(a) 1779, Iwowe (córka Grzegorz Bogus oraz Marianna Pieniak); zgon 27 list. 1839, Redzyńskie.
    Dzieci:
    1. 14. Tomasz Sabak urodzony(a) 30 gru. 1797, Redzyńskie; zgon 14 kwie. 1852, Redzyńskie.
    2. Franciszek Sabak urodzony(a) 9 wrz. 1800, Redzyńskie; zgon 27 kwie. 1802, Redzyńskie.
    3. Monika Sabak urodzony(a) 14 maj 1803, Redzyńskie; zgon 22 maj 1803, Redzyńskie.
    4. Wincenty Sabak urodzony(a) 14 lip. 1804, Redzyńskie; zgon 30 lip. 1811, Redzyńskie.
    5. Krystyna Sabak urodzony(a) 15 mar. 1807, Redzyńskie.
    6. Faustyn Sabak urodzony(a) 12 luty 1810, Redzyńskie; zgon 22 sier. 1811, Redzyńskie.
    7. Jadwiga Teresa Sabak urodzony(a) 4 paź. 1812, Redzyńskie; zgon 14 maj 1816, Redzyńskie.
    8. Wojciech Franciszek Sabak urodzony(a) 16 kwie. 1816, Redzyńskie; zgon 2 list. 1900, Laliny.
    9. Marianna Franciszka Sabak urodzony(a) 28 mar. 1819, Redzyńskie; zgon 20 list. 1820, Laliny.

  15. 30.  Laurenty (Wawrzyniec) Wiechetek urodzony(a) 12 sier. 1764, Redzyńskie (syn Jakub Wiechetek oraz Zofia).

    Laurenty — Katarzyna Nocek. [Arkusz rodzinny]


  16. 31.  Katarzyna Nocek
    Dzieci:
    1. Krystyna Wiechetek zgon 16 paź. 1844, Laliny.
    2. Mikołaj Wiechetek urodzony(a) 7 gru. 1790, Redzyńskie; zgon 25 lip. 1844, Laliny.
    3. Ladysław Wiechetek urodzony(a) 25 wrz. 1792, Redzyńskie.
    4. Agnieszka Wiechetek urodzony(a) 19 sty. 1795, Redzyńskie.
    5. Dorota Wiechetek urodzony(a) 7 luty 1797, Redzyńskie.
    6. Karolina Wiechetek urodzony(a) 7 paź. 1798, Redzyńskie.
    7. Franciszka Wiechetek urodzony(a) 9 wrz. 1800, Redzyńskie.
    8. 15. Magdalena Wiechetek urodzony(a) 8 maj 1802, Redzyńskie; zgon 28 kwie. 1864, Redzyńskie.
    9. Monika Wiechetek urodzony(a) 21 sier. 1804, Redzyńskie; zgon 30 mar. 1868, Laliny.
    10. Joanna Wiechetek urodzony(a) 23 paź. 1806, Redzyńskie.