Sabakowie

Genealogia rodu Sabaków i rodzin spokrewnionych

Henryka Helena Grzenda

Henryka Helena Grzenda

Kobieta 1924 -

Pokolenia:      Standartowe    |    Pionowo    |    Kompaktowe    |    Boks    |    Tekst    |    Rodowód    |    Wykres kołowy    |    Media    |    PDF

Pokolenie: 1

  1. 1.  Henryka Helena Grzenda urodzony(a) 10 lip. 1924, Budziska (córka Konstanty Grzenda oraz Aleksandra Jaworska).

    Henryka poślubił(a) Żyjący [Arkusz rodzinny]

    Dzieci:
    1. Żyjący

Pokolenie: 2

  1. 2.  Konstanty Grzenda urodzony(a) 12 sier. 1871, Chyżyny (syn Adam Grzenda oraz Katarzyna Miedek).

    Konstanty poślubił(a) Aleksandra Jaworska Aleksandra (córka Jan Jaworski oraz Franciszka Wielgopolanin) urodzony(a) 1894, Budziska. [Arkusz rodzinny]


  2. 3.  Aleksandra Jaworska urodzony(a) 1894, Budziska (córka Jan Jaworski oraz Franciszka Wielgopolanin).
    Dzieci:
    1. Tadeusz Grzenda urodzony(a) 20 sier. 1919, Budziska.
    2. Wanda Grzenda urodzony(a) 27 wrz. 1921, Budziska.
    3. 1. Henryka Helena Grzenda urodzony(a) 10 lip. 1924, Budziska.
    4. Żyjący


Pokolenie: 3

  1. 4.  Adam Grzenda urodzony(a) 23 gru. 1844, Chyżyny (syn Bartłomiej Grzenda oraz Anastazja Zwierz).

    Adam poślubił(a) Katarzyna Miedek 23 sty. 1865, Latowicz. Katarzyna (córka Antoni Jan Nidek oraz Marianna Franciszka Gajowniczek) urodzony(a) 9 kwie. 1845, Kamionka. [Arkusz rodzinny]


  2. 5.  Katarzyna Miedek urodzony(a) 9 kwie. 1845, Kamionka (córka Antoni Jan Nidek oraz Marianna Franciszka Gajowniczek).
    Dzieci:
    1. 2. Konstanty Grzenda urodzony(a) 12 sier. 1871, Chyżyny.

  3. 6.  Jan Jaworski urodzony(a) 8 sier. 1847, Budziska (syn Łukasz Jaworski oraz Marianna Ludwika Rogowska).

    Jan poślubił(a) Franciszka Wielgopolanin 15 luty 1870, Latowicz. Franciszka (córka Łukasz Wielgopolanin oraz Anastazja Dyła) urodzony(a) 1852, Redzyńskie. [Arkusz rodzinny]


  4. 7.  Franciszka Wielgopolanin urodzony(a) 1852, Redzyńskie (córka Łukasz Wielgopolanin oraz Anastazja Dyła).
    Dzieci:
    1. Stanisław Jaworski urodzony(a) 13 kwie. 1872, Budziska.
    2. Marianna Jaworska urodzony(a) 20 wrz. 1876, Budziska.
    3. Marianna Jaworska urodzony(a) 20 wrz. 1876, Budziska.
    4. Katarzyna Jaworska urodzony(a) 1879, Budziska.
    5. Aleksandra Jaworska urodzony(a) 3 luty 1880, Budziska.
    6. Anastazja Jaworska urodzony(a) 13 kwie. 1882, Budziska.
    7. Wiktoria Jaworska urodzony(a) 14 gru. 1883, Budziska.
    8. Karolina Jaworska urodzony(a) 23 gru. 1885, Budziska.
    9. Franciszek Jaworski urodzony(a) 10 sty. 1888, Budziska.
    10. Antoni Jaworski urodzony(a) 19 wrz. 1889, Budziska.
    11. Franciszek Jaworski urodzony(a) 7 gru. 1891, Budziska.
    12. 3. Aleksandra Jaworska urodzony(a) 1894, Budziska.
    13. Walenty Jaworski urodzony(a) 6 sier. 1896, Budziska.


Pokolenie: 4

  1. 8.  Bartłomiej Grzenda urodzony(a) 26 sier. 1800, Chyżyny (syn Augustyn Grzenda oraz Magdalena Michna).

    Bartłomiej poślubił(a) Anastazja Zwierz 13 luty 1820, Latowicz. Anastazja (córka Adalbertus (Wojciech) Zwierz oraz Petronella Jarzębska - Cygan) urodzony(a) 7 sty. 1802, Borówek. [Arkusz rodzinny]


  2. 9.  Anastazja Zwierz urodzony(a) 7 sty. 1802, Borówek (córka Adalbertus (Wojciech) Zwierz oraz Petronella Jarzębska - Cygan).
    Dzieci:
    1. Cecylia Katarzyna Grzenda urodzony(a) 26 list. 1821, Chyżyny; zgon 14 paź. 1847, Chyżyny.
    2. Marianna Grzenda urodzony(a) 2 mar. 1824, Chyżyny.
    3. Marcin Grzenda urodzony(a) 11 list. 1828, Chyżyny.
    4. Jędrzej Grzenda urodzony(a) 27 list. 1829, Chyżyny.
    5. Paweł Grzenda urodzony(a) 3 wrz. 1832, Chyżyny.
    6. Józefa Grzenda urodzony(a) 15 mar. 1835, Chyżyny.
    7. Agnieszka Grzenda urodzony(a) 14 mar. 1837, Chyżyny.
    8. Katarzyna Grzenda urodzony(a) 23 maj 1839, Chyżyny.
    9. Jan Grzenda urodzony(a) 19 czer. 1841, Chyżyny.
    10. 4. Adam Grzenda urodzony(a) 23 gru. 1844, Chyżyny.
    11. Stanisław Konstanty Grzenda urodzony(a) 21 list. 1846, Chyżyny.

  3. 10.  Antoni Jan Nidek urodzony(a) 6 czer. 1821, Kamionka (syn Grzegorz Nidek oraz Monika Komorek).

    Antoni poślubił(a) Marianna Franciszka Gajowniczek 8 luty 1841, Latowicz. Marianna (córka Błażej Gajowniczek oraz Józefa Gajowniczek) urodzony(a) 6 wrz. 1818, Strachomin. [Arkusz rodzinny]


  4. 11.  Marianna Franciszka Gajowniczek urodzony(a) 6 wrz. 1818, Strachomin (córka Błażej Gajowniczek oraz Józefa Gajowniczek).
    Dzieci:
    1. Franciszka Midek urodzony(a) 8 paź. 1842, Kamionka.
    2. Walenty Midek urodzony(a) 8 luty 1844, Kamionka.
    3. 5. Katarzyna Miedek urodzony(a) 9 kwie. 1845, Kamionka.
    4. Marcin Midek urodzony(a) 6 list. 1846, Kamionka.
    5. Marianna Miedek urodzony(a) 22 mar. 1849, Kamionka.
    6. Józefa Miedek urodzony(a) 6 mar. 1851, Kamionka.
    7. Ludwika Niedek urodzony(a) 5 lip. 1853, Kamionka.
    8. Julianna Niedek urodzony(a) 24 maj 1857, Kamionka.
    9. Weronika Miedek urodzony(a) 14 maj 1859, Kamionka.
    10. Piotr Niedek urodzony(a) 11 wrz. 1861, Kamionka.
    11. Marianna Niedek urodzony(a) 21 mar. 1865, Kamionka.

  5. 12.  Łukasz Jaworski urodzony(a) 1824, Chromin (syn Andrzej Jaworski oraz Marianna Świeczka).

    Łukasz poślubił(a) Marianna Ludwika Rogowska 20 luty 1843, Latowicz. Marianna (córka Józef Rogowski oraz Franciszka Jesień) urodzony(a) 14 sier. 1821, Budziska. [Arkusz rodzinny]


  6. 13.  Marianna Ludwika Rogowska urodzony(a) 14 sier. 1821, Budziska (córka Józef Rogowski oraz Franciszka Jesień).
    Dzieci:
    1. Kazimierz Jaworski urodzony(a) 26 luty 1844, Budziska.
    2. Franciszek Jaworski urodzony(a) 3 list. 1845, Budziska.
    3. 6. Jan Jaworski urodzony(a) 8 sier. 1847, Budziska.
    4. Ludwik Jaworski urodzony(a) 16 sier. 1849, Budziska.
    5. Józef Jaworski urodzony(a) 29 mar. 1851, Budziska.
    6. Franciszka Jaworska urodzony(a) 3 mar. 1853, Budziska.
    7. Jakub Jaworski urodzony(a) 1 czer. 1855, Budziska.
    8. Antoni Jaworski urodzony(a) 28 maj 1858, Budziska.

  7. 14.  Łukasz Wielgopolanin urodzony(a) 7 paź. 1830, Redzyńskie (syn Jan Nepomucen Wielgopolanin oraz Magdalena Śluzek).

    Łukasz poślubił(a) Anastazja Dyła 26 list. 1849, Latowicz. Anastazja (córka Michał Dyła oraz Julianna Soćko) urodzony(a) 14 luty 1833, Wielgolas. [Arkusz rodzinny]


  8. 15.  Anastazja Dyła urodzony(a) 14 luty 1833, Wielgolas (córka Michał Dyła oraz Julianna Soćko).
    Dzieci:
    1. Wojciech Wielgopolanin urodzony(a) 3 mar. 1853, Redzyńskie.
    2. Marianna Polanin urodzony(a) 9 wrz. 1856, Redzyńskie.
    3. Jan Wielgopolanin urodzony(a) 2 sty. 1862, Redzyńskie.
    4. Agnieszka Wielgopolanin urodzony(a) 22 luty 1859, Budziska.
    5. 7. Franciszka Wielgopolanin urodzony(a) 1852, Redzyńskie.


Pokolenie: 5

  1. 16.  Augustyn Grzenda urodzony(a) 28 sier. 1768, Chyżyny (syn Józef Grzenda oraz Marianna Michna); zgon 3 sier. 1819, Chyżyny.

    Augustyn poślubił(a) Magdalena Michna 31 sty. 1790, Latowicz. Magdalena (córka Jan Michna oraz Magdalena Zadrożna) urodzony(a) 27 maj 1767, Redzyńskie. [Arkusz rodzinny]


  2. 17.  Magdalena Michna urodzony(a) 27 maj 1767, Redzyńskie (córka Jan Michna oraz Magdalena Zadrożna).
    Dzieci:
    1. Bertylda Grzenda urodzony(a) 6 list. 1790, Chyżyny.
    2. Mateusz Grzenda urodzony(a) 15 sier. 1793, Chyżyny.
    3. Brygida Grzęda urodzony(a) 24 paź. 1796, Chyżyny.
    4. Marianna Grzenda urodzony(a) 20 maj 1798, Chyżyny; zgon 7 wrz. 1799, Chyżyny.
    5. 8. Bartłomiej Grzenda urodzony(a) 26 sier. 1800, Chyżyny.
    6. Apolinary Daniel Grzenda urodzony(a) 23 lip. 1803, Chyżyny.
    7. Petronella Grzenda urodzony(a) 3 czer. 1805, Chyżyny; zgon 25 sty. 1808, Chyżyny.
    8. Katarzyna Grzenda urodzony(a) 23 list. 1808, Chyżyny; zgon 14 lip. 1811, Chyżyny.

  3. 18.  Adalbertus (Wojciech) Zwierz (syn N Zwierz).

    Adalbertus poślubił(a) Petronella Jarzębska - Cygan 17 sty. 1796, Latowicz. Petronella (córka Walenty Cygan oraz Krystyna Mazek) urodzony(a) 7 czer. 1778, Borówek. [Arkusz rodzinny]


  4. 19.  Petronella Jarzębska - Cygan urodzony(a) 7 czer. 1778, Borówek (córka Walenty Cygan oraz Krystyna Mazek).
    Dzieci:
    1. Mikołaj Zwierz urodzony(a) 11 gru. 1797, Borówek.
    2. Franciszek Zwierz urodzony(a) 8 paź. 1799, Borówek; zgon 25 lip. 1805, Borówek.
    3. 9. Anastazja Zwierz urodzony(a) 7 sty. 1802, Borówek.
    4. Marianna Zwierz urodzony(a) 1 sier. 1804, Borówek; zgon 24 sier. 1805, Borówek.
    5. Antonina Zwierz urodzony(a) 24 czer. 1806, Borówek.
    6. Franciszek Zwierz urodzony(a) 4 paź. 1808, Borówek.
    7. Kunegunda Franciszka Zwierz urodzony(a) 5 mar. 1811, Borówek.
    8. Katarzyna Magdalena Zwierz urodzony(a) 31 maj 1813, Borówek.
    9. Marianna Cecylia Zwierz urodzony(a) 10 list. 1815, Borówek.
    10. Krystyna Marianna Zwierz urodzony(a) 9 mar. 1818, Borówek.
    11. Marcella Monika Zwierz urodzony(a) 25 kwie. 1821, Borówek.

  5. 20.  Grzegorz Nidek urodzony(a) 13 mar. 1782, Strachomin (syn Kazimierz Miedek (Nidek) oraz Franciszka Kozianka).

    Grzegorz poślubił(a) Monika Komorek 5 luty 1809, Latowicz. Monika (córka Paweł Komorek oraz Teresa Prus) urodzony(a) 12 maj 1793, Kamionka. [Arkusz rodzinny]


  6. 21.  Monika Komorek urodzony(a) 12 maj 1793, Kamionka (córka Paweł Komorek oraz Teresa Prus).
    Dzieci:
    1. Marianna Salomea Niedek urodzony(a) 27 sier. 1811, Kamionka; zgon 17 list. 1815, Kamionka.
    2. Magdalena Franciszka Nidek urodzony(a) 23 maj 1816, Kamionka.
    3. 10. Antoni Jan Nidek urodzony(a) 6 czer. 1821, Kamionka.
    4. Andrzej Niedek urodzony(a) 20 list. 1825, Kamionka.
    5. Weronika Niedek urodzony(a) 14 kwie. 1830, Kamionka.

  7. 22.  Błażej Gajowniczek urodzony(a) 1 luty 1790, Strachomin (syn Józef Gajowniczek oraz Marianna Wronowska).

    Błażej poślubił(a) Józefa Gajowniczek 13 luty 1814, Latowicz. Józefa (córka Ignacy Gajowniczek oraz Monika Grasiak) urodzony(a) 19 mar. 1792, Strachomin. [Arkusz rodzinny]


  8. 23.  Józefa Gajowniczek urodzony(a) 19 mar. 1792, Strachomin (córka Ignacy Gajowniczek oraz Monika Grasiak).
    Dzieci:
    1. Walenty Jan Gajowniczek urodzony(a) 6 luty 1815, Strachomin.
    2. Katarzyna Teresa Gajowniczek urodzony(a) 22 kwie. 1817, Strachomin.
    3. 11. Marianna Franciszka Gajowniczek urodzony(a) 6 wrz. 1818, Strachomin.
    4. Faustyn Walenty Gajowniczek urodzony(a) 13 luty 1820, Strachomin.
    5. Piotr Gajowniczek urodzony(a) 30 lip. 1823, Strachomin.
    6. Cecylia Gajowniczek urodzony(a) 5 list. 1824, Strachomin.
    7. Romuald Gajowniczek urodzony(a) 10 luty 1826, Strachomin.
    8. Małgorzata Gajowniczek urodzony(a) 7 lip. 1827, Strachomin.
    9. Krystyna Gajowniczek urodzony(a) 12 mar. 1829, Strachomin.
    10. Filip Gajowniczek urodzony(a) 1 maj 1832, Strachomin; zgon 9 kwie. 1872, Laliny.

  9. 24.  Andrzej Jaworski

    Andrzej — Marianna Świeczka. [Arkusz rodzinny]


  10. 25.  Marianna Świeczka
    Dzieci:
    1. 12. Łukasz Jaworski urodzony(a) 1824, Chromin.
    2. Szczepan Jaworski urodzony(a) 1821, Chromin.

  11. 26.  Józef Rogowski urodzony(a) 1794, Górki (syn Marcin Rogowski oraz Helena Migar).

    Józef poślubił(a) Franciszka Jesień 17 sty. 1813, Latowicz. Franciszka (córka Andrzej Jesień oraz Martyna Uścińska) urodzony(a) 13 paź. 1797, Budziska. [Arkusz rodzinny]


  12. 27.  Franciszka Jesień urodzony(a) 13 paź. 1797, Budziska (córka Andrzej Jesień oraz Martyna Uścińska).
    Dzieci:
    1. Tekla Rozalia Rogowski urodzony(a) 15 wrz. 1815, Budziska.
    2. Benedykt Gabriel Rogowski urodzony(a) 19 mar. 1817, Budziska.
    3. Adam Mikołaj Rogowski urodzony(a) 28 list. 1819, Budziska.
    4. 13. Marianna Ludwika Rogowska urodzony(a) 14 sier. 1821, Budziska.
    5. Franciszek Rogowski urodzony(a) 17 maj 1824, Budziska.
    6. Adam Rogowski urodzony(a) 21 gru. 1827, Budziska.
    7. Paweł Rogowski urodzony(a) 7 wrz. 1830, Budziska.
    8. Paweł Rogowski urodzony(a) 18 mar. 1832, Budziska.

  13. 28.  Jan Nepomucen Wielgopolanin urodzony(a) 17 maj 1802, Budziska (syn Melchior Wielgopolanin oraz Petronella Duszyńska).

    Jan poślubił(a) Magdalena Śluzek 5 maj 1822, Latowicz. Magdalena (córka Maciej Śluzek oraz Wiktoria Kosut) urodzony(a) 21 lip. 1805, Redzyńskie. [Arkusz rodzinny]


  14. 29.  Magdalena Śluzek urodzony(a) 21 lip. 1805, Redzyńskie (córka Maciej Śluzek oraz Wiktoria Kosut).
    Dzieci:
    1. Anastazja Wielgopolanin urodzony(a) 26 gru. 1823, Budziska.
    2. Franciszka Wielgopolanin urodzony(a) 28 wrz. 1825, Budziska; zgon 18 luty 1910, Laliny.
    3. 14. Łukasz Wielgopolanin urodzony(a) 7 paź. 1830, Redzyńskie.
    4. Agnieszka Wielgopolanin urodzony(a) 31 sty. 1833, Redzyńskie.
    5. Krystyna Wielgopolanin urodzony(a) 21 lip. 1835, Redzyńskie.
    6. Józef Wielgopolanin urodzony(a) 1840, Redzyńskie.
    7. Antoni Wielgopolanin urodzony(a) 11 mar. 1840, Redzyńskie.
    8. Marianna Wielgopolanin urodzony(a) 15 maj 1842, Redzyńskie.

  15. 30.  Michał Dyła urodzony(a) 22 wrz. 1807, Wielgolas (syn Roch Dyła oraz Teresa Zarzycka).

    Michał poślubił(a) Julianna Soćko 10 luty 1828, Latowicz. Julianna (córka Paweł Soćko oraz Wiktoria Bogus) urodzony(a) 1810. [Arkusz rodzinny]


  16. 31.  Julianna Soćko urodzony(a) 1810 (córka Paweł Soćko oraz Wiktoria Bogus).
    Dzieci:
    1. Augustyn Dyła urodzony(a) 25 sier. 1829, Wielgolas.
    2. 15. Anastazja Dyła urodzony(a) 14 luty 1833, Wielgolas.
    3. Henryk Dyła urodzony(a) 10 sier. 1836, Wielgolas.
    4. Mateusz Dyła urodzony(a) 1 wrz. 1839, Wielgolas.