Sabakowie

Genealogia rodu Sabaków i rodzin spokrewnionych

Franciszek Kowalski

Franciszek Kowalski

Mężczyzna 1883 -

Pokolenia:      Standartowe    |    Pionowo    |    Kompaktowe    |    Boks    |    Tekst    |    Rodowód    |    Wykres kołowy    |    Media    |    PDF

Pokolenie: 1

  1. 1.  Franciszek Kowalski urodzony(a) 1 wrz. 1883, Redzyńskie (syn Antoni Kowalski oraz Antonina Świątek).

    Franciszek poślubił(a) Stefania Mućko 30 kwie. 1923, Latowicz. Stefania (córka Jan Mućko oraz Marianna Świątek) urodzony(a) 10 sty. 1903, Budziska. [Arkusz rodzinny]


Pokolenie: 2

  1. 2.  Antoni Kowalski urodzony(a) 31,05.1853, Redzyńskie (syn Filip Jakub Kowalski oraz Zuzanna Pielasa).

    Antoni poślubił(a) Antonina Świątek 16 luty 1873, Latowicz. Antonina (córka Franciszek Świątek oraz Weronika Nidek) urodzony(a) 31 maj 1850, Strachomin. [Arkusz rodzinny]


  2. 3.  Antonina Świątek urodzony(a) 31 maj 1850, Strachomin (córka Franciszek Świątek oraz Weronika Nidek).
    Dzieci:
    1. Stanisław Kowalski urodzony(a) 26 kwie. 1874, Redzyńskie.
    2. Marianna Kowalska urodzony(a) 7 czer. 1876, Redzyńskie.
    3. Jan Kowalski urodzony(a) 27 gru. 1878, Redzyńskie.
    4. Aleksandra Kowalska urodzony(a) 27 gru. 1878, Redzyńskie.
    5. Helena Kowalska urodzony(a) 12 luty 1881, Redzyńskie.
    6. 1. Franciszek Kowalski urodzony(a) 1 wrz. 1883, Redzyńskie.
    7. Jan Kowalski urodzony(a) 4 czer. 1885, Redzyńskie.
    8. Ignacy Kowalski urodzony(a) 8 czer. 1888, Redzyńskie.


Pokolenie: 3

  1. 4.  Filip Jakub Kowalski urodzony(a) 30 kwie. 1823, Redzyńskie (syn Szymon Kowalski oraz Krystyna Gielo).

    Filip poślubił(a) Zuzanna Pielasa 10 lip. 1842, Latowicz. Zuzanna (córka Franciszek Pielasa oraz Marianna Śluzek) urodzony(a) 3 sier. 1823, Chyżyny. [Arkusz rodzinny]


  2. 5.  Zuzanna Pielasa urodzony(a) 3 sier. 1823, Chyżyny (córka Franciszek Pielasa oraz Marianna Śluzek).
    Dzieci:
    1. Karol Kowalski urodzony(a) 1844, Redzyńskie.
    2. Klara Kowalska urodzony(a) 7 sier. 1845, Redzyńskie.
    3. Julianna Kowalska urodzony(a) 20 maj 1848, Redzyńskie.
    4. Marianna Kowalska urodzony(a) 18 lip. 1850, Redzyńskie; zgon 18 sty. 1890, Redzyńskie.
    5. 2. Antoni Kowalski urodzony(a) 31,05.1853, Redzyńskie.
    6. Jan Kowalski urodzony(a) 15 maj 1856, Redzyńskie.
    7. Tomasz Kowalski urodzony(a) 18 gru. 1858, Redzyńskie.
    8. Anastazja Kowalska urodzony(a) 24 gru. 1859, Redzyńskie.
    9. Anastazja Kowalska urodzony(a) 21 gru. 1862, Redzyńskie.
    10. Franciszka Kowalska urodzony(a) 30 mar. 1864, Redzyńskie.
    11. Piotr Kowalski urodzony(a) 23 kwie. 1867, Redzyńskie.

  3. 6.  Franciszek Świątek urodzony(a) 12 paź. 1807, Strachomin (syn Mikołaj Świątek oraz Małgorzata Reda).

    Franciszek poślubił(a) Weronika Nidek 18 luty 1827, Latowicz. Weronika (córka Bernard Niedek oraz Katarzyna Ryfka (Zatorska)) urodzony(a) 11 lip. 1806, Strachomin. [Arkusz rodzinny]


  4. 7.  Weronika Nidek urodzony(a) 11 lip. 1806, Strachomin (córka Bernard Niedek oraz Katarzyna Ryfka (Zatorska)).
    Dzieci:
    1. Zuzanna Świątek urodzony(a) 14 wrz. 1829, Strachomin.
    2. Jan Świątek urodzony(a) 21 czer. 1833, Strachomin.
    3. Ignacy Świątek urodzony(a) 1 luty 1837, Strachomin.
    4. Stanisław Świątek urodzony(a) 22 wrz. 1839, Strachomin.
    5. Marianna Świątek urodzony(a) 27 luty 1842, Strachomin.
    6. Salomea Świątek urodzony(a) 30 paź. 1843, Strachomin.
    7. Julianna Świątek urodzony(a) 29 paź. 1844, Strachomin; zgon 21 list. 1884, Laliny.
    8. Marianna Świątek urodzony(a) 24 mar. 1847, Strachomin; zgon 6 sty. 1922, Wężyczyn.
    9. 3. Antonina Świątek urodzony(a) 31 maj 1850, Strachomin.


Pokolenie: 4

  1. 8.  Szymon Kowalski urodzony(a) 1786 (syn Adalbertus Kowalski oraz Małgorzata Kowalska).

    Szymon poślubił(a) Krystyna Gielo 25 luty 1810, Latowicz. Krystyna (córka Tomasz Gielo oraz Katarzyna Reda) urodzony(a) 11 mar. 1794, Strachomin. [Arkusz rodzinny]


  2. 9.  Krystyna Gielo urodzony(a) 11 mar. 1794, Strachomin (córka Tomasz Gielo oraz Katarzyna Reda).
    Dzieci:
    1. Antonina Marianna Kowalska urodzony(a) 31 maj 1811, Redzyńskie.
    2. Ignacy Piotr Kowalski urodzony(a) 29 lip. 1812, Redzyńskie.
    3. Rozalia Marianna Kowalska urodzony(a) 1 wrz. 1813, Redzyńskie; zgon 24 sty. 1885, Laliny.
    4. Kacper Antoni Kowalski urodzony(a) 9 sty. 1816, Redzyńskie.
    5. Hilary Paweł Kowalski urodzony(a) 12 sty. 1817, Redzyńskie.
    6. Łukasz Franciszek Kowalski urodzony(a) 16 paź. 1820, Redzyńskie.
    7. Jędrzej Grzegorz Kowalski urodzony(a) 26 list. 1821, Redzyńskie.
    8. 4. Filip Jakub Kowalski urodzony(a) 30 kwie. 1823, Redzyńskie.

  3. 10.  Franciszek Pielasa urodzony(a) 3 gru. 1781, Chyżyny (syn Jan Pielasa oraz Petronella Jaworska).

    Franciszek poślubił(a) Marianna Śluzek 25 luty 1810, Latowicz. Marianna (córka Baltazar Śluzek oraz Franciszka Chrzyptowicz) urodzony(a) 17 sty. 1790, Redzyńskie. [Arkusz rodzinny]


  4. 11.  Marianna Śluzek urodzony(a) 17 sty. 1790, Redzyńskie (córka Baltazar Śluzek oraz Franciszka Chrzyptowicz).
    Dzieci:
    1. Wojciech Franciszek Pielasa urodzony(a) 11 wrz. 1812, Chyżyny.
    2. Piotr Paweł Pielasa urodzony(a) 29 czer. 1815, Chyżyny.
    3. Kazimierz Maciej Pielasa urodzony(a) 27 luty 1818, Chyżyny.
    4. Rafał Franciszek Pielasa urodzony(a) 9 paź. 1820, Chyżyny.
    5. 5. Zuzanna Pielasa urodzony(a) 3 sier. 1823, Chyżyny.
    6. Jakub Pielasa urodzony(a) 18 lip. 1826, Chyżyny.
    7. Marianna Pielasa urodzony(a) 28 luty 1829, Chyżyny.
    8. Bernard Pielasa urodzony(a) 27 maj 1832, Chyżyny.
    9. Leon Pielasa urodzony(a) 8 kwie. 1835, Chyżyny.

  5. 12.  Mikołaj Świątek urodzony(a) 11 gru. 1764, Strachomin (syn Walenty Świątek oraz Katarzyna Gajowniczek).

    Mikołaj poślubił(a) Małgorzata Reda 23 luty 1794, Latowicz. Małgorzata (córka Franciszek Reda oraz Marianna Rechnio) urodzony(a) 13 lip. 1777, Strachomin. [Arkusz rodzinny]


  6. 13.  Małgorzata Reda urodzony(a) 13 lip. 1777, Strachomin (córka Franciszek Reda oraz Marianna Rechnio).
    Dzieci:
    1. Katarzyna Świątek urodzony(a) 26 kwie. 1796, Strachomin.
    2. Jan Świątek urodzony(a) 28 sty. 1798, Strachomin.
    3. Kunegunda Świątek urodzony(a) 24 czer. 1800, Strachomin; zgon 5 maj 1805, Strachomin.
    4. Konstancja Świątek urodzony(a) 19 luty 1803, Strachomin; zgon 12 maj 1805, Strachomin.
    5. Ludwika Świątek urodzony(a) 25 kwie. 1805, Strachomin.
    6. 6. Franciszek Świątek urodzony(a) 12 paź. 1807, Strachomin.
    7. Izydor Świątek urodzony(a) 4 kwie. 1810, Strachomin.
    8. Roch Piotr Świątek urodzony(a) 13 sier. 1812, Strachomin.
    9. Bonifacy Jan Świątek urodzony(a) 19 czer. 1815, Strachomin.
    10. Teresa Jadwiga Świątek urodzony(a) 16 paź. 1820, Strachomin.

  7. 14.  Bernard Niedek urodzony(a) 19 maj 1775, Strachomin (syn Kazimierz Miedek (Nidek) oraz Franciszka Kozianka).

    Bernard — Katarzyna Ryfka (Zatorska). [Arkusz rodzinny]


  8. 15.  Katarzyna Ryfka (Zatorska)
    Dzieci:
    1. Remigiusz Niedek urodzony(a) 2 wrz. 1799, Strachomin; zgon 1 list. 1799, Strachomin.
    2. Baltazar Miedek urodzony(a) 6 sty. 1801, Strachomin.
    3. Marianna Nidek urodzony(a) 6 kwie. 1803, Strachomin.
    4. Elżbieta Niedek urodzony(a) 29 czer. 1805, Strachomin; zgon 5 lip. 1805, Strachomin.
    5. 7. Weronika Nidek urodzony(a) 11 lip. 1806, Strachomin.
    6. Zofia Julianna Niedek urodzony(a) 18 czer. 1809, Strachomin.
    7. Łucja Marianna Niedek urodzony(a) 9 gru. 1811, Strachomin; zgon 28 gru. 1814, Strachomin.
    8. Karolina Jozefa Nidek urodzony(a) 31 paź. 1814, Strachomin.
    9. Anastazja Konstancja Niedek urodzony(a) 10 kwie. 1817, Strachomin; zgon 12 wrz. 1819, Strachomin.
    10. Apolonia Nidek urodzony(a) 1821, Strachomin.


Pokolenie: 5

  1. 18.  Tomasz Gielo (syn N Gielo).

    Tomasz poślubił(a) Katarzyna Reda 1 luty 1784, Latowicz. Katarzyna (córka Marcin Reda oraz Marianna Rechniowa) urodzony(a) 26 list. 1760, Strachomin. [Arkusz rodzinny]


  2. 19.  Katarzyna Reda urodzony(a) 26 list. 1760, Strachomin (córka Marcin Reda oraz Marianna Rechniowa).
    Dzieci:
    1. Karol Boromeusz Gielo urodzony(a) 4 list. 1785, Strachomin.
    2. Kornelia Gielo urodzony(a) 23 wrz. 1787, Strachomin; zgon 7 sty. 1788, Strachomin.
    3. Teresa Gielo urodzony(a) 19 paź. 1788, Strachomin.
    4. Filip Jakub Gielo urodzony(a) 1 maj 1790, Strachomin; zgon 5 gru. 1790, Strachomin.
    5. Józefat Gielo urodzony(a) 24 wrz. 1791, Strachomin.
    6. 9. Krystyna Gielo urodzony(a) 11 mar. 1794, Strachomin.
    7. Marianna Gielo urodzony(a) 7 sier. 1796, Strachomin; zgon 11 sier. 1796, Strachomin.
    8. Adalbertus Gielo urodzony(a) 24 kwie. 1798, Strachomin; zgon 11 kwie. 1799, Strachomin.
    9. Marcin Gielo urodzony(a) 9 wrz. 1800, Strachomin.
    10. Marianna Gielo urodzony(a) 27 czer. 1803, Strachomin.
    11. Piotr Gielo urodzony(a) 1 czer. 1806, Strachomin.

  3. 20.  Jan Pielasa (syn N Pielasa).

    Jan poślubił(a) Petronella Jaworska 4 luty 1781, Latowicz. Petronella (córka Franciszek Jaworski oraz Zofia) urodzony(a) 3 lip. 1761, Chyżyny. [Arkusz rodzinny]


  4. 21.  Petronella Jaworska urodzony(a) 3 lip. 1761, Chyżyny (córka Franciszek Jaworski oraz Zofia).
    Dzieci:
    1. 10. Franciszek Pielasa urodzony(a) 3 gru. 1781, Chyżyny.
    2. Łucja Pielasa urodzony(a) 12 gru. 1783, Chyżyny.
    3. Tekla Pielasa urodzony(a) 1 paź. 1786, Chyżyny; zgon 8 gru. 1788, Chyżyny.
    4. Kunegunda Pielasa urodzony(a) 30 lip. 1788, Chyżyny; zgon 6 mar. 1795, Chyżyny.
    5. Walenty Pielasa urodzony(a) 14 luty 1791, Chyżyny; zgon 21 mar. 1791, Chyżyny.
    6. Joanna Pielasa urodzony(a) 24 czer. 1792, Chyżyny; zgon 24 luty 1794, Chyżyny.
    7. Tomasz Pielasa urodzony(a) 23 wrz. 1794, Chyżyny; zgon 16 luty 1795, Chyżyny.
    8. Jan Pielasa urodzony(a) 1796, Chyżyny.
    9. Piotr Pielasa urodzony(a) 20 paź. 1799, Chyżyny; zgon 22 kwie. 1800, Chyżyny.
    10. Faustyn Pielasa urodzony(a) 15 luty 1804, Chyżyny.

  5. 22.  Baltazar Śluzek (syn N Śluzek).

    Baltazar poślubił(a) Franciszka Chrzyptowicz 15 luty 1784, Latowicz. Franciszka (córka Sebastian Chrzyptowicz oraz Anastazja) urodzony(a) 15 kwie. 1763, Redzyńskie; zgon 3 luty 1825, Redzyńskie. [Arkusz rodzinny]


  6. 23.  Franciszka Chrzyptowicz urodzony(a) 15 kwie. 1763, Redzyńskie (córka Sebastian Chrzyptowicz oraz Anastazja); zgon 3 luty 1825, Redzyńskie.
    Dzieci:
    1. Adam Śluzek urodzony(a) 25 gru. 1784, Redzyńskie; zgon 12 luty 1787, Redzyńskie.
    2. Regina Śluzek urodzony(a) 14 czer. 1787, Redzyńskie; zgon 2 sty. 1806, Redzyńskie.
    3. Marcella Śluzek urodzony(a) 17 sty. 1790, Redzyńskie; zgon 4 wrz. 1809, Laliny.
    4. 11. Marianna Śluzek urodzony(a) 17 sty. 1790, Redzyńskie.
    5. Kajetan Śluzek urodzony(a) 7 sier. 1792, Redzyńskie; zgon 12 kwie. 1799, Redzyńskie.

  7. 24.  Walenty Świątek urodzony(a) 1728, Strachomin (syn N Świątek); zgon 24 gru. 1792, Strachomin.

    Walenty — Katarzyna Gajowniczek. Katarzyna urodzony(a) 1735, Strachomin; zgon 13 sty. 1795, Strachomin. [Arkusz rodzinny]


  8. 25.  Katarzyna Gajowniczek urodzony(a) 1735, Strachomin; zgon 13 sty. 1795, Strachomin.
    Dzieci:
    1. Krystyna Świątek urodzony(a) 12 wrz. 1756, Strachomin.
    2. Katarzyna Świątek
    3. Anastazja Świątek urodzony(a) 27 gru. 1761, Strachomin.
    4. 12. Mikołaj Świątek urodzony(a) 11 gru. 1764, Strachomin.
    5. Benedykt Świątek urodzony(a) 16 lip. 1767, Strachomin.
    6. Paweł Świątek urodzony(a) 1 lip. 1770, Strachomin.
    7. Grzegorz Świątek urodzony(a) 28 maj 1773, Strachomin.
    8. Aleksander Świątek urodzony(a) 3 maj 1776, Strachomin.
    9. Scholastyka Świątek urodzony(a) 17 luty 1779, Strachomin.

  9. 26.  Franciszek Reda (syn N Reda); zgon 20 luty 1813, Strachomin.

    Franciszek poślubił(a) Marianna Rechnio 15 luty 1767, Latowicz. [Arkusz rodzinny]


  10. 27.  Marianna Rechnio
    Dzieci:
    1. Karol Reda urodzony(a) 7 list. 1768, Strachomin.
    2. Cyprian Reda urodzony(a) 14 wrz. 1771, Strachomin; zgon 21 wrz. 1771, Strachomin.
    3. Katarzyna Reda urodzony(a) 24 list. 1772, Strachomin; zgon 18 wrz. 1799, Redzyńskie.
    4. Franciszek Reda Reda urodzony(a) 11 paź. 1775, Strachomin; zgon 24 sier. 1776, Strachomin.
    5. 13. Małgorzata Reda urodzony(a) 13 lip. 1777, Strachomin.
    6. Krystyna Reda urodzony(a) 14 wrz. 1780, Strachomin.
    7. Jędrzej Reda urodzony(a) 16 paź. 1783, Strachomin.
    8. Jan Reda urodzony(a) 26 czer. 1787, Strachomin.
    9. Damazy Reda urodzony(a) 13 gru. 1791, Strachomin; zgon 30 kwie. 1808, Strachomin.

  11. 28.  Kazimierz Miedek (Nidek) urodzony(a) 1744 (syn N Niedek); zgon 18 luty 1820, Strachomin.

    Kazimierz poślubił(a) Franciszka Kozianka Franciszka urodzony(a) 1744; zgon 28 sty. 1814, Strachomin. [Arkusz rodzinny]


  12. 29.  Franciszka Kozianka urodzony(a) 1744; zgon 28 sty. 1814, Strachomin.
    Dzieci:
    1. Andrzej Miedek urodzony(a) 4 luty 1770, Strachomin.
    2. Karol Niedek urodzony(a) 10 list. 1772, Strachomin; zgon 17 list. 1772, Strachomin.
    3. Franciszek Miedek urodzony(a) 10 kwie. 1774, Strachomin; zgon 14 maj 1775, Strachomin.
    4. 14. Bernard Niedek urodzony(a) 19 maj 1775, Strachomin.
    5. Justyna Nidek urodzony(a) 27 czer. 1779, Strachomin.
    6. Grzegorz Nidek urodzony(a) 13 mar. 1782, Strachomin.
    7. Komelia Nidek urodzony(a) 18 wrz. 1785, Strachomin.
    8. Julianna Niedek urodzony(a) 13 sier. 1788, Strachomin.
    9. Helena Nidek urodzony(a) 2 sier. 1790, Strachomin.
    10. Aleksandra Niedek urodzony(a) 14 kwie. 1793, Strachomin.