Sabakowie

Genealogia rodu Sabaków i rodzin spokrewnionych

Stanisław Prus

Stanisław Prus

Mężczyzna 1877 -

Pokolenia:      Standartowe    |    Pionowo    |    Kompaktowe    |    Boks    |    Tekst    |    Rodowód    |    Wykres kołowy    |    Media    |    PDF

Pokolenie: 1

  1. 1.  Stanisław Prus urodzony(a) 24 kwie. 1877, Transbór (syn Ludwik Prus oraz Marcella Wiechetek).

    Stanisław poślubił(a) Katarzyna Całka 30 sty. 1899, Latowicz. Katarzyna (córka Józef Całka oraz Marianna Pęśko) urodzony(a) 4 kwie. 1880, Redzyńskie. [Arkusz rodzinny]

    Dzieci:
    1. Jan Prus urodzony(a) 5 lip. 1900, Redzyńskie.
    2. Marianna Prus urodzony(a) 24 sier. 1902, Redzyńskie.
    3. Natalia Prus urodzony(a) 5 wrz. 1904, Redzyńskie.
    4. Stanisława Prus urodzony(a) 26 kwie. 1906, Redzyńskie; zgon 10 paź. 1987, Laliny.
    5. Władysław Prus urodzony(a) 27 czer. 1908, Redzyńskie.
    6. Stefan Prus urodzony(a) 27 sier. 1910, Redzyńskie.
    7. Dominik Prus urodzony(a) 18 paź. 1912, Redzyńskie.
    8. Edward Prus urodzony(a) 22 lip. 1914, Redzyńskie.
    9. Żyjący
    10. Żyjący
    11. Żyjący

Pokolenie: 2

  1. 2.  Ludwik Prus urodzony(a) 26 sier. 1840, Chyżyny (syn Antoni Balcer Prus oraz Anastazja Bobotek).

    Ludwik poślubił(a) Marcella Wiechetek 30 sty. 1860, Latowicz. Marcella (córka Piotr Wiechetek oraz Elzbieta Małgorzata Chrzyptowicz) urodzony(a) 9 sty. 1841, Redzyńskie. [Arkusz rodzinny]


  2. 3.  Marcella Wiechetek urodzony(a) 9 sty. 1841, Redzyńskie (córka Piotr Wiechetek oraz Elzbieta Małgorzata Chrzyptowicz).
    Dzieci:
    1. Franciszka Prus urodzony(a) 11 list. 1861, Transbór.
    2. Jan Prus urodzony(a) 1 list. 1864, Transbór.
    3. Katarzyna Prus urodzony(a) 18 sier. 1866, Transbór.
    4. Tomasz Prus urodzony(a) 28 list. 1869, Transbór.
    5. Marianna Prus urodzony(a) 30 czer. 1872, Transbór.
    6. 1. Stanisław Prus urodzony(a) 24 kwie. 1877, Transbór.
    7. Anna Prus urodzony(a) 25 czer. 1881, Transbór; zgon 9 list. 1963, Redzyńskie.


Pokolenie: 3

  1. 4.  Antoni Balcer Prus urodzony(a) 7 sty. 1814, Chyżyny (syn Hilary (Paweł) Prus oraz Helena Chróst).

    Antoni poślubił(a) Anastazja Bobotek 2 luty 1834, Latowicz. Anastazja (córka Sylwester Bobotek oraz Joanna Rybak) urodzony(a) 1 sty. 1819, Chyżyny. [Arkusz rodzinny]


  2. 5.  Anastazja Bobotek urodzony(a) 1 sty. 1819, Chyżyny (córka Sylwester Bobotek oraz Joanna Rybak).
    Dzieci:
    1. Marianna Prus urodzony(a) 9 mar. 1835, Chyżyny.
    2. Michał Prus urodzony(a) 22 wrz. 1836, Chyżyny.
    3. Marianna Prus urodzony(a) 9 kwie. 1838, Chyżyny.
    4. 2. Ludwik Prus urodzony(a) 26 sier. 1840, Chyżyny.
    5. Tomasz Prus urodzony(a) 9 gru. 1842, Chyżyny.
    6. Jan Prus urodzony(a) 20 sty. 1845, Chyżyny.
    7. Kazimierz Prus urodzony(a) 23 luty 1847, Chyżyny.
    8. Julia Prus urodzony(a) 16 maj 1849, Chyżyny.
    9. Ludwika Prus urodzony(a) 14 sier. 1851, Chyżyny; zgon 7 list. 1917, Laliny.
    10. Agnieszka Prus urodzony(a) 24 sty. 1854, Chyżyny.
    11. Marianna Prus urodzony(a) 8 gru. 1858, Chyżyny.
    12. Ignacy Prus urodzony(a) 15 mar. 1861, Chyżyny.
    13. Weronika Prus urodzony(a) 5 luty 1864, Chyżyny.

  3. 6.  Piotr Wiechetek urodzony(a) 24 lip. 1810, Redzyńskie (syn Adalbertus Wiechetek oraz Apolonia Śluzek).

    Piotr poślubił(a) Elzbieta Małgorzata Chrzyptowicz 15 luty 1829, Latowicz. Elzbieta (córka Franciszek Chrzyptowicz oraz Katarzyna Świeczka) urodzony(a) 29 czer. 1811, Redzyńskie. [Arkusz rodzinny]


  4. 7.  Elzbieta Małgorzata Chrzyptowicz urodzony(a) 29 czer. 1811, Redzyńskie (córka Franciszek Chrzyptowicz oraz Katarzyna Świeczka).
    Dzieci:
    1. Mateusz Wiechetek urodzony(a) 16 wrz. 1830, Redzyńskie.
    2. Franciszek Wiechetek urodzony(a) 2 paź. 1833, Redzyńskie.
    3. Marianna Wiechetek urodzony(a) 9 gru. 1835, Redzyńskie.
    4. Katarzyna Wiechetek urodzony(a) 2 maj 1837, Redzyńskie; zgon 24 kwie. 1891, Laliny.
    5. 3. Marcella Wiechetek urodzony(a) 9 sty. 1841, Redzyńskie.
    6. Jan Wiechetek urodzony(a) 15 czer. 1843, Redzyńskie.
    7. Marianna Wiechetek urodzony(a) 29 paź. 1845, Redzyńskie.
    8. Damian Wiechetek urodzony(a) 29 paź. 1845, Redzyńskie.
    9. Wincenty Wiechetek urodzony(a) 19 lip. 1847, Redzyńskie.
    10. Wojciech Wiechetek urodzony(a) 21 kwie. 1851, Redzyńskie.
    11. Agnieszka Wiechetek urodzony(a) 4 maj 1853, Redzyńskie.


Pokolenie: 4

  1. 8.  Hilary (Paweł) Prus urodzony(a) 11 maj 1789, Chyżyny (syn Andrzej Prus oraz Krystyna Świątek).

    Hilary poślubił(a) Helena Chróst 10 luty 1811, Latowicz. Helena (córka Mikołaj Chróst oraz Urszula Śledź) urodzony(a) 23 maj 1791, Kamionka. [Arkusz rodzinny]


  2. 9.  Helena Chróst urodzony(a) 23 maj 1791, Kamionka (córka Mikołaj Chróst oraz Urszula Śledź).
    Dzieci:
    1. Stanisław Jakub Prus urodzony(a) 9 maj 1812, Chyżyny.
    2. 4. Antoni Balcer Prus urodzony(a) 7 sty. 1814, Chyżyny.
    3. Marianna Elżbieta Prus urodzony(a) 13 sier. 1816, Chyżyny.
    4. Polikarp Paweł Prus urodzony(a) 26 sty. 1819, Chyżyny.
    5. Karol Teodor Prus urodzony(a) 5 list. 1820, Chyżyny.
    6. Gabriel Prus urodzony(a) 13 mar. 1823, Chyżyny.
    7. Józef Prus urodzony(a) 2 lip. 1825, Chyżyny.
    8. Katarzyna Prus urodzony(a) 9 list. 1827, Chyżyny.
    9. Zuzanna Prus urodzony(a) 15 wrz. 1830, Chyżyny.

  3. 10.  Sylwester Bobotek urodzony(a) 1 sty. 1781, Chyżyny (syn Tadeusz Bobotek oraz Agnieszka Borówek).

    Sylwester poślubił(a) Joanna Rybak 25 luty 1810, Latowicz. Joanna (córka Stanisław Rybak oraz Katarzyna Zwierz) urodzony(a) 28 gru. 1790, Transbór. [Arkusz rodzinny]


  4. 11.  Joanna Rybak urodzony(a) 28 gru. 1790, Transbór (córka Stanisław Rybak oraz Katarzyna Zwierz).
    Dzieci:
    1. Agnieszka Bobotek urodzony(a) 21 sty. 1812, Chyżyny.
    2. Maciej Bobotek urodzony(a) 23 luty 1815, Chyżyny.
    3. Katarzyna Karolina Bobotek urodzony(a) 6 list. 1816, Chyżyny.
    4. 5. Anastazja Bobotek urodzony(a) 1 sty. 1819, Chyżyny.
    5. Małgorzata Bobotek urodzony(a) 8 czer. 1822, Chyżyny.
    6. Stanisław Bobotek urodzony(a) 29 kwie. 1827, Chyżyny.
    7. Marianna Bobotek urodzony(a) 15 sier. 1832, Chyżyny.

  5. 12.  Adalbertus Wiechetek urodzony(a) 28 kwie. 1778, Redzyńskie (syn Augustyn Wiechetek oraz Krystyna Kusio).

    Adalbertus poślubił(a) Apolonia Śluzek 20 sty. 1800, Latowicz. Apolonia (córka Józef Śluzek oraz Apolonia Rechnio) urodzony(a) 20 luty 1781, Redzyńskie. [Arkusz rodzinny]


  6. 13.  Apolonia Śluzek urodzony(a) 20 luty 1781, Redzyńskie (córka Józef Śluzek oraz Apolonia Rechnio).
    Dzieci:
    1. Agnieszka Wiechetek urodzony(a) 27 sty. 1802, Redzyńskie; zgon 28 sty. 1874, Laliny.
    2. Józefa Wiechetek urodzony(a) 18 mar. 1804, Redzyńskie; zgon 6 kwie. 1805, Redzyńskie.
    3. Onufry Wiechetek urodzony(a) 1 czer. 1806, Redzyńskie; zgon 10 sier. 1807, Redzyńskie.
    4. Marianna Wiechetek urodzony(a) 19 sier. 1808, Redzyńskie; zgon 4 wrz. 1809, Redzyńskie.
    5. 6. Piotr Wiechetek urodzony(a) 24 lip. 1810, Redzyńskie.
    6. Monika Katarzyna Wiechetek urodzony(a) 8 maj 1813, Redzyńskie.
    7. Szymon Rafał Wiechetek urodzony(a) 22 paź. 1815, Redzyńskie.
    8. Kazimierz Ignacy Wiechetek urodzony(a) 17 luty 1818, Redzyńskie.
    9. Krzysztof Piotr Wiechetek urodzony(a) 26 lip. 1820, Redzyńskie.
    10. Tekla Wiechetek urodzony(a) 11 wrz. 1824, Redzyńskie.
    11. Franciszek Wiechetek urodzony(a) 27 mar. 1827, Redzyńskie.

  7. 14.  Franciszek Chrzyptowicz urodzony(a) 15 kwie. 1763, Redzyńskie (syn Sebastian Chrzyptowicz oraz Anastazja).

    Franciszek poślubił(a) Katarzyna Świeczka 31 sty. 1796, Latowicz. Katarzyna (córka Tomasz Świeczka oraz Agnieszka Cygan) urodzony(a) 17 mar. 1779, Wielgolas. [Arkusz rodzinny]


  8. 15.  Katarzyna Świeczka urodzony(a) 17 mar. 1779, Wielgolas (córka Tomasz Świeczka oraz Agnieszka Cygan).
    Dzieci:
    1. Krystyna Chrzyptowicz urodzony(a) 22 lip. 1799, Redzyńskie; zgon 22 luty 1803, Redzyńskie.
    2. Wincenty Chrzyptowicz urodzony(a) 7 kwie. 1802, Redzyńskie; zgon 24 kwie. 1802, Redzyńskie.
    3. Żyjący
    4. Idzi Chrzyptowicz urodzony(a) 5 wrz. 1806, Redzyńskie.
    5. Żyjący
    6. Marianna Chrzyptowicz urodzony(a) 25 mar. 1809, Redzyńskie.
    7. 7. Elzbieta Małgorzata Chrzyptowicz urodzony(a) 29 czer. 1811, Redzyńskie.
    8. Brygida Chrzyptowicz urodzony(a) 7 paź. 1813, Redzyńskie.
    9. Rozalia Chrzyptowicz urodzony(a) 26 sier. 1817, Redzyńskie.


Pokolenie: 5

  1. 16.  Andrzej Prus urodzony(a) 23 gru. 1760, Chyżyny (syn Adalbert Prus oraz Apolonia).

    Andrzej poślubił(a) Krystyna Świątek 1781, Latowicz. Krystyna (córka Walenty Świątek oraz Katarzyna Gajowniczek) urodzony(a) 12 wrz. 1756, Strachomin. [Arkusz rodzinny]


  2. 17.  Krystyna Świątek urodzony(a) 12 wrz. 1756, Strachomin (córka Walenty Świątek oraz Katarzyna Gajowniczek).
    Dzieci:
    1. Julianna Prus urodzony(a) 15 luty 1784, Chyżyny.
    2. Janina Prus urodzony(a) 12 czer. 1787, Chyżyny; zgon 19 kwie. 1788, Chyżyny.
    3. 8. Hilary (Paweł) Prus urodzony(a) 11 maj 1789, Chyżyny.
    4. Leon Prus urodzony(a) 10 kwie. 1792, Chyżyny; zgon 16 luty 1795, Chyżyny.
    5. Józefa Prus urodzony(a) 1796, Chyżyny.
    6. Filip Prus urodzony(a) 28 maj 1799, Chyżyny; zgon 24 paź. 1799, Chyżyny.

  3. 18.  Mikołaj Chróst (syn N Chrust).

    Mikołaj poślubił(a) Urszula Śledź 12 lip. 1789, Latowicz. [Arkusz rodzinny]


  4. 19.  Urszula Śledź
    Dzieci:
    1. 9. Helena Chróst urodzony(a) 23 maj 1791, Kamionka.
    2. Błażej Chróst urodzony(a) 3 luty 1793, Kamionka; zgon 8 luty 1794, Kamionka.
    3. Karol Chróst urodzony(a) 4 list. 1794, Kamionka; zgon 19 maj 1795, Kamionka.
    4. Franciszek Chróst urodzony(a) 28 mar. 1796, Kamionka.
    5. Zuzanna Chróst urodzony(a) 9 sier. 1798, Kamionka.
    6. Joanna Chróst urodzony(a) 19 paź. 1800, Kamionka; zgon 31 lip. 1808, Kamionka.
    7. Tomasz Chróst urodzony(a) 13 gru. 1803, Kamionka; zgon 27 lip. 1808, Kamionka.
    8. Daniel Chróst urodzony(a) 19 sty. 1806, Kamionka; zgon 22 wrz. 1807, Kamionka.
    9. Elżbieta Chróst urodzony(a) 9 lip. 1808, Kamionka.

  5. 20.  Tadeusz Bobotek urodzony(a) 1750 (syn Żyjący); zgon 25 maj 1808, Chyżyny.

    Tadeusz poślubił(a) Agnieszka Borówek 24 sty. 1779, Latowicz. [Arkusz rodzinny]


  6. 21.  Agnieszka Borówek (córka Żyjący).
    Dzieci:
    1. Antonina Bobotek urodzony(a) 8 czer. 1779, Chyżyny.
    2. 10. Sylwester Bobotek urodzony(a) 1 sty. 1781, Chyżyny.
    3. Julianna Bobotek urodzony(a) 22 czer. 1783, Chyżyny.
    4. Jakub Bobotek urodzony(a) 24 lip. 1785, Chyżyny.
    5. Jadwiga Bobotek urodzony(a) 11 paź. 1787, Chyżyny; zgon 15 sier. 1788, Chyżyny.
    6. Antonina Bobotko urodzony(a) 12 maj 1789, Chyżyny.
    7. Cecylia Bobotek urodzony(a) 28 list. 1790, Chyżyny; zgon 29 sty. 1795, Chyżyny.
    8. Jan Bobotek urodzony(a) 23 paź. 1792, Chyżyny.

  7. 22.  Stanisław Rybak urodzony(a) 24 list. 1765, Transbór (syn Baltazar Rybak oraz Marianna).

    Stanisław poślubił(a) Katarzyna Zwierz 14 sty. 1787, Latowicz. Katarzyna (córka Grzegorz Zwierz oraz Agnieszka) urodzony(a) 26 list. 1765, Transbór. [Arkusz rodzinny]


  8. 23.  Katarzyna Zwierz urodzony(a) 26 list. 1765, Transbór (córka Grzegorz Zwierz oraz Agnieszka).
    Dzieci:
    1. Dydak Rybak urodzony(a) 13 list. 1787, Transbór.
    2. 11. Joanna Rybak urodzony(a) 28 gru. 1790, Transbór.
    3. Józef Rybak urodzony(a) 19 mar. 1793, Transbór.
    4. Kacper Rybak urodzony(a) 5 sty. 1796, Transbór.
    5. Marianna Rybak urodzony(a) 2 lip. 1798, Transbór.
    6. Kunegunda Rybak urodzony(a) 2 sier. 1801, Transbór.
    7. Izydor Rybak urodzony(a) 26 mar. 1804, Transbór.
    8. Helwa Rybak urodzony(a) 1 sty. 1807, Transbór.
    9. Anastazja Rybak urodzony(a) 1 sty. 1807, Transbór.
    10. Małgorzata Rybak urodzony(a) 4 lip. 1808, Transbór.
    11. Franciszka Rybak urodzony(a) 4 lip. 1808, Transbór.

  9. 24.  Augustyn Wiechetek urodzony(a) 1733, Redzyńskie (syn N Wiechetek); zgon 30 mar. 1818, Redzyńskie.

    Augustyn poślubił(a) Krystyna Kusio 22 list. 1772, Latowicz. Krystyna (córka Piotr Kusio oraz Łucja) urodzony(a) 1748; zgon 14 mar. 1808, Redzyńskie. [Arkusz rodzinny]


  10. 25.  Krystyna Kusio urodzony(a) 1748 (córka Piotr Kusio oraz Łucja); zgon 14 mar. 1808, Redzyńskie.
    Dzieci:
    1. Rozalia Wiechetek urodzony(a) 3 paź. 1773, Redzyńskie.
    2. Łucja Wiechetek urodzony(a) 12 gru. 1775, Redzyńskie.
    3. 12. Adalbertus Wiechetek urodzony(a) 28 kwie. 1778, Redzyńskie.
    4. Jan Wiechetek urodzony(a) 22 paź. 1780, Redzyńskie; zgon 21 czer. 1781, Redzyńskie.
    5. Wincenty Wiechetek urodzony(a) 16 lip. 1782, Redzyńskie.
    6. Teodozja Wiechetek urodzony(a) 3 kwie. 1785, Redzyńskie; zgon 1 paź. 1806, Redzyńskie.
    7. Emericella Wiechetek urodzony(a) 30 sty. 1788, Redzyńskie.

  11. 26.  Józef Śluzek urodzony(a) 17 mar. 1756, Redzyńskie (syn Jakub Śluzek oraz Marianna).

    Józef poślubił(a) Apolonia Rechnio 23 luty 1778, Latowicz. Apolonia (córka Marcin Rechnio oraz Anastazja) urodzony(a) 1756, Oleksianka; zgon 12 mar. 1824, Redzyńskie. [Arkusz rodzinny]


  12. 27.  Apolonia Rechnio urodzony(a) 1756, Oleksianka (córka Marcin Rechnio oraz Anastazja); zgon 12 mar. 1824, Redzyńskie.
    Dzieci:
    1. Salomea Śluzek urodzony(a) 22 list. 1778, Redzyńskie.
    2. 13. Apolonia Śluzek urodzony(a) 20 luty 1781, Redzyńskie.
    3. Anna Śluzek urodzony(a) 29 lip. 1783, Redzyńskie; zgon 19 sty. 1785, Redzyńskie.
    4. Damazy Śluzek urodzony(a) 12 gru. 1785, Redzyńskie.
    5. Euzebiusz Śluzek urodzony(a) 16 gru. 1786, Redzyńskie.
    6. Izabella Śluzek urodzony(a) 28 czer. 1789, Redzyńskie; zgon 17 luty 1845, Redzyńskie.
    7. Agnieszka Śluzek urodzony(a) 22 kwie. 1792, Redzyńskie.
    8. Baltazar Śluzek urodzony(a) 9 sty. 1795, Redzyńskie; zgon 22 paź. 1795, Redzyńskie.
    9. Maciej Śluzek urodzony(a) 25 luty 1797, Redzyńskie.

  13. 28.  Sebastian Chrzyptowicz

    Sebastian — Anastazja. Anastazja urodzony(a) 1734; zgon 14 gru. 1794, Redzyńskie. [Arkusz rodzinny]


  14. 29.  Anastazja urodzony(a) 1734; zgon 14 gru. 1794, Redzyńskie.
    Dzieci:
    1. 14. Franciszek Chrzyptowicz urodzony(a) 15 kwie. 1763, Redzyńskie.
    2. Żyjący
    3. Franciszka Chrzyptowicz urodzony(a) 15 kwie. 1763, Redzyńskie; zgon 3 luty 1825, Redzyńskie.
    4. Żyjący
    5. Ladysław Chrzyptowicz urodzony(a) 3 lip. 1768, Redzyńskie.

  15. 30.  Tomasz Świeczka urodzony(a) 1749, Wielgolas (syn N Świeczka); zgon 6 sty. 1795, Wielgolas.

    Tomasz poślubił(a) Agnieszka Cygan 2 luty 1777, Latowicz. Agnieszka (córka N Cygan) urodzony(a) , Borówek. [Arkusz rodzinny]


  16. 31.  Agnieszka Cygan urodzony(a) , Borówek (córka N Cygan).
    Dzieci:
    1. 15. Katarzyna Świeczka urodzony(a) 17 mar. 1779, Wielgolas.
    2. Marianna Świeczka urodzony(a) 9 gru. 1781, Wielgolas.
    3. Klara Świeczka urodzony(a) 12 sier. 1787, Wielgolas.
    4. Magdalena Świeczka urodzony(a) 21 lip. 1790, Wielgolas.
    5. Scholastyka Świeczka urodzony(a) 17 luty 1793, Wielgolas; zgon 6 sier. 1794, Wielgolas.