Sabakowie

Genealogia rodu Sabaków i rodzin spokrewnionych

Julianna Brzozowska

Julianna Brzozowska

Kobieta 1879 - 1911  (32 lat)

Pokolenia:      Standartowe    |    Pionowo    |    Kompaktowe    |    Boks    |    Tekst    |    Rodowód    |    Wykres kołowy    |    Media    |    PDF

Pokolenie: 1

  1. 1.  Julianna Brzozowska urodzony(a) 24 kwie. 1879, Transbór (córka Walenty Brzozowski oraz Anastazja Zielińska); zgon 27 lip. 1911, Wężyczyn.

    Julianna poślubił(a) Jan Sabak 21 luty 1900, Latowicz. Jan (syn Roch Sabak oraz Marianna Świątek) urodzony(a) 25 gru. 1868, Wężyczyn; zgon 19 sier. 1945, Wężyczyn. [Arkusz rodzinny]

    Dzieci:
    1. Aleksander Sabak urodzony(a) 21 mar. 1902, Wężyczyn; zgon 14 maj 1904, Wężyczyn.
    2. Jan Sabak urodzony(a) 8 wrz. 1906, Wężyczyn.
    3. Aleksander Sabak urodzony(a) 24 luty 1909, Wężyczyn; zgon 4 kwie. 1914, Wężyczyn.
    4. Waleria Sabak urodzony(a) 19 mar. 1911, Wężyczyn; zgon 11 kwie. 1914, Wężyczyn.

Pokolenie: 2

  1. 2.  Walenty Brzozowski urodzony(a) 13 luty 1830, Transbór (syn Jan Brzeziński oraz Kunegunda Rybak).

    Walenty poślubił(a) Anastazja Zielińska 23 czer. 1861, Latowicz. Anastazja (córka Franciszek Zieliński oraz Klara Zuzanna Sątorek) urodzony(a) 8 kwie. 1844, Starogród. [Arkusz rodzinny]


  2. 3.  Anastazja Zielińska urodzony(a) 8 kwie. 1844, Starogród (córka Franciszek Zieliński oraz Klara Zuzanna Sątorek).
    Dzieci:
    1. Wojciech Brzozowski urodzony(a) 10 kwie. 1865, Transbór.
    2. 1. Julianna Brzozowska urodzony(a) 24 kwie. 1879, Transbór; zgon 27 lip. 1911, Wężyczyn.
    3. Agnieszka Brzozowska urodzony(a) 14 sty. 1870, Transbór.
    4. Stanisław Brzozowski urodzony(a) 13 kwie. 1872, Transbór.


Pokolenie: 3

  1. 4.  Jan Brzeziński urodzony(a) 16 czer. 1799, Wielgolas (syn Mateusz Brzozowski oraz Petronella Miziarska).

    Jan poślubił(a) Kunegunda Rybak 15 luty 1819, Latowicz. Kunegunda (córka Stanisław Rybak oraz Katarzyna Zwierz) urodzony(a) 2 sier. 1801, Transbór. [Arkusz rodzinny]


  2. 5.  Kunegunda Rybak urodzony(a) 2 sier. 1801, Transbór (córka Stanisław Rybak oraz Katarzyna Zwierz).
    Dzieci:
    1. Cyprian Michał Brzozowski urodzony(a) 19 wrz. 1821, Wielgolas.
    2. Małgorzata Brzozowska urodzony(a) 10 czer. 1824, Wielgolas.
    3. Wojciech Brzozowski urodzony(a) 26 mar. 1827, Transbór.
    4. 2. Walenty Brzozowski urodzony(a) 13 luty 1830, Transbór.

  3. 6.  Franciszek Zieliński urodzony(a) 1820, Starogród (syn Ludwik Zieliński oraz Franciszka Szczepek).

    Franciszek poślubił(a) Klara Zuzanna Sątorek 21 sty. 1839, Latowicz. Klara (córka Wincenty Sątorek oraz Małgorzata Ruśnica) urodzony(a) 12 sier. 1820, Starogród. [Arkusz rodzinny]


  4. 7.  Klara Zuzanna Sątorek urodzony(a) 12 sier. 1820, Starogród (córka Wincenty Sątorek oraz Małgorzata Ruśnica).
    Dzieci:
    1. Wojciech Zieliński urodzony(a) 13 kwie. 1841, Starogród.
    2. 3. Anastazja Zielińska urodzony(a) 8 kwie. 1844, Starogród.
    3. Marcin Zieliński urodzony(a) 23 paź. 1846, Starogród.


Pokolenie: 4

  1. 8.  Mateusz Brzozowski urodzony(a) 1774, Wielgolas (syn Bazyli Brzozowski oraz Zofia Kowalska).

    Mateusz poślubił(a) Petronella Miziarska 29 sty. 1797, Latowicz. Petronella (córka Adam Miziarski oraz Katarzyna Kurowska) urodzony(a) 29 maj 1777, Wielgolas. [Arkusz rodzinny]


  2. 9.  Petronella Miziarska urodzony(a) 29 maj 1777, Wielgolas (córka Adam Miziarski oraz Katarzyna Kurowska).
    Dzieci:
    1. 4. Jan Brzeziński urodzony(a) 16 czer. 1799, Wielgolas.
    2. Paweł Brzeziński urodzony(a) 25 czer. 1802, Wielgolas.
    3. Tomasz Brzeziński urodzony(a) 8 sty. 1806, Wielgolas.
    4. Józef Brzeziński urodzony(a) 20 sier. 1809, Wielgolas.
    5. Franciszka Łucja Brzezińska urodzony(a) 15 wrz. 1812, Wielgolas.

  3. 10.  Stanisław Rybak urodzony(a) 24 list. 1765, Transbór (syn Baltazar Rybak oraz Marianna).

    Stanisław poślubił(a) Katarzyna Zwierz 14 sty. 1787, Latowicz. Katarzyna (córka Grzegorz Zwierz oraz Agnieszka) urodzony(a) 26 list. 1765, Transbór. [Arkusz rodzinny]


  4. 11.  Katarzyna Zwierz urodzony(a) 26 list. 1765, Transbór (córka Grzegorz Zwierz oraz Agnieszka).
    Dzieci:
    1. Dydak Rybak urodzony(a) 13 list. 1787, Transbór.
    2. Joanna Rybak urodzony(a) 28 gru. 1790, Transbór.
    3. Józef Rybak urodzony(a) 19 mar. 1793, Transbór.
    4. Kacper Rybak urodzony(a) 5 sty. 1796, Transbór.
    5. Marianna Rybak urodzony(a) 2 lip. 1798, Transbór.
    6. 5. Kunegunda Rybak urodzony(a) 2 sier. 1801, Transbór.
    7. Izydor Rybak urodzony(a) 26 mar. 1804, Transbór.
    8. Helwa Rybak urodzony(a) 1 sty. 1807, Transbór.
    9. Anastazja Rybak urodzony(a) 1 sty. 1807, Transbór.
    10. Małgorzata Rybak urodzony(a) 4 lip. 1808, Transbór.
    11. Franciszka Rybak urodzony(a) 4 lip. 1808, Transbór.

  5. 12.  Ludwik Zieliński urodzony(a) 27 sier. 1794, Starogród (syn Marcin Zieliński oraz Barbara Kuchta).

    Ludwik poślubił(a) Franciszka Szczepek 4 luty 1816, Latowicz. Franciszka (córka Walenty Szczepek oraz Marianna Goska) urodzony(a) 1796, Grzebowilk. [Arkusz rodzinny]


  6. 13.  Franciszka Szczepek urodzony(a) 1796, Grzebowilk (córka Walenty Szczepek oraz Marianna Goska).
    Dzieci:
    1. Tomasz Ambroży Zieliński urodzony(a) 16 gru. 1815, Starogród; zgon 23 gru. 1816, Starogród.
    2. Wincenty Kacper Zieliński urodzony(a) 1 sty. 1818, Starogród.
    3. 6. Franciszek Zieliński urodzony(a) 1820, Starogród.
    4. Marianna Zielińska urodzony(a) 24 czer. 1823, Starogród.
    5. Katarzyna Zielińska urodzony(a) 30 maj 1826, Starogród.
    6. Jędrzej Zieliński urodzony(a) 28 list. 1827, Starogród.

  7. 14.  Wincenty Sątorek urodzony(a) 23 sty. 1783, Starogród (syn Franciszek Sątorek oraz Małgorzata Kot).

    Wincenty — Małgorzata Ruśnica. [Arkusz rodzinny]


  8. 15.  Małgorzata Ruśnica
    Dzieci:
    1. Krystyna Julianna Sątorek urodzony(a) 20 lip. 1811, Starogród.
    2. Wojciech Stanisław Sątorek urodzony(a) 22 kwie. 1816, Starogród.
    3. Marianna Franciszka Sątorek urodzony(a) 3 wrz. 1818, Starogród.
    4. 7. Klara Zuzanna Sątorek urodzony(a) 12 sier. 1820, Starogród.
    5. Marianna Sątorek urodzony(a) 18 czer. 1823, Starogród.
    6. Agnieszka Sątorek urodzony(a) 22 maj 1826, Starogród.
    7. Franciszka Sątorek urodzony(a) 13 wrz. 1834, Starogród.


Pokolenie: 5

  1. 16.  Bazyli Brzozowski

    Bazyli — Zofia Kowalska. [Arkusz rodzinny]


  2. 17.  Zofia Kowalska
    Dzieci:
    1. 8. Mateusz Brzozowski urodzony(a) 1774, Wielgolas.
    2. Scholastyka Brzozowska urodzony(a) 11 luty 1766, Wielgolas.
    3. Ewa Brzozowska urodzony(a) 20 gru. 1772, Wielgolas.

  3. 18.  Adam Miziarski urodzony(a) 1748, Wielgolas (syn Adalbertus Miziarski); zgon 11 maj 1793, Wielgolas.

    Adam poślubił(a) Katarzyna Kurowska 12 luty 1775, Latowicz. [Arkusz rodzinny]


  4. 19.  Katarzyna Kurowska
    Dzieci:
    1. Bartłomiej Miziarski urodzony(a) 24 sier. 1775, Wielgolas.
    2. 9. Petronella Miziarska urodzony(a) 29 maj 1777, Wielgolas.
    3. Franciszka Miziarska urodzony(a) 28 mar. 1780, Wielgolas.
    4. Franciszek Miziarski urodzony(a) 6 paź. 1782, Wielgolas.
    5. Tomasz Miziarski urodzony(a) 22 wrz. 1784, Wielgolas.
    6. Klara Miziarska urodzony(a) 12 sier. 1787, Wielgolas.

  5. 20.  Baltazar Rybak (syn N Rybak); zgon 30 paź. 1795, Transbór.

    Baltazar — Marianna. [Arkusz rodzinny]


  6. 21.  Marianna
    Dzieci:
    1. Jan Rybak urodzony(a) , Transbór.
    2. Magdalena Rybak urodzony(a) 6 maj 1759, Transbór.
    3. Krystyna Rybak urodzony(a) 25 lip. 1761, Transbór.
    4. Katarzyna Rybak
    5. 10. Stanisław Rybak urodzony(a) 24 list. 1765, Transbór.
    6. Fryderyk Rybak urodzony(a) 10 mar. 1768, Transbór; zgon 28 czer. 1769, Transbór.
    7. Jan Gwalbert Rybak urodzony(a) 3 lip. 1770, Transbór; zgon 5 luty 1773, Transbór.
    8. Gertruda Rybak urodzony(a) 18 list. 1773, Transbór.

  7. 22.  Grzegorz Zwierz urodzony(a) 1720 (syn N Zwierz); zgon 15 paź. 1800, Transbór.

    Grzegorz — Agnieszka. [Arkusz rodzinny]


  8. 23.  Agnieszka
    Dzieci:
    1. Żyjący
    2. Kazimierz Zwierz urodzony(a) 27 luty 1759, Transbór.
    3. Żyjący
    4. Ignacy Zwierz urodzony(a) 31 sty. 1762, Transbór; zgon 15 gru. 1766, Transbór.
    5. Walenty Zwierz urodzony(a) 13 luty 1764, Transbór.
    6. 11. Katarzyna Zwierz urodzony(a) 26 list. 1765, Transbór.
    7. Żyjący

  9. 24.  Marcin Zieliński urodzony(a) 1762 (syn N Zieliński); zgon 27 lip. 1812, Starogród.

    Marcin poślubił(a) Barbara Kuchta 24 sty. 1788, Latowicz. [Arkusz rodzinny]


  10. 25.  Barbara Kuchta
    Dzieci:
    1. Apolonia Zielińska urodzony(a) 21 luty 1790, Starogród; zgon 1 maj 1791, Starogród.
    2. 12. Ludwik Zieliński urodzony(a) 27 sier. 1794, Starogród.
    3. Kacper Zieliński urodzony(a) 13 sty. 1800, Starogród.
    4. Stefan Zieliński urodzony(a) 4 wrz. 1803, Starogród.
    5. Magdalena Zielińska urodzony(a) 19 lip. 1805, Starogród.
    6. Marianna Zielińska urodzony(a) 8 paź. 1809, Starogród; zgon 21 luty 1812, Starogród.

  11. 26.  Walenty Szczepek

    Walenty — Marianna Goska. [Arkusz rodzinny]


  12. 27.  Marianna Goska
    Dzieci:
    1. 13. Franciszka Szczepek urodzony(a) 1796, Grzebowilk.

  13. 28.  Franciszek Sątorek urodzony(a) , Wola Starogrodzka.

    Franciszek poślubił(a) Małgorzata Kot 19 sty. 1766, Latowicz. [Arkusz rodzinny]


  14. 29.  Małgorzata Kot
    Dzieci:
    1. 14. Wincenty Sątorek urodzony(a) 23 sty. 1783, Starogród.