Sabakowie

Genealogia rodu Sabaków i rodzin spokrewnionych

Żyjący

Żyjący

Mężczyzna

Pokolenia:      Standartowe    |    Pionowo    |    Kompaktowe    |    Boks    |    Tekst    |    Rodowód    |    Wykres kołowy    |    Media    |    PDF

Pokolenie: 1

  1. 1.  Żyjący

    Żyjący poślubił(a) Żyjący [Arkusz rodzinny]

    Dzieci:
    1. Żyjący
    2. Czesław Roman Sabak urodzony(a) 28 luty 1956, Strachomin; zgon 17 kwie. 1956, Strachomin.
    3. Adam Sabak urodzony(a) 5 mar. 1958, Strachomin; zgon 17 maj 1958, Strachomin.

Pokolenie: 2

  1. 2.  Walenty Sabak urodzony(a) 18 list. 1883, Wężyczyn (syn Roch Sabak oraz Marianna Świątek); zgon 9 maj 1940, Wężyczyn.

    Walenty poślubił(a) Helena Stosio 22 czer. 1914, Latowicz. Helena (córka Piotr Stosio oraz Marianna Mazek) urodzony(a) 20 wrz. 1896, Wężyczyn; zgon 29 paź. 1958, Wężyczyn. [Arkusz rodzinny]


  2. 3.  Helena Stosio urodzony(a) 20 wrz. 1896, Wężyczyn (córka Piotr Stosio oraz Marianna Mazek); zgon 29 paź. 1958, Wężyczyn.
    Dzieci:
    1. Jan Sabak urodzony(a) 26 lip. 1916, Wężyczyn; zgon 19 sty. 1999, Wężyczyn.
    2. 1. Żyjący
    3. Ryszard Sabak urodzony(a) 15 luty 1927, Wężyczyn; zgon 1 sty. 1992, Wężyczyn.
    4. Żyjący


Pokolenie: 3

  1. 4.  Roch Sabak urodzony(a) 14 sier. 1846, Wężyczyn (syn Adalbert Sabak oraz Barbara Domoń); zgon 4 czer. 1916, Wężyczyn.

    Roch poślubił(a) Marianna Świątek 19 list. 1865, Latowicz. Marianna (córka Franciszek Świątek oraz Weronika Nidek) urodzony(a) 24 mar. 1847, Strachomin; zgon 6 sty. 1922, Wężyczyn. [Arkusz rodzinny]


  2. 5.  Marianna Świątek urodzony(a) 24 mar. 1847, Strachomin (córka Franciszek Świątek oraz Weronika Nidek); zgon 6 sty. 1922, Wężyczyn.
    Dzieci:
    1. Franciszek Sabak urodzony(a) 23 paź. 1867, Wężyczyn.
    2. Jan Sabak urodzony(a) 25 gru. 1868, Wężyczyn; zgon 19 sier. 1945, Wężyczyn.
    3. Ludwik Sabak urodzony(a) 17 lip. 1871, Wężyczyn; zgon 5 paź. 1944, Wężyczyn.
    4. Piotr Sabak urodzony(a) 11 maj 1874, Wężyczyn.
    5. Michał Sabak urodzony(a) 25 wrz. 1877, Wężyczyn.
    6. Wiktor Sabak urodzony(a) 12 paź. 1880, Wężyczyn.
    7. 2. Walenty Sabak urodzony(a) 18 list. 1883, Wężyczyn; zgon 9 maj 1940, Wężyczyn.
    8. Antoni Sabak urodzony(a) 31 maj 1887, Wężyczyn.

  3. 6.  Piotr Stosio urodzony(a) 27 czer. 1872, Wężyczyn (syn Wojciech Stosio oraz Anna Gajowniczek).

    Piotr poślubił(a) Marianna Mazek 4 luty 1895, Latowicz. Marianna (córka Walenty Mazek oraz Karolina Jurkowska) urodzony(a) 2 lip. 1878, Wężyczyn. [Arkusz rodzinny]


  4. 7.  Marianna Mazek urodzony(a) 2 lip. 1878, Wężyczyn (córka Walenty Mazek oraz Karolina Jurkowska).
    Dzieci:
    1. 3. Helena Stosio urodzony(a) 20 wrz. 1896, Wężyczyn; zgon 29 paź. 1958, Wężyczyn.
    2. Bronisława Stosio urodzony(a) 13 paź. 1899, Wężyczyn.
    3. Walenty Stosio urodzony(a) 7 luty 1903, Wężyczyn.
    4. Jan Stosio urodzony(a) 22 gru. 1905, Wężyczyn.
    5. Józef Stosio urodzony(a) 11 gru. 1908, Wężyczyn.


Pokolenie: 4

  1. 8.  Adalbert Sabak urodzony(a) 17 kwie. 1803, Wężyczyn (syn Piotr Sabak oraz Julianna Reda).

    Adalbert poślubił(a) Barbara Domoń 9 luty 1822, Latowicz. Barbara (córka Ignacy Domoń oraz Franciszka Skorupa) urodzony(a) 29 wrz. 1800, Wężyczyn. [Arkusz rodzinny]


  2. 9.  Barbara Domoń urodzony(a) 29 wrz. 1800, Wężyczyn (córka Ignacy Domoń oraz Franciszka Skorupa).
    Dzieci:
    1. Tomasz Sabak urodzony(a) 14 gru. 1823, Wężyczyn.
    2. Piotr Sabak urodzony(a) 21 sier. 1827, Wężyczyn.
    3. Onufry Sabak urodzony(a) 7 czer. 1830, Wężyczyn.
    4. Michał Sabak urodzony(a) 30 wrz. 1833, Wężyczyn.
    5. Apolonia Sabak urodzony(a) 8 luty 1835, Wężyczyn.
    6. Marianna Sabak urodzony(a) 12 sier. 1837, Wężyczyn.
    7. Julianna Sabak urodzony(a) 11 2 1840, Wężyczyn.
    8. 4. Roch Sabak urodzony(a) 14 sier. 1846, Wężyczyn; zgon 4 czer. 1916, Wężyczyn.

  3. 10.  Franciszek Świątek urodzony(a) 12 paź. 1807, Strachomin (syn Mikołaj Świątek oraz Małgorzata Reda).

    Franciszek poślubił(a) Weronika Nidek 18 luty 1827, Latowicz. Weronika (córka Bernard Niedek oraz Katarzyna Ryfka (Zatorska)) urodzony(a) 11 lip. 1806, Strachomin. [Arkusz rodzinny]


  4. 11.  Weronika Nidek urodzony(a) 11 lip. 1806, Strachomin (córka Bernard Niedek oraz Katarzyna Ryfka (Zatorska)).
    Dzieci:
    1. Zuzanna Świątek urodzony(a) 14 wrz. 1829, Strachomin.
    2. Jan Świątek urodzony(a) 21 czer. 1833, Strachomin.
    3. Ignacy Świątek urodzony(a) 1 luty 1837, Strachomin.
    4. Stanisław Świątek urodzony(a) 22 wrz. 1839, Strachomin.
    5. Marianna Świątek urodzony(a) 27 luty 1842, Strachomin.
    6. Salomea Świątek urodzony(a) 30 paź. 1843, Strachomin.
    7. Julianna Świątek urodzony(a) 29 paź. 1844, Strachomin; zgon 21 list. 1884, Laliny.
    8. 5. Marianna Świątek urodzony(a) 24 mar. 1847, Strachomin; zgon 6 sty. 1922, Wężyczyn.
    9. Antonina Świątek urodzony(a) 31 maj 1850, Strachomin.

  5. 12.  Wojciech Stosio urodzony(a) 25 mar. 1844, Wężyczyn (syn Paweł Stosio oraz Marianna Sabak); zgon 20 wrz. 1919, Strachomin.

    Wojciech poślubił(a) Anna Gajowniczek 27 sty. 1867, Latowicz. Anna (córka Grzegorz Gajowniczek oraz Marianna Mrozek) urodzony(a) 26 lip. 1839, Strachomin. [Arkusz rodzinny]


  6. 13.  Anna Gajowniczek urodzony(a) 26 lip. 1839, Strachomin (córka Grzegorz Gajowniczek oraz Marianna Mrozek).
    Dzieci:
    1. Elżbieta Stosio urodzony(a) 9 list. 1867, Wężyczyn.
    2. 6. Piotr Stosio urodzony(a) 27 czer. 1872, Wężyczyn.
    3. Jan Stosio urodzony(a) 29 wrz. 1874, Wężyczyn.
    4. Walenty Stosio urodzony(a) 14 gru. 1876, Wężyczyn.
    5. Józef Stosio urodzony(a) 15 mar. 1879, Strachomin.
    6. Wiktor Stosio urodzony(a) 13 luty 1885, Strachomin.

  7. 14.  Walenty Mazek urodzony(a) 19 sty. 1854, Borówek (syn Franciszek Mazek oraz Franciszka Wiśniewska).

    Walenty — Karolina Jurkowska. Karolina (córka Feliks Jurkowski oraz Julianna Felicjanna Domoń) urodzony(a) 23 paź. 1858, Wężyczyn. [Arkusz rodzinny]


  8. 15.  Karolina Jurkowska urodzony(a) 23 paź. 1858, Wężyczyn (córka Feliks Jurkowski oraz Julianna Felicjanna Domoń).
    Dzieci:
    1. Ludwik Mazek urodzony(a) 8 sier. 1877, Wężyczyn.
    2. 7. Marianna Mazek urodzony(a) 2 lip. 1878, Wężyczyn.
    3. Helena Mazek urodzony(a) 4 list. 1880, Wężyczyn.
    4. Helena Mazek urodzony(a) 10 kwie. 1882, Wężyczyn; zgon 7 sty. 1943, Wężyczyn.
    5. Anna Mazek urodzony(a) 21 mar. 1885, Wężyczyn.
    6. Józef Mazek urodzony(a) 1 luty 1888, Wężyczyn.
    7. Jan Mazek urodzony(a) 15 lip. 1890, Wężyczyn.
    8. Józef Mazek urodzony(a) 19 luty 1893, Wężyczyn.
    9. Władysław Mazek urodzony(a) 3 paź. 1895, Wężyczyn.
    10. Bronisław Mazek urodzony(a) 3 paź. 1895, Wężyczyn.
    11. Bronisław Mazek urodzony(a) 11 luty 1899, Wężyczyn.


Pokolenie: 5

  1. 16.  Piotr Sabak urodzony(a) 1 lip. 1779, Wężyczyn (syn Dionizy Sabak oraz Małgorzata Wronowska).

    Piotr poślubił(a) Julianna Reda 18 list. 1798, Latowicz. Julianna (córka Ignacy Reda oraz Franciszka Wiechetek) urodzony(a) 21 czer. 1781, Strachomin. [Arkusz rodzinny]


  2. 17.  Julianna Reda urodzony(a) 21 czer. 1781, Strachomin (córka Ignacy Reda oraz Franciszka Wiechetek).
    Dzieci:
    1. Anastazja Sabak urodzony(a) 7 sty. 1802, Wężyczyn; zgon 16 sty. 1802, Wężyczyn.
    2. 8. Adalbert Sabak urodzony(a) 17 kwie. 1803, Wężyczyn.
    3. Marianna Sabak urodzony(a) 22 wrz. 1807, Wężyczyn.
    4. Klemens Sabak urodzony(a) 15 wrz. 1809, Wężyczyn; zgon 16 list. 1809, Wężyczyn.
    5. Klara Franciszka Sabak urodzony(a) 21 sier. 1811, Wężyczyn.
    6. Teresa Jadwiga Sabak urodzony(a) 17 paź. 1815, Wężyczyn.
    7. Franciszek Karol Sabak urodzony(a) 1 list. 1819, Wężyczyn.

  3. 18.  Ignacy Domoń urodzony(a) 5 luty 1765, Wężyczyn (syn Paweł Domoń oraz Małgorzata Sabak).

    Ignacy poślubił(a) Franciszka Skorupa 26 sty. 1794, Latowicz. Franciszka (córka Walenty Skorupa oraz Małgorzata) urodzony(a) 10 mar. 1765, Iwowe; zgon 28 luty 1814, Wężyczyn. [Arkusz rodzinny]


  4. 19.  Franciszka Skorupa urodzony(a) 10 mar. 1765, Iwowe (córka Walenty Skorupa oraz Małgorzata); zgon 28 luty 1814, Wężyczyn.
    Dzieci:
    1. Marcin Domoń urodzony(a) 31 sty. 1795, Wężyczyn.
    2. Ludysław (Władysław) Domoń urodzony(a) 2 paź. 1796, Wężyczyn.
    3. Kunegunda Domoń urodzony(a) 3 sier. 1798, Wężyczyn.
    4. 9. Barbara Domoń urodzony(a) 29 wrz. 1800, Wężyczyn.

  5. 20.  Mikołaj Świątek urodzony(a) 11 gru. 1764, Strachomin (syn Walenty Świątek oraz Katarzyna Gajowniczek).

    Mikołaj poślubił(a) Małgorzata Reda 23 luty 1794, Latowicz. Małgorzata (córka Franciszek Reda oraz Marianna Rechnio) urodzony(a) 13 lip. 1777, Strachomin. [Arkusz rodzinny]


  6. 21.  Małgorzata Reda urodzony(a) 13 lip. 1777, Strachomin (córka Franciszek Reda oraz Marianna Rechnio).
    Dzieci:
    1. Katarzyna Świątek urodzony(a) 26 kwie. 1796, Strachomin.
    2. Jan Świątek urodzony(a) 28 sty. 1798, Strachomin.
    3. Kunegunda Świątek urodzony(a) 24 czer. 1800, Strachomin; zgon 5 maj 1805, Strachomin.
    4. Konstancja Świątek urodzony(a) 19 luty 1803, Strachomin; zgon 12 maj 1805, Strachomin.
    5. Ludwika Świątek urodzony(a) 25 kwie. 1805, Strachomin.
    6. 10. Franciszek Świątek urodzony(a) 12 paź. 1807, Strachomin.
    7. Izydor Świątek urodzony(a) 4 kwie. 1810, Strachomin.
    8. Roch Piotr Świątek urodzony(a) 13 sier. 1812, Strachomin.
    9. Bonifacy Jan Świątek urodzony(a) 19 czer. 1815, Strachomin.
    10. Teresa Jadwiga Świątek urodzony(a) 16 paź. 1820, Strachomin.

  7. 22.  Bernard Niedek urodzony(a) 19 maj 1775, Strachomin (syn Kazimierz Miedek (Nidek) oraz Franciszka Kozianka).

    Bernard — Katarzyna Ryfka (Zatorska). [Arkusz rodzinny]


  8. 23.  Katarzyna Ryfka (Zatorska)
    Dzieci:
    1. Remigiusz Niedek urodzony(a) 2 wrz. 1799, Strachomin; zgon 1 list. 1799, Strachomin.
    2. Baltazar Miedek urodzony(a) 6 sty. 1801, Strachomin.
    3. Marianna Nidek urodzony(a) 6 kwie. 1803, Strachomin.
    4. Elżbieta Niedek urodzony(a) 29 czer. 1805, Strachomin; zgon 5 lip. 1805, Strachomin.
    5. 11. Weronika Nidek urodzony(a) 11 lip. 1806, Strachomin.
    6. Zofia Julianna Niedek urodzony(a) 18 czer. 1809, Strachomin.
    7. Łucja Marianna Niedek urodzony(a) 9 gru. 1811, Strachomin; zgon 28 gru. 1814, Strachomin.
    8. Karolina Jozefa Nidek urodzony(a) 31 paź. 1814, Strachomin.
    9. Anastazja Konstancja Niedek urodzony(a) 10 kwie. 1817, Strachomin; zgon 12 wrz. 1819, Strachomin.
    10. Apolonia Nidek urodzony(a) 1821, Strachomin.

  9. 24.  Paweł Stosio urodzony(a) 12 sty. 1806, Wężyczyn (syn Balcer Majcher Stosio oraz Krystyna Wiechetek).

    Paweł poślubił(a) Marianna Sabak 1 luty 1824, Latowicz. Marianna (córka Piotr Sabak oraz Julianna Reda) urodzony(a) 22 wrz. 1807, Wężyczyn. [Arkusz rodzinny]


  10. 25.  Marianna Sabak urodzony(a) 22 wrz. 1807, Wężyczyn (córka Piotr Sabak oraz Julianna Reda).
    Dzieci:
    1. Agnieszka Stosio urodzony(a) 19 sty. 1825, Chyżyny.
    2. Stanisław Stosio urodzony(a) 12 list. 1826, Wężyczyn.
    3. Teresa Stosio urodzony(a) 26 paź. 1828, Wężyczyn.
    4. Teresa Stosio urodzony(a) 10 paź. 1830, Wężyczyn.
    5. Katarzyna Stosio urodzony(a) 24 list. 1832, Wężyczyn.
    6. Grzegorz Stosio urodzony(a) 7 mar. 1835, Wężyczyn.
    7. Walenty Stosio urodzony(a) 7 sty. 1838, Wężyczyn.
    8. Teodor Stosio urodzony(a) 29 mar. 1840, Wężyczyn.
    9. Julianna Stosio urodzony(a) 19 czer. 1842, Wężyczyn.
    10. 12. Wojciech Stosio urodzony(a) 25 mar. 1844, Wężyczyn; zgon 20 wrz. 1919, Strachomin.
    11. Paweł Stosio urodzony(a) 5 paź. 1846, Wężyczyn.
    12. Małgorzata Stosio urodzony(a) 30 list. 1848, Wężyczyn; zgon 15 paź. 1919, Iwowe.
    13. Klara Stosio urodzony(a) 11 sier. 1851, Wężyczyn.

  11. 26.  Grzegorz Gajowniczek urodzony(a) 28 luty 1809, Strachomin (syn Marek Gajowniczek oraz Małgorzata Orowiecka).

    Grzegorz — Marianna Mrozek. [Arkusz rodzinny]


  12. 27.  Marianna Mrozek
    Dzieci:
    1. Michał Gajowniczek urodzony(a) 28 wrz. 1830, Strachomin.
    2. Szymon Gajowniczek urodzony(a) 16 luty 1833, Strachomin.
    3. Józef Gajowniczek urodzony(a) 17 mar. 1835, Strachomin.
    4. Franciszka Gajowniczek urodzony(a) 13 kwie. 1837, Strachomin.
    5. 13. Anna Gajowniczek urodzony(a) 26 lip. 1839, Strachomin.
    6. Leon Gajowniczek urodzony(a) 21 mar. 1842, Strachomin.
    7. Katarzyna Gajowniczek urodzony(a) 20 list. 1843, Strachomin.
    8. Jan Gajowniczek urodzony(a) 29 sier. 1846, Strachomin.
    9. Julianna Gajowniczek urodzony(a) 8 luty 1849, Strachomin.

  13. 28.  Franciszek Mazek urodzony(a) 3 paź. 1830, Borówek (syn Wawrzyniec Mazek oraz Monika Kotankiewicz).

    Franciszek poślubił(a) Franciszka Wiśniewska 29 sty. 1849, Latowicz. Franciszka (córka Karol Wiśniewski oraz Marianna Piłka) urodzony(a) 9 mar. 1827, Starogród. [Arkusz rodzinny]


  14. 29.  Franciszka Wiśniewska urodzony(a) 9 mar. 1827, Starogród (córka Karol Wiśniewski oraz Marianna Piłka).
    Dzieci:
    1. Łucja Mazek urodzony(a) 2 list. 1851, Borówek.
    2. 14. Walenty Mazek urodzony(a) 19 sty. 1854, Borówek.
    3. Jan Mazek urodzony(a) 6 gru. 1861, Borówek.
    4. Ludwik Mazek urodzony(a) 21 sier. 1864, Borówek.
    5. Paweł Mazek urodzony(a) 9 sty. 1859, Borówek.
    6. Ignacy Mazek urodzony(a) 23 sty. 1867, Borówek.
    7. Karol Mazek urodzony(a) 23 sty. 1867, Borówek.
    8. Marianna Mazek urodzony(a) 29 list. 1868, Borówek.

  15. 30.  Feliks Jurkowski urodzony(a) 17 maj 1837, Waliska.

    Feliks poślubił(a) Julianna Felicjanna Domoń 4 luty 1855, Latowicz. Julianna (córka Franciszka Domoń) urodzony(a) 1831, Szymony. [Arkusz rodzinny]


  16. 31.  Julianna Felicjanna Domoń urodzony(a) 1831, Szymony (córka Franciszka Domoń).
    Dzieci:
    1. 15. Karolina Jurkowska urodzony(a) 23 paź. 1858, Wężyczyn.