Sabakowie

Genealogia rodu Sabaków i rodzin spokrewnionych

Katarzyna Brzozowska

Katarzyna Brzozowska

Kobieta 1857 -

Pokolenia:      Standartowe    |    Pionowo    |    Kompaktowe    |    Boks    |    Tekst    |    Rodowód    |    Wykres kołowy    |    Media    |    PDF

Pokolenie: 1

  1. 1.  Katarzyna Brzozowska urodzony(a) 4 maj 1857, Transbór (córka Walenty Brzozowski oraz Marianna Sabak).

    Katarzyna poślubił(a) Wojciech Rżysko 24 luty 1878, Latowicz. Wojciech (syn Marcin Rżysko oraz Agnieszka Ćmoch) urodzony(a) 1848, Wola Starogrodzka. [Arkusz rodzinny]

    Dzieci:
    1. Żyjący

Pokolenie: 2

  1. 2.  Walenty Brzozowski urodzony(a) 13 luty 1830, Transbór (syn Jan Brzeziński oraz Kunegunda Rybak).

    Walenty poślubił(a) Marianna Sabak 24 czer. 1855, Latowicz. Marianna (córka Adalbert Sabak oraz Barbara Domoń) urodzony(a) 12 sier. 1837, Wężyczyn. [Arkusz rodzinny]


  2. 3.  Marianna Sabak urodzony(a) 12 sier. 1837, Wężyczyn (córka Adalbert Sabak oraz Barbara Domoń).
    Dzieci:
    1. 1. Katarzyna Brzozowska urodzony(a) 4 maj 1857, Transbór.
    2. Jan Brzozowski urodzony(a) 5 luty 1859, Transbór.
    3. Tomasz Brzozowski urodzony(a) 21 gru. 1860, Transbór.


Pokolenie: 3

  1. 4.  Jan Brzeziński urodzony(a) 16 czer. 1799, Wielgolas (syn Mateusz Brzozowski oraz Petronella Miziarska).

    Jan poślubił(a) Kunegunda Rybak 15 luty 1819, Latowicz. Kunegunda (córka Stanisław Rybak oraz Katarzyna Zwierz) urodzony(a) 2 sier. 1801, Transbór. [Arkusz rodzinny]


  2. 5.  Kunegunda Rybak urodzony(a) 2 sier. 1801, Transbór (córka Stanisław Rybak oraz Katarzyna Zwierz).
    Dzieci:
    1. Cyprian Michał Brzozowski urodzony(a) 19 wrz. 1821, Wielgolas.
    2. Małgorzata Brzozowska urodzony(a) 10 czer. 1824, Wielgolas.
    3. Wojciech Brzozowski urodzony(a) 26 mar. 1827, Transbór.
    4. 2. Walenty Brzozowski urodzony(a) 13 luty 1830, Transbór.

  3. 6.  Adalbert Sabak urodzony(a) 17 kwie. 1803, Wężyczyn (syn Piotr Sabak oraz Julianna Reda).

    Adalbert poślubił(a) Barbara Domoń 9 luty 1822, Latowicz. Barbara (córka Ignacy Domoń oraz Franciszka Skorupa) urodzony(a) 29 wrz. 1800, Wężyczyn. [Arkusz rodzinny]


  4. 7.  Barbara Domoń urodzony(a) 29 wrz. 1800, Wężyczyn (córka Ignacy Domoń oraz Franciszka Skorupa).
    Dzieci:
    1. Tomasz Sabak urodzony(a) 14 gru. 1823, Wężyczyn.
    2. Piotr Sabak urodzony(a) 21 sier. 1827, Wężyczyn.
    3. Onufry Sabak urodzony(a) 7 czer. 1830, Wężyczyn.
    4. Michał Sabak urodzony(a) 30 wrz. 1833, Wężyczyn.
    5. Apolonia Sabak urodzony(a) 8 luty 1835, Wężyczyn.
    6. 3. Marianna Sabak urodzony(a) 12 sier. 1837, Wężyczyn.
    7. Julianna Sabak urodzony(a) 11 2 1840, Wężyczyn.
    8. Roch Sabak urodzony(a) 14 sier. 1846, Wężyczyn; zgon 4 czer. 1916, Wężyczyn.


Pokolenie: 4

  1. 8.  Mateusz Brzozowski urodzony(a) 1774, Wielgolas (syn Bazyli Brzozowski oraz Zofia Kowalska).

    Mateusz poślubił(a) Petronella Miziarska 29 sty. 1797, Latowicz. Petronella (córka Adam Miziarski oraz Katarzyna Kurowska) urodzony(a) 29 maj 1777, Wielgolas. [Arkusz rodzinny]


  2. 9.  Petronella Miziarska urodzony(a) 29 maj 1777, Wielgolas (córka Adam Miziarski oraz Katarzyna Kurowska).
    Dzieci:
    1. 4. Jan Brzeziński urodzony(a) 16 czer. 1799, Wielgolas.
    2. Paweł Brzeziński urodzony(a) 25 czer. 1802, Wielgolas.
    3. Tomasz Brzeziński urodzony(a) 8 sty. 1806, Wielgolas.
    4. Józef Brzeziński urodzony(a) 20 sier. 1809, Wielgolas.
    5. Franciszka Łucja Brzezińska urodzony(a) 15 wrz. 1812, Wielgolas.

  3. 10.  Stanisław Rybak urodzony(a) 24 list. 1765, Transbór (syn Baltazar Rybak oraz Marianna).

    Stanisław poślubił(a) Katarzyna Zwierz 14 sty. 1787, Latowicz. Katarzyna (córka Grzegorz Zwierz oraz Agnieszka) urodzony(a) 26 list. 1765, Transbór. [Arkusz rodzinny]


  4. 11.  Katarzyna Zwierz urodzony(a) 26 list. 1765, Transbór (córka Grzegorz Zwierz oraz Agnieszka).
    Dzieci:
    1. Dydak Rybak urodzony(a) 13 list. 1787, Transbór.
    2. Joanna Rybak urodzony(a) 28 gru. 1790, Transbór.
    3. Józef Rybak urodzony(a) 19 mar. 1793, Transbór.
    4. Kacper Rybak urodzony(a) 5 sty. 1796, Transbór.
    5. Marianna Rybak urodzony(a) 2 lip. 1798, Transbór.
    6. 5. Kunegunda Rybak urodzony(a) 2 sier. 1801, Transbór.
    7. Izydor Rybak urodzony(a) 26 mar. 1804, Transbór.
    8. Helwa Rybak urodzony(a) 1 sty. 1807, Transbór.
    9. Anastazja Rybak urodzony(a) 1 sty. 1807, Transbór.
    10. Małgorzata Rybak urodzony(a) 4 lip. 1808, Transbór.
    11. Franciszka Rybak urodzony(a) 4 lip. 1808, Transbór.

  5. 12.  Piotr Sabak urodzony(a) 1 lip. 1779, Wężyczyn (syn Dionizy Sabak oraz Małgorzata Wronowska).

    Piotr poślubił(a) Julianna Reda 18 list. 1798, Latowicz. Julianna (córka Ignacy Reda oraz Franciszka Wiechetek) urodzony(a) 21 czer. 1781, Strachomin. [Arkusz rodzinny]


  6. 13.  Julianna Reda urodzony(a) 21 czer. 1781, Strachomin (córka Ignacy Reda oraz Franciszka Wiechetek).
    Dzieci:
    1. Anastazja Sabak urodzony(a) 7 sty. 1802, Wężyczyn; zgon 16 sty. 1802, Wężyczyn.
    2. 6. Adalbert Sabak urodzony(a) 17 kwie. 1803, Wężyczyn.
    3. Marianna Sabak urodzony(a) 22 wrz. 1807, Wężyczyn.
    4. Klemens Sabak urodzony(a) 15 wrz. 1809, Wężyczyn; zgon 16 list. 1809, Wężyczyn.
    5. Klara Franciszka Sabak urodzony(a) 21 sier. 1811, Wężyczyn.
    6. Teresa Jadwiga Sabak urodzony(a) 17 paź. 1815, Wężyczyn.
    7. Franciszek Karol Sabak urodzony(a) 1 list. 1819, Wężyczyn.

  7. 14.  Ignacy Domoń urodzony(a) 5 luty 1765, Wężyczyn (syn Paweł Domoń oraz Małgorzata Sabak).

    Ignacy poślubił(a) Franciszka Skorupa 26 sty. 1794, Latowicz. Franciszka (córka Walenty Skorupa oraz Małgorzata) urodzony(a) 10 mar. 1765, Iwowe; zgon 28 luty 1814, Wężyczyn. [Arkusz rodzinny]


  8. 15.  Franciszka Skorupa urodzony(a) 10 mar. 1765, Iwowe (córka Walenty Skorupa oraz Małgorzata); zgon 28 luty 1814, Wężyczyn.
    Dzieci:
    1. Marcin Domoń urodzony(a) 31 sty. 1795, Wężyczyn.
    2. Ludysław (Władysław) Domoń urodzony(a) 2 paź. 1796, Wężyczyn.
    3. Kunegunda Domoń urodzony(a) 3 sier. 1798, Wężyczyn.
    4. 7. Barbara Domoń urodzony(a) 29 wrz. 1800, Wężyczyn.


Pokolenie: 5

  1. 16.  Bazyli Brzozowski

    Bazyli — Zofia Kowalska. [Arkusz rodzinny]


  2. 17.  Zofia Kowalska
    Dzieci:
    1. 8. Mateusz Brzozowski urodzony(a) 1774, Wielgolas.
    2. Scholastyka Brzozowska urodzony(a) 11 luty 1766, Wielgolas.
    3. Ewa Brzozowska urodzony(a) 20 gru. 1772, Wielgolas.

  3. 18.  Adam Miziarski urodzony(a) 1748, Wielgolas (syn Adalbertus Miziarski); zgon 11 maj 1793, Wielgolas.

    Adam poślubił(a) Katarzyna Kurowska 12 luty 1775, Latowicz. [Arkusz rodzinny]


  4. 19.  Katarzyna Kurowska
    Dzieci:
    1. Bartłomiej Miziarski urodzony(a) 24 sier. 1775, Wielgolas.
    2. 9. Petronella Miziarska urodzony(a) 29 maj 1777, Wielgolas.
    3. Franciszka Miziarska urodzony(a) 28 mar. 1780, Wielgolas.
    4. Franciszek Miziarski urodzony(a) 6 paź. 1782, Wielgolas.
    5. Tomasz Miziarski urodzony(a) 22 wrz. 1784, Wielgolas.
    6. Klara Miziarska urodzony(a) 12 sier. 1787, Wielgolas.

  5. 20.  Baltazar Rybak (syn N Rybak); zgon 30 paź. 1795, Transbór.

    Baltazar — Marianna. [Arkusz rodzinny]


  6. 21.  Marianna
    Dzieci:
    1. Jan Rybak urodzony(a) , Transbór.
    2. Magdalena Rybak urodzony(a) 6 maj 1759, Transbór.
    3. Krystyna Rybak urodzony(a) 25 lip. 1761, Transbór.
    4. Katarzyna Rybak
    5. 10. Stanisław Rybak urodzony(a) 24 list. 1765, Transbór.
    6. Fryderyk Rybak urodzony(a) 10 mar. 1768, Transbór; zgon 28 czer. 1769, Transbór.
    7. Jan Gwalbert Rybak urodzony(a) 3 lip. 1770, Transbór; zgon 5 luty 1773, Transbór.
    8. Gertruda Rybak urodzony(a) 18 list. 1773, Transbór.

  7. 22.  Grzegorz Zwierz urodzony(a) 1720 (syn N Zwierz); zgon 15 paź. 1800, Transbór.

    Grzegorz — Agnieszka. [Arkusz rodzinny]


  8. 23.  Agnieszka
    Dzieci:
    1. Żyjący
    2. Kazimierz Zwierz urodzony(a) 27 luty 1759, Transbór.
    3. Żyjący
    4. Ignacy Zwierz urodzony(a) 31 sty. 1762, Transbór; zgon 15 gru. 1766, Transbór.
    5. Walenty Zwierz urodzony(a) 13 luty 1764, Transbór.
    6. 11. Katarzyna Zwierz urodzony(a) 26 list. 1765, Transbór.
    7. Żyjący

  9. 24.  Dionizy Sabak urodzony(a) 1755, Wężyczyn (syn Adalbert Sabak oraz Agnieszka).

    Dionizy poślubił(a) Małgorzata Wronowska 26 sty. 1777, Latowicz. Małgorzata (córka Jan Wronowski oraz Zofia) urodzony(a) 12 lip. 1761, Oleksianka. [Arkusz rodzinny]


  10. 25.  Małgorzata Wronowska urodzony(a) 12 lip. 1761, Oleksianka (córka Jan Wronowski oraz Zofia).
    Dzieci:
    1. Szymon Sabak urodzony(a) 19 luty 1777, Wężyczyn; zgon 28 maj 1777, Wężyczyn.
    2. 12. Piotr Sabak urodzony(a) 1 lip. 1779, Wężyczyn.
    3. Róża Sabak urodzony(a) 29 sier. 1781, Wężyczyn; zgon 28 lip. 1782, Wężyczyn.
    4. Mikołaj Sabak urodzony(a) 6 wrz. 1783, Wężyczyn; zgon 28 sier. 1785, Wężyczyn.
    5. Bernard Sabak urodzony(a) 18 maj 1787, Wężyczyn; zgon 17 maj 1790, Wężyczyn.
    6. Antonina Sabak urodzony(a) 12 czer. 1791, Wężyczyn; zgon 21 paź. 1795, Wężyczyn.

  11. 26.  Ignacy Reda urodzony(a) 1743 (syn N Reda); zgon 3 kwie. 1796, Wężyczyn.

    Ignacy poślubił(a) Franciszka Wiechetek 25 lip. 1773, Latowicz. Franciszka urodzony(a) , Redzyńskie. [Arkusz rodzinny]


  12. 27.  Franciszka Wiechetek urodzony(a) , Redzyńskie.
    Dzieci:
    1. Piotr Reda urodzony(a) 23 paź. 1773, Strachomin.
    2. Petronella Reda urodzony(a) 31 maj 1776, Strachomin.
    3. Szymon Reda urodzony(a) 1 list. 1778, Strachomin.
    4. 13. Julianna Reda urodzony(a) 21 czer. 1781, Strachomin.
    5. Marcelina Reda urodzony(a) 3 czer. 1784, Strachomin.
    6. Daria Reda urodzony(a) 29 paź. 1786, Wężyczyn.
    7. Karolina Reda urodzony(a) 8 list. 1788, Wężyczyn.
    8. Róża Reda urodzony(a) 29 sier. 1790, Wężyczyn.
    9. Kilian Reda urodzony(a) 12 lip. 1792, Wężyczyn.

  13. 28.  Paweł Domoń urodzony(a) 1724 (syn N Domoń); zgon 4 mar. 1794, Wężyczyn.

    Paweł poślubił(a) Małgorzata Sabak 6 sier. 1758, Latowicz. Małgorzata (córka Grzegorz Sabak oraz Katarzyna) urodzony(a) 1738, Wężyczyn; zgon 2 list. 1793, Wężyczyn. [Arkusz rodzinny]


  14. 29.  Małgorzata Sabak urodzony(a) 1738, Wężyczyn (córka Grzegorz Sabak oraz Katarzyna); zgon 2 list. 1793, Wężyczyn.
    Dzieci:
    1. Bartłomiej Domoń urodzony(a) 19 sier. 1759, Wężyczyn.
    2. Andrzej Domoń urodzony(a) 14 list. 1762, Wężyczyn.
    3. 14. Ignacy Domoń urodzony(a) 5 luty 1765, Wężyczyn.
    4. Nikodem Domoń urodzony(a) 26 wrz. 1767, Wężyczyn; zgon 25 maj 1773, Wężyczyn.
    5. Franciszek Domoń urodzony(a) 3 paź. 1773, Wężyczyn.
    6. Sebestian Domoń urodzony(a) 25 sty. 1776, Wężyczyn.
    7. Krystyna Domoń urodzony(a) 15 lip. 1777, Wężyczyn; zgon 7 lip. 1780, Wężyczyn.
    8. Piotr Celesty Domoń urodzony(a) 22 maj 1780, Wężyczyn.
    9. Katarzyna Domoń urodzony(a) 14 kwie. 1782, Wężyczyn.

  15. 30.  Walenty Skorupa urodzony(a) 1727 (syn N Skorupa); zgon 19 sier. 1777, Iwowe.

    Walenty — Małgorzata. [Arkusz rodzinny]


  16. 31.  Małgorzata
    Dzieci:
    1. Łukasz Skorupa urodzony(a) 24 paź. 1757, Iwowe; zgon 17 list. 1758, Iwowe.
    2. Regina Skorupa urodzony(a) 20 sier. 1759, Iwowe.
    3. Idzi Skorupa urodzony(a) 1763, Iwowe.
    4. 15. Franciszka Skorupa urodzony(a) 10 mar. 1765, Iwowe; zgon 28 luty 1814, Wężyczyn.
    5. Szymon Skorupa urodzony(a) 21 luty 1768, Iwowe.