Sabakowie

Genealogia rodu Sabaków i rodzin spokrewnionych

Helena Gajowniczek

Helena Gajowniczek

Kobieta 1877 -

Pokolenia:      Standartowe    |    Pionowo    |    Kompaktowe    |    Boks    |    Tekst    |    Rodowód    |    Wykres kołowy    |    Media    |    PDF

Pokolenie: 1

  1. 1.  Helena Gajowniczek urodzony(a) 14 wrz. 1877, Strachomin (córka Franciszek Gajowniczek oraz Ludwika Reda).

    Helena poślubił(a) Antoni Jarzębski 16 luty 1903, Latowicz. Antoni (syn Piotr Jarzębski oraz Marianna Brauła) urodzony(a) 3 gru. 1876, Wielgolas. [Arkusz rodzinny]

    Dzieci:
    1. Bronisława Jarzębska urodzony(a) 27 gru. 1904, Wielgolas.
    2. Stanisława Jarzębska urodzony(a) 8 czer. 1907, Wielgolas.

    Helena poślubił(a) J. Jarzębski [Arkusz rodzinny]

    Dzieci:
    1. Stefania Jarzębska urodzony(a) 15 paź. 1896, Wielgolas.
    2. Waleria Jarzębska urodzony(a) 15 list. 1898, Wielgolas.

Pokolenie: 2

  1. 2.  Franciszek Gajowniczek urodzony(a) 1845, Strachomin (syn Mikołaj Ambroży Gajowniczek oraz Ludwika Górska).

    Franciszek poślubił(a) Ludwika Reda 21 list. 1869, Latowicz. Ludwika (córka Grzegorz Marcin Reda oraz Katarzyna Petronella Sabak) urodzony(a) 21 sier. 1847, Strachomin. [Arkusz rodzinny]


  2. 3.  Ludwika Reda urodzony(a) 21 sier. 1847, Strachomin (córka Grzegorz Marcin Reda oraz Katarzyna Petronella Sabak).
    Dzieci:
    1. Marianna Gajowniczek urodzony(a) 25 list. 1871, Strachomin.
    2. Jan Gajowniczek urodzony(a) 8 sier. 1874, Strachomin.
    3. Piotr Gajowniczek urodzony(a) 10 lip. 1876, Strachomin.
    4. 1. Helena Gajowniczek urodzony(a) 14 wrz. 1877, Strachomin.


Pokolenie: 3

  1. 4.  Mikołaj Ambroży Gajowniczek urodzony(a) 6 gru. 1819, Strachomin (syn Hilary Gajowniczek oraz Anna Gajowniczek).

    Mikołaj poślubił(a) Ludwika Górska 8 czer. 1840, Latowicz. Ludwika (córka Daniel Górski oraz Katarzyna Świątek) urodzony(a) 20 sier. 1823, Chyżyny. [Arkusz rodzinny]


  2. 5.  Ludwika Górska urodzony(a) 20 sier. 1823, Chyżyny (córka Daniel Górski oraz Katarzyna Świątek).
    Dzieci:
    1. Józefa Gajowniczek urodzony(a) 10 mar. 1842, Strachomin.
    2. Antonina Gajowniczek urodzony(a) 16 sty. 1844, Strachomin.
    3. 2. Franciszek Gajowniczek urodzony(a) 1845, Strachomin.
    4. Marianna Gajowniczek urodzony(a) 23 wrz. 1849, Strachomin.
    5. Weronika Gajowniczek urodzony(a) 26 wrz. 1851, Strachomin.
    6. Weronika Gajowniczek urodzony(a) 30 list. 1854, Strachomin.
    7. Anna Gajowniczek urodzony(a) 16 lip. 1857, Strachomin.
    8. Katarzyna Gajowniczek urodzony(a) 1 wrz. 1860, Strachomin.

  3. 6.  Grzegorz Marcin Reda urodzony(a) 15 list. 1820, Strachomin (syn Romuald Reda oraz Ewa Miszta).

    Grzegorz poślubił(a) Katarzyna Petronella Sabak 18 sty. 1841, Latowicz. Katarzyna (córka Tomasz Sabak oraz Agnieszka Wiechetek) urodzony(a) 24 list. 1821, Laliny. [Arkusz rodzinny]


  4. 7.  Katarzyna Petronella Sabak urodzony(a) 24 list. 1821, Laliny (córka Tomasz Sabak oraz Agnieszka Wiechetek).
    Dzieci:
    1. Magdalena Reda urodzony(a) 28 maj 1843, Strachomin.
    2. Krystyna Reda urodzony(a) 16 paź. 1844, Strachomin.
    3. 3. Ludwika Reda urodzony(a) 21 sier. 1847, Strachomin.
    4. Kazimierz Reda urodzony(a) 4 mar. 1850, Strachomin.
    5. Szczepan Reda urodzony(a) 21 gru. 1853, Strachomin.
    6. Marianna Reda urodzony(a) 20 mar. 1857, Strachomin.
    7. Józef Reda urodzony(a) 7 3 1860, Strachomin.


Pokolenie: 4

  1. 8.  Hilary Gajowniczek urodzony(a) 15 sty. 1778, Strachomin (syn Ignacy Gajowniczek oraz Monika Grasiak).

    Hilary poślubił(a) Anna Gajowniczek 2 luty 1806, Latowicz. Anna (córka Laurenty (Wawrzyniec) Gajowniczek oraz Konstancja Miśta (Drabińska)) urodzony(a) 25 lip. 1791, Strachomin. [Arkusz rodzinny]


  2. 9.  Anna Gajowniczek urodzony(a) 25 lip. 1791, Strachomin (córka Laurenty (Wawrzyniec) Gajowniczek oraz Konstancja Miśta (Drabińska)).
    Dzieci:
    1. Agnieszka Antonina Gajowniczek urodzony(a) 10 sty. 1812, Strachomin.
    2. Ewa Marianna Gajowniczek urodzony(a) 17 gru. 1813, Strachomin.
    3. Wojciech Marek Gajowniczek urodzony(a) 16 kwie. 1815, Strachomin.
    4. Maciej Piotr Gajowniczek urodzony(a) 19 luty 1817, Strachomin.
    5. Szymon Gajowniczek urodzony(a) 28 paź. 1822, Strachomin.
    6. Paweł Gajowniczek urodzony(a) 30 sty. 1825, Strachomin.
    7. Franciszek Gajowniczek urodzony(a) 25 mar. 1828, Strachomin.
    8. Marcin Gajowniczek urodzony(a) 8 list. 1830, Strachomin.
    9. 4. Mikołaj Ambroży Gajowniczek urodzony(a) 6 gru. 1819, Strachomin.

  3. 10.  Daniel Górski urodzony(a) 13 mar. 1791, Chyżyny (syn Jakub Górski oraz Katarzyna Rybak).

    Daniel poślubił(a) Katarzyna Świątek 13 luty 1814, Latowicz. Katarzyna (córka Mikołaj Świątek oraz Małgorzata Reda) urodzony(a) 26 kwie. 1796, Strachomin. [Arkusz rodzinny]


  4. 11.  Katarzyna Świątek urodzony(a) 26 kwie. 1796, Strachomin (córka Mikołaj Świątek oraz Małgorzata Reda).
    Dzieci:
    1. Anastazja Katarzyna Górska urodzony(a) 21 kwie. 1815, Chyżyny.
    2. Salomea Katarzyna Górska urodzony(a) 25 list. 1816, Chyżyny.
    3. Łucja Cecylia Górska urodzony(a) 9 gru. 1818, Chyżyny.
    4. Agata Agnieszka Górska urodzony(a) 4 luty 1820, Chyżyny.
    5. 5. Ludwika Górska urodzony(a) 20 sier. 1823, Chyżyny.
    6. Józefa Górska urodzony(a) 7 mar. 1826, Chyżyny.
    7. Piotr Górski urodzony(a) 16 maj 1827, Chyżyny.
    8. Marianna Górska urodzony(a) 10 sier. 1828, Chyżyny.
    9. Teresa Górska urodzony(a) 17 paź. 1834, Chyżyny.

  5. 12.  Romuald Reda urodzony(a) 6 luty 1789, Strachomin (syn Bartłomiej Reda oraz Marianna Kusio).

    Romuald poślubił(a) Ewa Miszta 26 maj 1811, Latowicz. [Arkusz rodzinny]


  6. 13.  Ewa Miszta
    Dzieci:
    1. Piotr Paweł Reda urodzony(a) 29 czer. 1812, Strachomin.
    2. Marianna Julianna Reda urodzony(a) 25 czer. 1814, Strachomin.
    3. Elżbieta Petronella Reda urodzony(a) 7 lip. 1816, Strachomin.
    4. Brygida Marianna Reda urodzony(a) 9 paź. 1818, Strachomin.
    5. 6. Grzegorz Marcin Reda urodzony(a) 15 list. 1820, Strachomin.
    6. Kajetan Reda urodzony(a) 7 sier. 1823, Strachomin.
    7. Marcella Reda urodzony(a) 5 mar. 1825, Strachomin.
    8. Agnieszka Reda urodzony(a) 2 sty. 1827, Strachomin.
    9. Marianna Reda urodzony(a) 5 gru. 1830, Strachomin.

  7. 14.  Tomasz Sabak urodzony(a) 15 wrz. 1800, Laliny (syn Maciej Sabak oraz Teresa Gryz); zgon 28 kwie. 1855, Laliny.

    Tomasz poślubił(a) Agnieszka Wiechetek 22 list. 1818, Latowicz. Agnieszka (córka Adalbertus Wiechetek oraz Apolonia Śluzek) urodzony(a) 27 sty. 1802, Redzyńskie; zgon 28 sty. 1874, Laliny. [Arkusz rodzinny]


  8. 15.  Agnieszka Wiechetek urodzony(a) 27 sty. 1802, Redzyńskie (córka Adalbertus Wiechetek oraz Apolonia Śluzek); zgon 28 sty. 1874, Laliny.
    Dzieci:
    1. 7. Katarzyna Petronella Sabak urodzony(a) 24 list. 1821, Laliny.
    2. Marianna Sabak urodzony(a) 30 sier. 1824, Laliny.
    3. Brygida Sabak urodzony(a) 25 wrz. 1828, Laliny; zgon 24 paź. 1904, Laliny.
    4. Karol Sabak urodzony(a) 29 paź. 1831, Laliny; zgon 1 maj 1895, Laliny.
    5. Karolina Sabak urodzony(a) 5 paź. 1834, Laliny; zgon 4 maj 1860, Laliny.
    6. Krystyna Sabak urodzony(a) 6 czer. 1839, Laliny; zgon 7 paź. 1873, Laliny.
    7. Klemens Sabak urodzony(a) 18 list. 1843, Laliny; zgon 20 gru. 1921, Laliny.


Pokolenie: 5

  1. 16.  Ignacy Gajowniczek urodzony(a) 1750, Strachomin (syn Szymon Gajowniczek oraz Zuzanna Reda).

    Ignacy — Monika Grasiak. Monika urodzony(a) 1755; zgon 9 sty. 1795, Strachomin. [Arkusz rodzinny]


  2. 17.  Monika Grasiak urodzony(a) 1755; zgon 9 sty. 1795, Strachomin.
    Dzieci:
    1. 8. Hilary Gajowniczek urodzony(a) 15 sty. 1778, Strachomin.
    2. Dominik Gajowniczek urodzony(a) 5 sier. 1779, Strachomin.
    3. Grzegorz Gajowniczek urodzony(a) 11 mar. 1781, Strachomin.
    4. Józef /Gajowniczek Gajewski urodzony(a) 11 mar. 1783, Strachomin; zgon 2 maj 1832, Zastów.
    5. Wincenty Gajowniczek urodzony(a) 4 kwie. 1785, Strachomin.
    6. Donat Gajowniczek urodzony(a) 7 sier. 1787, Strachomin; zgon 1 paź. 1788, Strachomin.
    7. Barbara Gajowniczek urodzony(a) 19 gru. 1789, Strachomin.
    8. Józefa Gajowniczek urodzony(a) 19 mar. 1792, Strachomin.
    9. Marianna Gajowniczek urodzony(a) 13 kwie. 1794, Strachomin; zgon 8 luty 1795, Strachomin.

  3. 18.  Laurenty (Wawrzyniec) Gajowniczek urodzony(a) 1737, Strachomin (syn Kilian Gajowniczek oraz Anna); zgon 3 maj 1807, Strachomin.

    Laurenty poślubił(a) Konstancja Miśta (Drabińska) 16 paź. 1785, Latowicz. [Arkusz rodzinny]


  4. 19.  Konstancja Miśta (Drabińska)
    Dzieci:
    1. Zuzanna Gajowniczek urodzony(a) 10 sier. 1786, Strachomin; zgon 19 kwie. 1787, Strachomin.
    2. Konstancja Gajowniczek urodzony(a) 27 luty 1788, Strachomin; zgon 15 gru. 1812, Oleksianka.
    3. Róża Gajowniczek urodzony(a) 7 wrz. 1790, Strachomin; zgon 9 wrz. 1790, Strachomin.
    4. 9. Anna Gajowniczek urodzony(a) 25 lip. 1791, Strachomin.
    5. Julianna Gajowniczek urodzony(a) 7 kwie. 1794, Strachomin; zgon 15 mar. 1796, Strachomin.
    6. Joanna Gajowniczek urodzony(a) 12 lip. 1796, Strachomin.
    7. Kunegunda Gajowniczek urodzony(a) 24 luty 1799, Strachomin.
    8. Jan Nepomucen Gajowniczek urodzony(a) 18 maj 1802, Strachomin.
    9. Klara Gajowniczek urodzony(a) 8 sier. 1804, Strachomin; zgon 10 lip. 1805, Strachomin.
    10. Cecylia Gajowniczek urodzony(a) 9 wrz. 1806, Strachomin; zgon 12 lip. 1807, Strachomin.

  5. 20.  Jakub Górski urodzony(a) 1733 (syn N Górski); zgon 15 list. 1813, Chyżyny.

    Jakub poślubił(a) Katarzyna Rybak 26 sty. 1783, Latowicz. [Arkusz rodzinny]


  6. 21.  Katarzyna Rybak (córka Baltazar Rybak oraz Marianna).
    Dzieci:
    1. Pelagia Górska urodzony(a) 22 mar. 1784, Chyżyny.
    2. Jan Górski urodzony(a) 22 czer. 1787, Chyżyny.
    3. Stanisław Konstanty Górski urodzony(a) 17 list. 1788, Chyżyny.
    4. 10. Daniel Górski urodzony(a) 13 mar. 1791, Chyżyny.
    5. Joanna Górska urodzony(a) 26 gru. 1793, Chyżyny.
    6. Grzegorz Górski urodzony(a) 10 mar. 1796, Chyżyny.
    7. Antoni Górski urodzony(a) 1797, Chyżyny.
    8. Franciszek Górski urodzony(a) 11 paź. 1801, Chyżyny.
    9. Marianna Górska urodzony(a) 3 luty 1805, Chyżyny.

  7. 22.  Mikołaj Świątek urodzony(a) 11 gru. 1764, Strachomin (syn Walenty Świątek oraz Katarzyna Gajowniczek).

    Mikołaj poślubił(a) Małgorzata Reda 23 luty 1794, Latowicz. Małgorzata (córka Franciszek Reda oraz Marianna Rechnio) urodzony(a) 13 lip. 1777, Strachomin. [Arkusz rodzinny]


  8. 23.  Małgorzata Reda urodzony(a) 13 lip. 1777, Strachomin (córka Franciszek Reda oraz Marianna Rechnio).
    Dzieci:
    1. 11. Katarzyna Świątek urodzony(a) 26 kwie. 1796, Strachomin.
    2. Jan Świątek urodzony(a) 28 sty. 1798, Strachomin.
    3. Kunegunda Świątek urodzony(a) 24 czer. 1800, Strachomin; zgon 5 maj 1805, Strachomin.
    4. Konstancja Świątek urodzony(a) 19 luty 1803, Strachomin; zgon 12 maj 1805, Strachomin.
    5. Ludwika Świątek urodzony(a) 25 kwie. 1805, Strachomin.
    6. Franciszek Świątek urodzony(a) 12 paź. 1807, Strachomin.
    7. Izydor Świątek urodzony(a) 4 kwie. 1810, Strachomin.
    8. Roch Piotr Świątek urodzony(a) 13 sier. 1812, Strachomin.
    9. Bonifacy Jan Świątek urodzony(a) 19 czer. 1815, Strachomin.
    10. Teresa Jadwiga Świątek urodzony(a) 16 paź. 1820, Strachomin.

  9. 24.  Bartłomiej Reda urodzony(a) 1739, Strachomin (syn N Reda); zgon 8 kwie. 1795, Strachomin.

    Bartłomiej poślubił(a) Marianna Kusio 26 sty. 1766, Latowicz. [Arkusz rodzinny]


  10. 25.  Marianna Kusio (córka Tomasz Kusio oraz Katarzyna).
    Dzieci:
    1. Wincenty Reda urodzony(a) 18 kwie. 1768, Strachomin; zgon 16 lip. 1772, Strachomin.
    2. Bibianna Reda urodzony(a) 30 list. 1770, Strachomin.
    3. Brygida Reda urodzony(a) 2 luty 1772, Strachomin; zgon 15 mar. 1785, Strachomin.
    4. Wiktoria Reda urodzony(a) 25 gru. 1773, Strachomin.
    5. Klara Reda urodzony(a) 20 sier. 1776, Strachomin.
    6. Brygida Reda urodzony(a) 4 paź. 1779, Strachomin.
    7. Tekla Reda urodzony(a) 1 list. 1782, Strachomin; zgon 15 mar. 1785, Strachomin.
    8. Monika Reda urodzony(a) 5 maj 1785, Strachomin; zgon 28 wrz. 1789, Strachomin.
    9. Walerian Reda urodzony(a) 16 gru. 1787, Strachomin; zgon 21 gru. 1787, Strachomin.
    10. 12. Romuald Reda urodzony(a) 6 luty 1789, Strachomin.
    11. Marianna Reda urodzony(a) 30 mar. 1794, Strachomin; zgon 2 mar. 1796, Strachomin.

  11. 28.  Maciej Sabak urodzony(a) 1744, Laliny (syn Melchior Sabak oraz Marianna); zgon 15 luty 1814, Laliny.

    Maciej — Teresa Gryz. Teresa zgon 22 gru. 1824, Laliny. [Arkusz rodzinny]


  12. 29.  Teresa Gryz zgon 22 gru. 1824, Laliny.
    Dzieci:
    1. Ambroży Sabak urodzony(a) 9 gru. 1784, Laliny; zgon 23 paź. 1851, Laliny.
    2. Szymon Sabak urodzony(a) 1 list. 1787, Laliny; zgon 14 list. 1787, Laliny.
    3. Eleonora Sabak urodzony(a) 24 luty 1789, Laliny; zgon 28 sier. 1831, Laliny.
    4. Józefat (Józef) Sabak urodzony(a) 27 wrz. 1791, Laliny; zgon 25 kwie. 1857, Redzyńskie.
    5. Jan Sabak urodzony(a) 27 sty. 1794, Laliny; zgon 5 luty 1796, Laliny.
    6. Łucja Sabak urodzony(a) 11 gru. 1796, Laliny; zgon 12 gru. 1796, Laliny.
    7. Tomasz Sabak urodzony(a) 12 gru. 1796, Laliny; zgon 12 gru. 1796, Laliny.
    8. 14. Tomasz Sabak urodzony(a) 15 wrz. 1800, Laliny; zgon 28 kwie. 1855, Laliny.

  13. 30.  Adalbertus Wiechetek urodzony(a) 28 kwie. 1778, Redzyńskie (syn Augustyn Wiechetek oraz Krystyna Kusio).

    Adalbertus poślubił(a) Apolonia Śluzek 20 sty. 1800, Latowicz. Apolonia (córka Józef Śluzek oraz Apolonia Rechnio) urodzony(a) 20 luty 1781, Redzyńskie. [Arkusz rodzinny]


  14. 31.  Apolonia Śluzek urodzony(a) 20 luty 1781, Redzyńskie (córka Józef Śluzek oraz Apolonia Rechnio).
    Dzieci:
    1. 15. Agnieszka Wiechetek urodzony(a) 27 sty. 1802, Redzyńskie; zgon 28 sty. 1874, Laliny.
    2. Józefa Wiechetek urodzony(a) 18 mar. 1804, Redzyńskie; zgon 6 kwie. 1805, Redzyńskie.
    3. Onufry Wiechetek urodzony(a) 1 czer. 1806, Redzyńskie; zgon 10 sier. 1807, Redzyńskie.
    4. Marianna Wiechetek urodzony(a) 19 sier. 1808, Redzyńskie; zgon 4 wrz. 1809, Redzyńskie.
    5. Piotr Wiechetek urodzony(a) 24 lip. 1810, Redzyńskie.
    6. Monika Katarzyna Wiechetek urodzony(a) 8 maj 1813, Redzyńskie.
    7. Szymon Rafał Wiechetek urodzony(a) 22 paź. 1815, Redzyńskie.
    8. Kazimierz Ignacy Wiechetek urodzony(a) 17 luty 1818, Redzyńskie.
    9. Krzysztof Piotr Wiechetek urodzony(a) 26 lip. 1820, Redzyńskie.
    10. Tekla Wiechetek urodzony(a) 11 wrz. 1824, Redzyńskie.
    11. Franciszek Wiechetek urodzony(a) 27 mar. 1827, Redzyńskie.