Sabakowie

Genealogia rodu Sabaków i rodzin spokrewnionych

Aleksandra Szaniawska

Aleksandra Szaniawska

Kobieta 1892 - 1919  (26 lat)

Pokolenia:      Standartowe    |    Pionowo    |    Kompaktowe    |    Boks    |    Tekst    |    Rodowód    |    Wykres kołowy    |    Media    |    PDF

Pokolenie: 1

  1. 1.  Aleksandra Szaniawska urodzony(a) 17 gru. 1892, Iwowe (córka Jan Szaniawski oraz Katarzyna Skorupa); zgon 17 paź. 1919, Laliny.

    Aleksandra poślubił(a) Jan Soćko 12 luty 1912, Latowicz. Jan (syn Leon Soćko oraz Marianna Reda) urodzony(a) 24 list. 1884, Lalinki; zgon 29 sier. 1947, Laliny. [Arkusz rodzinny]

    Dzieci:
    1. Katarzyna Soćko urodzony(a) 22 sty. 1914, Lalinki; zgon 22 paź. 1983, Laliny.
    2. Marianna Soćko urodzony(a) 17 paź. 1919, Lalinki; zgon 22 luty 1920, Laliny.

Pokolenie: 2

  1. 2.  Jan Szaniawski urodzony(a) 13 mar. 1848, Iwowe (syn Kazimierz Szaniawski oraz Justyna Tekla Kosut).

    Jan poślubił(a) Katarzyna Skorupa 3 mar. 1878, Latowicz. Katarzyna (córka Ambroży Mikołaj Skorupa oraz Salomea Gertruda Szafrańska) urodzony(a) 21 paź. 1856, Iwowe. [Arkusz rodzinny]


  2. 3.  Katarzyna Skorupa urodzony(a) 21 paź. 1856, Iwowe (córka Ambroży Mikołaj Skorupa oraz Salomea Gertruda Szafrańska).
    Dzieci:
    1. Kazimierz Szaniawski urodzony(a) 2 mar. 1883, Iwowe.
    2. Marianna Sieniawska urodzony(a) 10 maj 1885, Iwowe.
    3. 1. Aleksandra Szaniawska urodzony(a) 17 gru. 1892, Iwowe; zgon 17 paź. 1919, Laliny.
    4. Stanisław Sianiawski urodzony(a) 28 mar. 1896, Iwowe.


Pokolenie: 3

  1. 4.  Kazimierz Szaniawski urodzony(a) 1804, Kruszówka (syn Filip Szaniawski oraz Rozalia Sitek).

    Kazimierz poślubił(a) Justyna Tekla Kosut 6 list. 1831, Latowicz. Justyna (córka Paweł Kosut oraz Agata Rogala) urodzony(a) 24 wrz. 1815, Iwowe. [Arkusz rodzinny]


  2. 5.  Justyna Tekla Kosut urodzony(a) 24 wrz. 1815, Iwowe (córka Paweł Kosut oraz Agata Rogala).
    Dzieci:
    1. Katarzyna Szaniawska urodzony(a) 25 list. 1832, Iwowe.
    2. Jan Szaniawski urodzony(a) 16 czer. 1834, Iwowe.
    3. Tekla Szaniawska urodzony(a) 10 wrz. 1835, Iwowe.
    4. Marianna Szaniawska urodzony(a) 30 list. 1837, Iwowe.
    5. Katarzyna Szaniawska urodzony(a) 19 list. 1839, Iwowe.
    6. Weronika Szaniawska urodzony(a) 30 gru. 1842, Iwowe.
    7. Grzegorz Szaniawski urodzony(a) 23 luty 1845, Iwowe.
    8. 2. Jan Szaniawski urodzony(a) 13 mar. 1848, Iwowe.
    9. Stanisław Szaniawski urodzony(a) 12 maj 1850, Iwowe.
    10. Wojciech Szaniawski urodzony(a) 21 kwie. 1852, Iwowe.

  3. 6.  Ambroży Mikołaj Skorupa urodzony(a) 7 gru. 1817, Iwowe (syn Walenty Skorupa oraz Julianna Kosut).

    Ambroży poślubił(a) Salomea Gertruda Szafrańska 18 list. 1839, Latowicz. Salomea (córka Wawrzyniec Szafrański oraz Katarzyna Maciejec) urodzony(a) 14 list. 1819, Kamionka. [Arkusz rodzinny]


  4. 7.  Salomea Gertruda Szafrańska urodzony(a) 14 list. 1819, Kamionka (córka Wawrzyniec Szafrański oraz Katarzyna Maciejec).
    Dzieci:
    1. Agnieszka Skorupa urodzony(a) 19 sty. 1841, Iwowe.
    2. Marcin Skorupa urodzony(a) 12 list. 1842, Iwowe.
    3. Marianna Skorupa urodzony(a) 12 sier. 1845, Iwowe.
    4. Marianna Skorupa urodzony(a) 6 gru. 1847, Iwowe.
    5. Marianna Skorupa urodzony(a) 1 luty 1849, Iwowe.
    6. Weronika Skorupa urodzony(a) 11 kwie. 1851, Iwowe.
    7. Wojciech Skorupa urodzony(a) 22 kwie. 1852, Iwowe.
    8. 3. Katarzyna Skorupa urodzony(a) 21 paź. 1856, Iwowe.
    9. Piotr Skorupa urodzony(a) 15 maj 1859, Iwowe.
    10. Mikołaj Skorupa urodzony(a) 5 gru. 1863, Iwowe.


Pokolenie: 4

  1. 8.  Filip Szaniawski urodzony(a) 1754, Kruszówka; zgon 8 wrz. 1842, Kruszówka.

    Filip — Rozalia Sitek. [Arkusz rodzinny]


  2. 9.  Rozalia Sitek
    Dzieci:
    1. Jan Szaniawski urodzony(a) 27 maj 1803, Kruszówka; zgon 1844.
    2. 4. Kazimierz Szaniawski urodzony(a) 1804, Kruszówka.
    3. Paweł Szaniawski urodzony(a) 25 czer. 1815; zgon 1879.

  3. 10.  Paweł Kosut urodzony(a) 22 sty. 1775, Iwowe (syn Bartłomiej Kosut oraz Agnieszka Grabowska).

    Paweł poślubił(a) Agata Rogala 9 luty 1812, Latowicz. Agata (córka Paweł Rogala oraz Agnieszka Figiel) urodzony(a) 5 luty 1789, Iwowe; zgon 22 maj 1854, Iwowe. [Arkusz rodzinny]


  4. 11.  Agata Rogala urodzony(a) 5 luty 1789, Iwowe (córka Paweł Rogala oraz Agnieszka Figiel); zgon 22 maj 1854, Iwowe.
    Dzieci:
    1. 5. Justyna Tekla Kosut urodzony(a) 24 wrz. 1815, Iwowe.

  5. 12.  Walenty Skorupa urodzony(a) 12 luty 1783, Iwowe (syn Adalbertus Skorupa oraz Zofia Koza).

    Walenty poślubił(a) Julianna Kosut 24 sty. 1808, Latowicz. Julianna (córka Kazimierz Kosut oraz Agata Domoń) urodzony(a) 25 maj 1790, Iwowe. [Arkusz rodzinny]


  6. 13.  Julianna Kosut urodzony(a) 25 maj 1790, Iwowe (córka Kazimierz Kosut oraz Agata Domoń).
    Dzieci:
    1. Marianna Skorupa urodzony(a) 19 sier. 1809, Iwowe.
    2. Ignacy Piotr Skorupa urodzony(a) 29 lip. 1812, Iwowe.
    3. Piotr Paweł Skorupa urodzony(a) 3 czer. 1814, Iwowe.
    4. Jan Feliks Skorupa urodzony(a) 3 czer. 1814, Iwowe.
    5. Krystyna Skorupa urodzony(a) 23 lip. 1815, Iwowe.
    6. Benedykt Józef Skorupa urodzony(a) 23 lip. 1815, Iwowe.
    7. 6. Ambroży Mikołaj Skorupa urodzony(a) 7 gru. 1817, Iwowe.
    8. Tekla Krystyna Skorupa urodzony(a) 9 sier. 1820, Iwowe.
    9. Kunegunda Skorupa urodzony(a) 26 luty 1823, Iwowe.
    10. Klemens Skorupa urodzony(a) 27 list. 1825, Iwowe.
    11. Tekla Skorupa urodzony(a) 6 lip. 1829, Iwowe.
    12. Mateusz Skorupa urodzony(a) 29 paź. 1831, Iwowe.
    13. Karolina Skorupa urodzony(a) 29 paź. 1831, Iwowe.
    14. Katarzyna Skorupa urodzony(a) 24 list. 1835, Iwowe.

  7. 14.  Wawrzyniec Szafrański urodzony(a) 1787, Kuflew (syn Łukasz Szafrański oraz Małgorzata Gromulska).

    Wawrzyniec poślubił(a) Katarzyna Maciejec 21 paź. 1810, Latowicz. Katarzyna (córka Laurenty Maciejec oraz Marianna Jakuskowa) urodzony(a) 16 list. 1794, Kamionka. [Arkusz rodzinny]


  8. 15.  Katarzyna Maciejec urodzony(a) 16 list. 1794, Kamionka (córka Laurenty Maciejec oraz Marianna Jakuskowa).
    Dzieci:
    1. Sylwester Jan Szafrański urodzony(a) 28 gru. 1811, Kamionka.
    2. Piotr Walenty Szafrański urodzony(a) 18 luty 1815, Kamionka.
    3. Aleksy Kilian Szafrański urodzony(a) 10 lip. 1817, Kamionka; zgon 1 czer. 1819, Kamionka.
    4. 7. Salomea Gertruda Szafrańska urodzony(a) 14 list. 1819, Kamionka.
    5. Anna Szafrańska urodzony(a) 22 lip. 1822, Kamionka.
    6. Helena Szafrańska urodzony(a) 3 mar. 1824, Kamionka.
    7. Marianna Szafrańska urodzony(a) 7 sty. 1827, Kamionka.
    8. Agnieszka Szafrańska urodzony(a) 15 luty 1833, Kamionka.


Pokolenie: 5

  1. 20.  Bartłomiej Kosut urodzony(a) 1735, Iwowe (syn N Kosut); zgon 30 wrz. 1795, Iwowe.

    Bartłomiej — Agnieszka Grabowska. [Arkusz rodzinny]


  2. 21.  Agnieszka Grabowska
    Dzieci:
    1. Andrzej Kosut urodzony(a) 29 list. 1769, Iwowe; zgon 25 czer. 1772, Iwowe.
    2. Wincenty Kosut urodzony(a) 23 sty. 1771, Iwowe.
    3. 10. Paweł Kosut urodzony(a) 22 sty. 1775, Iwowe.
    4. Wiktoria Kosut urodzony(a) 22 sty. 1775, Iwowe.
    5. Łukasz Kosut urodzony(a) 13 gru. 1778, Iwowe.
    6. Teodozja Kosut urodzony(a) 30 maj 1784, Iwowe.
    7. Walenty Kosut urodzony(a) 15 paź. 1786, Iwowe; zgon 6 sier. 1789, Iwowe.
    8. Ludysław Kosut urodzony(a) 2 paź. 1791, Iwowe.

  3. 22.  Paweł Rogala urodzony(a) 1755 (syn N Rogala); zgon 4 mar. 1795, Iwowe.

    Paweł — Agnieszka Figiel. [Arkusz rodzinny]


  4. 23.  Agnieszka Figiel
    Dzieci:
    1. Jan Rogala urodzony(a) 20 list. 1784, Iwowe; zgon 15 lip. 1785, Iwowe.
    2. Walenty Rogala urodzony(a) 23 maj 1786, Iwowe.
    3. 11. Agata Rogala urodzony(a) 5 luty 1789, Iwowe; zgon 22 maj 1854, Iwowe.
    4. Helena Rogala urodzony(a) 24 luty 1792, Iwowe.
    5. Marianna Rogala urodzony(a) 1798, Iwowe.

  5. 24.  Adalbertus Skorupa urodzony(a) 16 kwie. 1759, Iwowe (syn Tomasz Skorupa oraz Regina); zgon 26 maj 1807, Iwowe.

    Adalbertus poślubił(a) Zofia Koza 16 sty. 1780, Latowicz. Zofia (córka Marcin Koza oraz Ewa) urodzony(a) 21 kwie. 1757, Strachomin. [Arkusz rodzinny]


  6. 25.  Zofia Koza urodzony(a) 21 kwie. 1757, Strachomin (córka Marcin Koza oraz Ewa).
    Dzieci:
    1. Agata Skorupa urodzony(a) 4 luty 1781, Iwowe; zgon 5 mar. 1796, Iwowe.
    2. 12. Walenty Skorupa urodzony(a) 12 luty 1783, Iwowe.
    3. Magdalena Skorupa urodzony(a) 27 maj 1785, Iwowe.
    4. Julian Skorupa urodzony(a) 16 mar. 1788, Iwowe.
    5. Wiktoria Skorupa urodzony(a) 26 sty. 1790, Iwowe.
    6. Monika Skorupa urodzony(a) 4 maj 1792, Iwowe; zgon 13 wrz. 1794, Iwowe.
    7. Marianna Skorupa urodzony(a) 5 paź. 1794, Iwowe; zgon 10 paź. 1794, Iwowe.
    8. Łucja Skorupa urodzony(a) 15 gru. 1795, Iwowe; zgon 19 gru. 1795, Iwowe.
    9. Karol Skorupa urodzony(a) 6 list. 1797, Iwowe; zgon 7 lip. 1800, Iwowe.

  7. 26.  Kazimierz Kosut urodzony(a) , Iwowe (syn N Kosut).

    Kazimierz poślubił(a) Agata Domoń 4 luty 1770, Latowicz. Agata urodzony(a) , Wężyczyn. [Arkusz rodzinny]


  8. 27.  Agata Domoń urodzony(a) , Wężyczyn.
    Dzieci:
    1. Jan Kosut urodzony(a) 22 czer. 1773, Iwowe.
    2. Ignacy Kosut urodzony(a) 6 luty 1775, Iwowe.
    3. Mikołaj Kosut urodzony(a) 9 gru. 1776, Iwowe.
    4. Jan Gwalbert Kosut urodzony(a) 12 lip. 1779, Iwowe.
    5. Piotr Kosut urodzony(a) 30 czer. 1781, Iwowe.
    6. Paweł Kosut urodzony(a) 30 czer. 1781, Iwowe.
    7. Karol Kosut urodzony(a) 2 list. 1783, Iwowe; zgon 30 wrz. 1784, Iwowe.
    8. Krystyna Kosut urodzony(a) 18 sier. 1785, Iwowe; zgon 15 sty. 1786, Iwowe.
    9. Katarzyna Kosut urodzony(a) 19 list. 1786, Iwowe.
    10. Urban Kosut urodzony(a) 25 maj 1790, Iwowe.
    11. 13. Julianna Kosut urodzony(a) 25 maj 1790, Iwowe.

  9. 28.  Łukasz Szafrański urodzony(a) , Mała Wieś p. Kuflew (syn Mateusz Szafrański oraz Helena Fałdapusz).

    Łukasz poślubił(a) Małgorzata Gromulska 1780/17, Kuflew. Małgorzata (córka Wojciech Gromulski oraz Petronella Lech) urodzony(a) 1762/474, Trojanów p. Kuflew. [Arkusz rodzinny]


  10. 29.  Małgorzata Gromulska urodzony(a) 1762/474, Trojanów p. Kuflew (córka Wojciech Gromulski oraz Petronella Lech).
    Dzieci:
    1. 14. Wawrzyniec Szafrański urodzony(a) 1787, Kuflew.
    2. Stanisław Kostka Leopold Szafrański urodzony(a) 1799, Mała Wieś p. Kuflew.

  11. 30.  Laurenty Maciejec urodzony(a) 13 sier. 1765, Dąbrówka (syn Adalbertus Maciejec oraz Teresa Cierzniowa); zgon 6 lip. 1813, Dąbrówka.

    Laurenty poślubił(a) Marianna Jakuskowa [Arkusz rodzinny]


  12. 31.  Marianna Jakuskowa
    Dzieci:
    1. Łucja Maciejec urodzony(a) 14 gru. 1790, Kamionka; zgon 20 luty 1791, Kamionka.
    2. Kazimierz Maciejec urodzony(a) 1 mar. 1792, Kamionka.
    3. 15. Katarzyna Maciejec urodzony(a) 16 list. 1794, Kamionka.
    4. Scholastyka Maciejec urodzony(a) 18 luty 1798, Kamionka.
    5. Monika Maciejec urodzony(a) 11 maj 1800, Kamionka; zgon 17 maj 1800, Kamionka.